Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

ОСББ «Арка»: історія лідера

705 Views
ОСББ «Арка»: історія лідера

ОСББ «Арка» на проспекті Соборному, 111 стало першим в області, що отримало кредит за програмою «Енергодім». Це програма Фонду енергоефективності із часткового відшкодування витрат на заходи зі збереження енергії в багатоквартирних будинках. Вона дозволяє утеплити будинок, а згодом — економити на енергоносіях. Підтримка Фонду полягає у наданні грантів і запровадженні комплексних технічних рішень. Фінансується Фонд за кошти Державного бюджету та за підтримки уряду Німеччини й ЄС. Програма діє до 31 грудня 2023 року на всій території України. Обов’язковою умовою участі у ній є співфінансування власників багатоквартирних будинків – не менше 20% від загальної суми.

Олександрійці вже помітили, як вражаюче змінився та осучаснився фасад будинку, на якому з’явився надпис «ОСББ «Арка». Але це не єдине, на що витрачаються 2 мільйони гривень за програмою «Енергодім». Про «кредитну історію» «Арки» і про те, як рішучість і сміливість допомагають вирішувати нескінченні комунальні проблеми, розповів голова правління ОСББ Олександр Гончаренко.

ОСББ «Арка»: історія лідера
Олександр Гончаренко

– Олександре Миколайовичу, «Арка» була одним із перших створених в Олександрії ОСББ?

– Ні, ми були не першими, десь 40-ми. Раніше нас були створені «Авеста», «Алеут» та інші. Зараз в Олександрії 67 ОСББ, із них три непрацюючі.

Натомість ми були першим ОСББ у місті, хто у 2016 році взяв кредит у сумі 10 тисяч гривень на ремонт покрівлі. Страшенно боялися. Але тоді нам держава повернула 5,5 тисч. Люди переконалися, що все чесно. Більше заперечень з приводу взяття кредитів не було. В принципі, для оформлення кредтів достатьньо згоди 2\3 мешканців будинку.

Потім у 2016 році були державна і міська програми «Тепла оселя». Та коли српава дійшла до відшкодування коштів, фахівці міської ради сказали, що вони не знають, як це зробити, і нам нічого не повернули.  «Теплих кредитів» з листопада 2020 року вже немає, ця програма закінчилася. Зараз ми працюємо за програмою «Енергодім» – вона більш сучасна і не пов’язана із бюджетними коштами, тут немає такого, що гроші потрібно використати до певної дати, інакше вони згорять.

– Мабуть, найважче було переконати мешканців, що кредитні програми – це не фікція.

– Як голова ради голів ОСББ в Олександрії, я ще у 2016 році бував у Луцьку, де у питанні діяльності ОСББ усе працює на набагато вищому рівні, ніж у нас, потім мені вдалося повезти 9 голів ОСББ з Олександрію туди на екскурсію. Побачивши усе на власні очі, люди перестали боятися кредитів. Потім, з 2017 року, міська влада стала брати дольову участь у поверненні кредитів за програмами. Першим повертали 20%, далі – за негласною згодою – 10% з місцевого бюджету. Держава повертала від 40 до 70% у залежності від кількості субсидіантів. У 2017 році 30% тіла кредитів поверталося і за обласною програмою. У ті роки ОСББ будинку №107 на проспекті Соборному отримало відшкодування у розмірі 105%!

Загалом у 2017 році в області взяли кредити 14 ОСББ, із них 12 – з Олександрії, після поїздки до Луцьку. Кредити надавали усі державні банки, але найбільш комфортним виявилася співпраця з «Укгазбанком». При слові «кредит» усі відразу хапаються за голову. Але на відміну від кредитів для фізичних осіб, кредити для ОСББ надаються без застави, і жодна особа не відповідає своїм власним майном за ситуацію з кредитом. Банк прораховує все так, що погасити кредит вийде у будь-якому разі!

ОСББ «Арка»: історія лідера

Сьогодні у нас шість погашених кредитів і один діючий на суму 2 мільйони гривень – за програмою «Енергодім». Всього – до трьох мільйонів гривень. За кредитні кошти ми провели реконструкцію освітлення у під’їздах (встановили ЛЕД-лампи і світильники з датчиками руху), замінили вікна на маршових сходах, встановили тамбурні двері, утеплили стіни на двох під’їздах, Фарбування фасаду продовжимо за сприятливих погодних умов.

– І ще одне ваше досягнення – вам вдалося повернути гроші, які лишалися на рахунках «Житлогоспа» після того, як було створене ОСББ.

– Це окрема історія. Ми відсудили понад 145 тисяч гривень, але до 40 тисяч втратили. Я пропонував місцевим чиновникам: «Шановні, поверніть нам гроші без суду, і ми вам 50% віддамо на благочинність». Але на третій рік нашої тяжби я зрозумів, що сподіватися немає на що, і найняв адвоката на умовах: якщо нам повернуть гроші – 50% його. Ми пройшли суд, апеляцію і касацію. Боротьба була серйозна. На суді у Кропивницькому представники Олександрійської влади не визнавали, що вкладка «Комунальні платежі» на сайті міської ради має відношення до самої міської ради. Мовляв, ми не знаємо, чия ця вкладка і хто публікує у ній інформацію. Потім говорили, що на рахунку «Житлогоспу» не може бути заборгованих будинкам коштів, бо у кінці року вони повертаються. На що суддя відповів: «Я ще жодної копійки від ЖЕКу не отримав». Зрештою, коли ми виграли апеляцію, пан Долгіх запропонував повернути борг за три платежі. Перший – 50% ми отримали через пару днів, потім – ще 25%, а потім була касація, яку «Житлогосп» програв. Гроші повернули, з адвокатом розрахувалися. Інші олександрійські ОСББ також судилися з «Житлогоспом», але грошей їм ніхто не повернув.

Для довідки: Олександр Гончаренко очолює ОСББ «Арка» вже 5 років. Його запрошували стати головою правління і в інших об’єднаннях співвласників. Але він не погоджувався: краще обирати голову з числа мешканців будинку. Та минулого року таки здався – погодився взяти під своє керівництво два ОСББ на проспекті Соборному – у будинках №№ 103 і 89. Проте починалося все із «війни сусідів» – частина людей з будинку теперішньої «Арки» звинувачувала його у шахрайстві, два роки тривало досудове слідство, поки справа проти Гончаренка не була закрита за відсутності факту злочину.

– Що зроблено і що планується зробити за програмою «Енергодім»?

 – Повне утеплення фасаду (залишилося 2 під’їзди). За цією програмою можна ставить металопластикові вікна і балкони власникам окремих квартир. Я, наприклад, встановив балкон, і це обійшлося мені у 6,2 тис. грн замість 22 тисяч. Взагалі вікон, балконів і лоджій у нашому будинку вже замінено на суму 1,5 мільйони гривень, із них мешканці квартир заплатили лише 400 тисяч. Це єдиний випадок, коли люди додатково здавали кошти, тому що роботи із заміни велися не у місцях загального користування, а у їхніх приватних квартирах. Не всі, звісно, захотіли брати у цьому участь. Балкони і лоджії тих, хто відмовився, для того, аби будинок мав естетично привабливий вигляд, будуть прикрашені металопрофілем.

ОСББ «Арка»: історія лідера

Також будуть утеплені горища та підвали. Найближчим часом в ОСББ «Арка» буде встановлений індивідуальний тепловий пункт (ІТП) – пристрій, який дає можливість регулювати споживання будинком тепла у залежності від  зовнішньої температури. Він дуже дорогий – у залежності від комплектації коштує від 400 тисяч до 1,5 мільйони гривень.

До речі, надпис на фасаді «ОСББ «Арка» передбачений проектом. Він зродлений із комбінованого матеріалу – алюмінія і платику завтовшки 0,5 сантиментрів.

– Як реагували на утеплення фасаду власники квартир, які вже утеплили свої оселі?

– По-різному. Проте, по-перше, латочне утеплення заборонене законодавством. Виникають температурні перепади, руйнується несуща стіна. Це тягне за собою адміністративну відповідальність. У нашому будинку утеплення з деяких квартир довелося зрубувати і ставити нове. Головний біль – кондиціонери, це дуже уповільнювало дії працівників, як і супутникові тарілки. Тарілки знімали усі, а кондиціонери не все через високу вартість демонтажу. Для мене було відкриттям, що цегляні стіни треба утеплювати пінопластом 120 мм, тоді як бетонні – 100-ю, виявляється, цегляні холодніші. Силікатна цегла продувається як губка.

– Кошти за програмою вже освоєні?

– Поки що підрядник із Кропивницького виконує роботи власним коштом і матеріалами. Ми сподіваємося на 70% повернення коштів по програмі «Енергодім». Дизайн фасаду створив проектант. За програмою «Енергодім», на відміну від «Теплої оселі»,обов’язково потрібен енергопаспорт будинку, виходячи з якого робиться проект. Це більш стабільна програма, ніж «Тепла оселя», бо відшкодоуються кошти не лише за матеріали, але й за роботи, є технічний нагляд, авторський супровід проекту.

ОСББ «Арка»: історія лідера

– А яку квартплату платять жителі будинку?

– З жовтня ми підвищили квартплату (яка взагалі-то називається платою за управління будинком) – вона становить 6,5 грн за квадратний метр – разом із користуванням ліфтом і вивезенням сміття. І це, враховуючи вартість опалення, на 3 з лишнім гривні дешевше, ніж у будинку № 109.

– Плануєте і надалі участь у кредитних програмах?

– У програмі «Енергодім» можна брати учать лише один раз. Ми йдемо на умовах 70 на 30 – 70% суми кредиту повертають західні інвестори, а 30% – наші кошти за утримання будинку. Левова частка робіт вже зроблена, але попереду ще багато – утеплення внутрішньобудинкових мереж опалення, встановлення ІТП і регуляторів тиску. А потім – благоустрій території. Прийде час – і ми встановимо на даху будинку сонячну електростанцію.

Читайте також: Переселенцы решают проблему с жильем — Zametka — Новости Александрии

Александрийцы звонили на областную «горячую линию» 4196 раз — Zametka — Новости Александрии

Льгот больше не будет — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

5 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован.

  This div height required for enabling the sticky sidebar