Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Як змінити важкі часи: приклад «Олександрійських дзвонів»

193 Views
Як змінити важкі часи: приклад «Олександрійських дзвонів»

Перший випуск альманаху «Олександрійські дзвони» презентований 30 червня у Центральній міській бібліотеці Олександрії. Видану у вінницькому ТОВ «Твори» збірку на 145 сторінок упорядковувала добре знайома олександрійцям 17-річна Аліна Шевченко – переможниця літературних конкурсів, письменниця, журналістка, громадська діячка, авторка двох книг: «Цвіт першої надії» та «Мелодія мовчання».

Як змінити важкі часи: приклад «Олександрійських дзвонів»

 На видання альманаху Аліну надихнув досвід Черкас, де проводиться багато літературних заходів, виходить періодика з творами місцевих авторів. Упорядниця дуже сподівається, що часопис друкуватиметься регулярно. «Олександрії потрібна сильна і потужна літературна палітра, з якої насправді все й починається, бо ж значно вища всіх мір – міра духовної зрілості», — написала Аліна у вступному слові до видання.

Обкладинку «Олександрійських дзвонів» прикрашає обрана Аліною робота олександрійця Олександра Шандана. Історичну довідку про Олександрію написала краєзнавець Надія Жахалова. У збірці представлені поезія, проза і афоризми 23 авторів із 12 областей України. Серед них роботи місцевих літераторок Тамари Аноко і Аліни Шевченко, є проза і поезія людей, життя яких у певний період будо пов’язане з нашим містом.

Як змінити важкі часи: приклад «Олександрійських дзвонів»

Автори збірки – люди різного віку, з великим і малим досвідом написання творів, але їх об’єднує любов до рідної землі ідо літератури. У наступному випуску, обіцяє Аліна, рубрик буде більше, а значить – більше і простору для самовираження через творчість. До співпраці запрошують усіх охочих, які можуть надсилати роботи на електронну адресу альманаху. «Олександрійські дзвони» доступні у бібліотеках міста і обласного центру.  

До речі, наступний випуск альманаху матиме нову назву – «Олександрійський маяк» і нову обкладинку. Запланована періодичність видання – раз на два місяці, тобто шість випусків на рік. Якщо перший випуск часопису виданий спільнокоштом – за внески авторів (приміром, Аліна, яка цьогоріч закінчує школу, витратила на друк гроші, що збирала на випускний), то для виходу наступних залучатимуть спонсорів і шукатимуть підтримки у міської влади. Як дівчина планує видавати альманах, якщо вступить до вишу? Дуже просто. Вона і раніше видавала книжки, навчаючись у школі і в МАНі, і одночасно брала участь у конкурсах, писала для газет і журналів, боролася проти закриття бібліотек.  

Як змінити важкі часи: приклад «Олександрійських дзвонів»

Як зазначила одна із авторок: «Твори на сторінках альманаху ще не сповнені болю та смутку, вони про кохання і любов до рідної країни, про красу природи і просте людське щастя. Тоді, коли писалися ці прозові та віршовані рядки, всі ми ніби жили іншим життям, перебували в іншій реальності. Це ніби лист з минулого, довоєнного життя».  

«Важко підібрати красиві слова, коли йде війна, — сказала Аліна, відкриваючи презентацію. – Але  мова – це наша духовна зброя, якої окупанти бояться найбільше, бо слова житимуть завжди і нестимуть силу, яку вклав у них автор». У дівчини не було ні грошей, ні команди, але була мрія – видати альманах. І вона цю мрію здійснила, вкотре довівши власним прикладом, що нічого неможливого немає, якщо є бажання, цілеспрямованість і працьовитість.

Як змінити важкі часи: приклад «Олександрійських дзвонів»

Письменниця і журналістка Тамара Аноко: «Сам по собі талант нічого не вартий. Але якщо людина чує поклик Всесвіту, вона ставить собі завдання і знаходить сили та можливості його виконувати. Як приклад – юна письменниця створила збірку, яка об’єднала всю Україну. Звичайно, знайдуться ті, хто буде критикувати видання, але факт залишається фактом: збірка вийшла завдяки організаторському таланту Аліни». В першому впуску «Олександрійських  дзвонів» є декілька есе Тамари Аноко. Тема – книга. «Покажи мені свою книжкову полицю, і я скажу, хто ти», — справедливо вважає пані Тамара. Вона висловила побажання, щоб у наступному випуску альманаху було більше творів молодих авторів.

Завдяки онлайн-зв’язку, на презентації виступили автори збірки, які живуть в різних куточках України і за кордоном. Вони читали уривки своїх творів. І це було дійсно цікаво. Виступали і олександрійські поети Лілія Маруфі, Ольга Богдан, Віктор Брикульський, Людмила Левченко, а також молодий початківець Яків Єрмаков.

Бажаючих запрошують надсилати свої твори на розгляд редактора й упорядниці на електронну адресу: cimbaldara41@gmail.com. Можливо, саме ваші твори увійдуть до наступної збірки.

Як змінити важкі часи: приклад «Олександрійських дзвонів»
Як змінити важкі часи: приклад «Олександрійських дзвонів»

Щодо Аліни Шевченко, то вона заінтригувала аудиторію. До збірки увійшла одна її новела. Нізащо не вгадаєте про кого. Про горбату бабусю, яку добре знають олександрійці – вона штовхає поперед себе візок з макулатурою. Що у цьому творі правда, а що вигадка – дізнаєтеся, якщо прочитаєте. Новела називається «Історія одних підборів».

Отже, дякуємо Аліні за те, що, незважаючи на важкі часи для літератури і культури загалом, збірка все-таки вийшла з друку. Бо, як вірно написала ця смілива і талановита дівчина: «А може, «нині такі часи» —  це всього лише зручне словосполучення, яке ми собі вигадали і говоримо щоразу, коли зникають літературні видання, відмовляють нам у виданні творів?

Може, варто ці часи змінювати? Змінювати, пишучи, читаючи, видаючи і популяризуючи літературну творчість, навіть якщо хтось проти або щось стоїть на заваді».

Майбутнє починається сьогодні. З нас.

Як змінити важкі часи: приклад «Олександрійських дзвонів»
Як змінити важкі часи: приклад «Олександрійських дзвонів»
Як змінити важкі часи: приклад «Олександрійських дзвонів»

Раніше ми повідомляли: Мелодія мовчання і глибина слова: Аліна Шевченко презентувала другу книгу — Заметка — Новини Олександрія (zametka.in.ua)

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован.

This div height required for enabling the sticky sidebar