Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Архітектурна Олександрія в образах та інші проєкти інформаційно-туристичного центру

434 Views
Архітектурна Олександрія в образах та інші проєкти інформаційно-туристичного центру

До Міжнародного Дня пам’яток і визначних місць інформаційно-туристичний центр «Олександрія» представив фотопроєкт «Архітектурна Олександрія в образах». Скомпоновані у відеоролік світлини із зображенням об’єктів архітектурної спадщини «тоді» і «тепер» і короткою розповіддю про них справили неповторне враження на користувачів Facebook, де у центра є власна сторінка. Особливого колориту й ефекту занурення в епоху проєкту надали образи, створені акторами театру юного глядача «Апельсин» і уміло відображені на фоні історичних локацій талановитим фотохудожником Віталієм Попковим. 

Зокрема, у проєкті йдеться про декілька туристичних об’єктів. 

Пожежна вежа. Наприкінці ХІХ століття в Олександрії була створена пожежна команда з двох брандспойтів і кількох упряжей з бочками для води. Коли починалася пожежа, її місце визначалося черговим з каланчі. На вежі пожежної частини встановлено годинник – один із привабливих об’єктів місцевої історії.

Архітектурна Олександрія в образах та інші проєкти інформаційно-туристичного центру

Будинок Штромберга – один із чотирох будинків власника гастрономічного магазину купця Штромберга. Збудований наприкінці ХІХ століття. Після встановлення радянської влади у ньому розміщено майстерню глухонімих.  

Архітектурна Олександрія в образах та інші проєкти інформаційно-туристичного центру

Будинок Піщевича збудований на початку ХХ століття як власний житловий будинок Семена Піщевича (голови земської управи у 1903-1907 років, депутата Державної Думи, губерніального старости Гетьманату Скоропадського). У 60-тих у будинку Піщевича працював кабінет політпросвіти, у 80-ті – міський комітет комсомолу. У 2003 році будівля у вкрай занедбаному стані була передана в оренду підприємцю Федіру Шмакову. Сьогодні у ньому працює заклад відпочинку та громадського харчування «Дом Піщевича». 

Архітектурна Олександрія в образах та інші проєкти інформаційно-туристичного центру

Олександрійський театр. У 80-тих роках ХІХ століття перша будівля театру була схожа на довгий сарай (колишній склад зерна). На початку 1890-х будівлю викупив А.Цівчинський, зламав її і на цьому місці побудував новий театр. З того часу на олександрійській сцені постійно виступали кращі мандрівні театральні трупи: як російські, так і українські. Часто вистави в Олександрії відбувалися раніше, ніж у великих містах, губернських центрах. У 1902 році театр викупив Є.Чибісов, який його досконало перебудував. Зараз у Палаці культури «Олександрійський театр» завершуються реставраційні роботи.

Архітектурна Олександрія в образах та інші проєкти інформаційно-туристичного центру

Автори фотопроєкту: Наталія Кізілова, директор інформаційно-туристичного центру «Олександрія» та Олена Ціціма, методист по туризму управління культури і туризму Олександрійської міської ради вдячні за підтримку та співпрацю: члену національної Спілки фотохудожників України Віталію Попкову,  адміністрації Палацу культури  «Олександрійський театр» та БК «Світлопільський», режисеру й акторам театру юного глядача «Апельсин», міському музейному центру ім. А. Ф. Худякової,  краєзнавцю Віктору Голобородьку.

Вищезгадані об’єкти увійшли до туристичного буклету, розробленого ІТЦ «Олександрія» — він буде презентований до Дня міста. Також інформаційно-туристичний центр розробив декілька театралізованих маршрутів Олександрією – за участю акторів, що дозволить екскурсантам відчути себе у 3-Д реальності. У рамках міської програми розвитку туризму в Олександрії розробляються й інші цікавинки, про які далі буде.

Фото Віталія Попкова

Читайте також: Из жизни Александрии и уезда — Zametka — Новости Александрии

Междугородный телефон в Александрии в 1913 году — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

4 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован.

  This div height required for enabling the sticky sidebar