Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Що робити з непотрібними ялинками?

108 Views
Що робити з непотрібними ялинками?

У передноворічний період лісівники Кіровоградщини реалізували 30 тисяч 382 ялинок та сосен. Понад 12 тисяч з них було продано на торгівельних площадках.

Лісогосподарські підприємства області відпускали новорічні дерева в середньому по 132 гривні за штуку. Від реалізації хвойної продукції виручено 4 мільйони 22 тисячі гривень. Торгівля святковою продукцією відбувалась на ялинкових базарах поруч із адмінприміщеннями лісгоспів та лісництв, на майданчику біля обласного управління лісового та мисливського господарства, а також у різних торгових точках населених пунктів Кіровоградщини, повідомила пресслужба Кіровоградського ОУЛМГ.

Свята завершуються. І незабаром по всій країна поряд з контейнерами для сміття українці залишатимуть вже непотрібні ялинки із залишками блискучої мішури. Зрубаних заради двох тижнів дерев неймовірно шкода. «Зелені легені» корисні живими. А вдома око цілком можуть радувати штучні та модні альтернативні ялинки. Атмосфера свята, за великим рахунком, залежить не лише і не стільки від них.  

У Києві зрубані напередодні Нового року ялинки та сосни можна безкоштовно здати на утилізацію у спеціальних пунктах прийому. Ялинки приймаються без пакування, новорічних прикрас та інших штучних матеріалів. За інформацією КМДА, у 2021-му кияни здали в 15 пунктів утилізації 6,5 тисячі новорічних ялинок – з проданих понад 15 тисяч.

Дерева, які приносять на утилізацію, перероблюють на щепу. Її використовують для мульчування лунок вічнозелених рослин. Після подрібнення ялинок щепа вноситься для удобрення пристовбурних лунок для дерев і кущів. Ялинки «отримують друге життя» – стають органічним добривом. Це дозволяє захистити ґрунт від промерзання взимку, зберегти водний баланс, а в теплу пору року захищає ґрунт від пересихання й перегріву. Крім того, мульча підвищує ефективність дії мінерального живлення.

Що робити з непотрібними ялинками?

 Також щепу використовують як підстилку для тварин. А ще вона корисна для братів наших менших як джерело вітамінів. Хвоя багата на вітаміни С, В2, Е, каротин, інші біологічно активні речовини, що мають лікувальну та стимулюючу дію. Зоопарки охоче використовують хвою для своїх мешканців.

Світовий досвід доводить, що новорічні дерева можуть бути використані вдруге. У США, Німеччині, Скандинавських і ряді інших країн ялинки та сосни здають на меблеві фабрики або спеціальні заводи з переробки, де з них виготовляють меблі, наповнювачі для котячих туалетів, папір і багато іншого. У Швеції та Австрії старі ялинки йдуть на виробництво брикетів для опалення житлових будинків. Також їх використовують для виготовлення добрив і навіть лікарських препаратів.

Чи можна здати ялинки в утилізацію в лісництво в Олександрії? Напевно, ні. Лісничий Олександрійського лісництва ДП «Онуфріївський лісгосп» Андрій Марченко з невідомих причин від коментарів відмовився.

А от подрібнювач деревини в нашому місті є – у 2016 році його було придбано за кошти міського бюджету для КП «Благоустрій». Пристрій дає можливість комунальникам швидко прибирати і впорядкувати відходи від обрізаних гілок та видалення аварійних дерев, звільняти насадження від сухого гілля. Відходи деревини направлялися на забезпечення населення дровами та на опалення твердопаливними котлами дитячої лікарні та Центральної міської лікарні.

 У 2019 році агрегат для подрібнення відходів деревини і деревообробки придбала і Приютівська громада.  Матеріал переробки підходить у якості палива для котлів із шнековою подачею, а із технологічної щепи, яка отримуватиметься після додаткової переробки, можна виробляти пелети і паливні гранули.

Що робити з непотрібними ялинками?

Заступник директора комунального підприємства з утримання зелених насаджень Дарницького району Києва Сергій Лисенко говорить: «Якщо у вашому місті немає пунктів утилізації новорічних ялинок, ви можете самостійно подрібнити дерево доступним для вас у домашніх умовах способом. Щепу треба внести в ґрунт, компостувати, і з часом вона перетвориться на добриво».

Фото з інтернету.

Читайте також: СБУ блокировала контрабанду древесины — Zametka — Новости Александрии

Что делать со старыми книгами: ноу-хау от школьных библиотекарей — Zametka — Новости Александрии

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

This div height required for enabling the sticky sidebar