Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

70 років дитячій лікарні

381 Views
70 років дитячій лікарні

100 років тому в Олександрії була створена дитяча консультація, а через 30 років, 23 жовтня 1952-го, — відкрилася дитяча лікарня. Цьогоріч вона відзначила своє 70-річчя. За ці сім десятиліть у закладі лікувалися декілька поколінь олександрійців, і у кожного залишилися власні спогади про нього.

45 років тому, коли дитяча лікарня відзначила 25-річчя, лікар та краєзнавець Анатолій Кохан, який тоді працював заступником головного лікаря цього закладу, писав: «До революції спеціалізована медична допомога дітям була відсутня. В Олександрійському повіті не було жодного лікаря-педіатра. У 1913 році на Олександрійщині з 1000 немовлят 527 помирали у перший рік життя».

70 років дитячій лікарні
Анатолій Кохан

У 1922 році в місті створена дитяча консультація, а у 1924 відкрилася молочна кухня. До 1952 року в Олександрії працювало дитяче відділення, а восени того ж року відкрилася спеціальні дитяча лікарня на 35 ліжок. За рік по тому лікарня була розширена до 50 ліжок, а у 1967-му отримала нове триповерхове приміщення з дитячою поліклінікою, молочною кухнею та стаціонаром на 160 ліжок. Тут надавалася кваліфікована медична допомога дітям не лише з Олександрії, а й з сусідніх районів. Заклад був забезпечений сучасним діагностичним та лікувальним обладнанням, у ньому працювали фізіотерапевтичний,  аерозольний, рентгенодіагностичний кабінети, лабораторія, кабінет лікувальної фізкультури. У 1952 році в дитячій лікарні працювали всього лише 9 лікарів. П’ять років тому – 38 лікарів і 118 медсестер.

70 років дитячій лікарні

Де знаходилася дитяча лікарня у рік свого відкриття? У будівлі, де сьогодні працює офтальмологічне відділення Центральної міської лікарні. Стаціонар був переповнений – повоєнне покоління дуже хворіло, було багато дітей з туберкульозом костей, їх возили на дерев’яних візочках. А поліклініка 70 років тому працювала у приміщенні біля станції швидкої допомоги на вулиці Бульварній – там, де сьогодні дитяча художня школа. На виклики лікарі їздили на запряженій конем бідці. Коли лікарня переїхала до нової будівлі, їй виділили «Волгу».

70 років дитячій лікарні

Головним лікарем з дня заснування лікарні була киянка Фріда Романівна Райскина – культурна, вихована, інтелігентна людина, уважна компетентна лікарка. Її чоловік Юлій Наумович Дунаєвський працював технічним директором об’єднання «Олександріявугілля». Фріда Романівна ніколи не підвищувала голос, розмовляла спокійно, дружелюбно, з повагою, але так, що її усі слухали. Після неї заклад очолив Леонід Стасюк, який починав працювати дільничним лікарем. Завідуючою поліклінікою дитячої лікарні у 1952-1955 роках була Раїса Борисівна Грановська. За 70 років у дитячій лікарні працювало багато лікарських та медсестринських династій.

70 років дитячій лікарні
70 років дитячій лікарні
70 років дитячій лікарні

У 1967 році, коли лікарня переїхала до нової будівлі на вулиці Козацькій, 86, де працює і дотепер, їй багато чого не вистачало. Металеві ліжка для створення затишку прикрашали шторками, як і голі вікна. У двох відділеннях – молодшого дитинства і педіатричному – було по 80 ліжок, але фактично лікувалося по 100 дітей. У кожній палаті були крапельниці, і матусі сиділи поряд з дітьми. Згодом для них встановили розкладушки, а ліжка для мам з’явилися лише у 80-ті. До кінця 90-х у дитячій лікарні працювала молочна кухня, де діти до 3-х років отримували молоко, каші, ацидофільний сир.

Корпус дитячої лікарні з білої цегли був добудований у 1984-му. Через дитячу лікарню можна було оформити путівки до санаторіїв та профілакторіїв.

Сьогодні комунальне підприємство «Дитяча міська лікарня» Олександрійської міської ради очолює головний лікар Андрій Федорович Гришканич. Вид діяльності закладу: медична практика – дитяча ендокринологія, інфекційні хвороби, кардіоревматологія,  неврологія, отоларингологія, офтальмологія, хірургія, педіатрія, ультразвукова діагностика, клінічна лабораторна діагностика, рентгенологія, фізіотерапія.

70 років дитячій лікарні
Андрій Гришканич

Вітаючи дитячу лікарню з ювілеєм, бажаємо їй зберегти свої найкращі традиції і вийти на вищий рівень розвитку. Але головне – щоб дитяча лікарня в Олександрії була, незважаючи ні на що. 

Читайте також: Хирург от Бога

«Он любил вас, люди!» — штрихи к портрету Александра Водолазкина

Номери телефонів сімейних лікарів Олександрії

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

This div height required for enabling the sticky sidebar