Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Демонтують меморіальну дошку Примакову

101 Views
Демонтують меморіальну дошку Примакову
Фото: https://www.alfoto.in.ua

З 2016 року вулицю Примакова в Олександрії перейменовано на Таврійську, але попри декомунізацію меморіальна дошка Віталію Примакову на будівлі цієї вулиці залишилася дотепер. Виконавчий комітет Олександрійської міської ради на засіданні 8 квітня ухвалив рішення демонтувати дошку у термін до 1 червня і передати її на зберігання до Олександрійського міського музейного центру ім. А.Худякової.

Меморіальна дошка знаходиться на будинку за адресою вулиця Таврійська (колишня Примакова), 10. Це приватна будівля, у якій працювала фірма «Каллисто Александрия».

Віталій Примаков (1897-1937) — український радянський воєначальник, дипломат. Зять Михайла Коцюбинського, товариш дитячих років українського радянського воєначальника — Юрія Коцюбинського. Автор книги «Громадянська війна на Україні», в який він визнав, що понад 60% населення України вороже ставилися до більшовиків.

В.Примаков — один із організаторів і перших керівників Червоно-Козачого Корпусу Української Республіки, перших військових формувань радянського уряду України у складі Країни Рад. Репресований  за звинуваченням в участі у «троцькістській змові». Після катувань, ухвалою «трійки» НКВС УРСР засуджений до страти. Примакова розстріляно разом із маршалом Михайлом Тухачевським. Реабілітовано посмертно у 1957 році.

У2017 році на меморіальній дошці в Олександрії з’явився напис білою фарбою «Кат України».

Читайте також: Степан Цапюк: «Мой опыт нужен городу» — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

1 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  This div height required for enabling the sticky sidebar