Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Загадковий Шандан

162 Views
Загадковий Шандан

У Центральній міській бібліотеці відкрилася благодійна фотовиставка «Загадковий Шандан». На ній представлено 20 робіт відомого в олександрійському сегменті Facebook автора фотоколажів, якого ніхто не знає в обличчя. Звичайно, усі чекали нагоди познайомитися з ним особисто. Але Містер Ікс залишився інкогніто. Отже, що відомо про Шандана і як пройшло відкриття.

Загадковий Шандан

Декілька років тому в Facebook з’явилася загадкова особистість. Стилізована під стиль ретро аватарка. І таємничий нік Zander Lex, з якого можна було здогадатися про зашифроване ім’я Олександр. Zander Lex одразу зацікавив олександрійську спільноту фотографіями з видами старого міста, часто – рідкісними. Він активно спілкувався у мережі, і що важливо, вказував джерела, звідки брав світлини. Навіть спільноту у Facebook створив з інтригуючою назвою «Цікава Олександрія». Взагалі інтрига – це фірмова фішка автора.

Загадковий Шандан

Тема історичних фото і пов’язаних з ними спогадів завжди цікава, але не нова.  Тому незабаром Zander Lex  придумав власний стиль. Спочатку просто видозмінював світлини сучасної Олександрії за допомогою комп’ютерних програм. А потім став створювати неймовірні колажі, додаючи до краєвидів персонажів та дивовижні об’єкти. Користувачі інтернету у захваті роздивлялися і коментували сюжетні картинки, розгадуючи їх як ребуси і шукаючи в них прихований зміст. Стильне поєднання епох у роботах Олександра допомагає по-новому побачити красу нашого міста. А вже після торічного дня міста, коли в Олександрію привезли повітряну кулю, вона  обов’язково присутня на кожній роботі  Zander Lex’а того періоду.   

Загадковий Шандан
Автопортрет

А потім, у самий розпал слави і визнання, загадковий Zander Lex зник… Причина виявилася прозаїчною – його забанив Facebook. Але за деякий час він з’явився знову – вже під своїм власним ім’ям Олександр Шандан. Хоча багато хто досі сумнівається, чи справжнє це ім’я. Олександр говорить, що справжнє. Він так само викладає в інтернет свої роботи, до яких додалися картини, створені за допомогою штучного інтелекту. Подекуди публікує світлини сучасної Олександрії, з чого стає зрозуміло, що він буває в місті.  

Загадковий Шандан

Олександр часто допомагає мені, надсилаючи фото для краєзнавчих публікацій, і я вдячна йому за це. З його дозволу презентую все, що наразі про нього відомо. Олександрієць, живе на Тинді, закінчив школу №17, на запитання стосовно свого віку відповів оригінально: «Із 80 років прожив половину». Медик за освітою, періодично буває в рідному місті, поки що не на війні. Не публічна особа, і не хоче нею бути. Старі фото, з яких все розпочалося, раніше заради цікавості знаходив на різних сайтах. Потім став робити колажі – це така-собі фішка, щось незвичайне. Для їх створення просто вмикає фантазію. І вона виявляється багатою. З приводу повітряної кулі Олександр говорить:  «Це  було щось нове – те, чого ще ніколи в місті не було, потім я вирішив таким чином підписувати те що роблю. Так куля стала моїм автографом. Кожен шукає в моїх роботах якісь приховані меседжі, я їх не шукаю і не створюю навмисно. Стиль? Не можу визначити. Фото+фоторедактор+обробка художніми фільтрами, ну і, звісно ж, штучний інтелект». Самому автору подобаються далеко не всі його власні роботи.

Загадковий Шандан

По можливості Олександр допомагає талановитим людям, яких дуже поважає. Наприклад, молодій письменниці і журналістці Аліні Шевченко – його роботи прикрашають літературний альманах «Олександрійський маяк», видання якого започаткувала дівчина.

Загадковий Шандан

Пропозиція організувати власну виставку, яка надійшла від Олександрійської ЦБС, перша. Проте роботи на замовлення Олександр вже виконував для приватних осіб і для бізнесу. Так, його колаж прикрашає стіну біля Олександрійського театру – це реклама  магазину «Шара» з дамою яка йде дивитися виставу. Три роботи роздрукувала музична школа.

Загадковий Шандан

Фото рідного міста Олександр робить мобільним телефоном.

Портрет на афіші виставки «Загадковий Шандан» — справжній. Я запитала Олександра, чи може хтось похвалитися особистим знайомством із Вами? «Ні, поки що ніхто не може», — відповів він і попросив передати всім, хто відвідуватиме виставку його робіт, прохання купувати картини, адже виручені за них кошти підуть на допомогу Збройним Силам України. Якщо комусь не вистачить – надрукуємо ще.  

На відкриття виставки завітали шанувальники творчості Олександра Шандана, серед яких – місцеві художники, музиканти, журналісти. Директорка ОМЦБС Тетяна Троцюк від імені автора робіт подякувала олександрійським фотографам, чиї фото Олександр використовує для своїх колажів. Двоє з них – Юрій Кузнєцов та Сергій Семашко – побували на відкритті виставки. Зайшов ще один молодий чоловік, якого усі дружно прийняли за Шандана і засмутили.  

Загадковий Шандан
Молодий чоловік, якого усі прийняли за Шандана. А може, це він і був?

Роботи Шандана існують лише в цифровому форматі, і для виставки були роздруковані на полотні. Їх можна придбати. Кошти від продажу будуть передані до Координаційного центру волонтерів Олександрії на потреби бійців Збройних Сил України.

Виставка працює щодня з 8.00 до 18.00, окрім п’ятниці. Вхід вільний.

Фото: Олександрійська МЦБС

Загадковий Шандан

Читайте також: Фотограф епохи

Акварели Анны Панкратовой представлены на выставке в Париже

Олександрійка подарувала портрет Оксані Білозір

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

This div height required for enabling the sticky sidebar