Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Як встигати за світом і чому варто вчитися впродовж усього життя?

319 Views
Як встигати за світом і чому варто вчитися впродовж усього життя?
Тетяна Козар

Сучасний світ рухається надзвичайно швидко, розвиваються інновації і технології, з’являють десятки нових професій, і, відповідно, нові можливості. Вміння вчитися нового – перевага будь-якої людини. Хочете бути успішними – вчіться!

Про одну із найважливіших Soft skills (м’яких навичок) навчання впродовж життя (lifetime learning) розповіла педагог, арт-коуч Тетяна Козар, учасниця першого сезону подкастів «Must have: Навички майбутнього», записаних тренінговим центром «Мозаїка». Ці подкасти стануть у пригоді всім, хто прагне розвивати підприємницьке мислення і навички, що допомагають заробляти. Zametka друкуватиме найцікавіші витяги з них. Послухати подкасти повністю можна за посиланням внизу.

Отож, що таке навчання протягом усього життя? Насправді, – пояснила Тетяна Козар, – все просто: це безперервне отримання та розвиток знань і вмінь, яке триває все життя людини. Наше навчання не закінчується після школи, коледжу чи університету. Воно продовжується під час проходження курсів, тренінгів, вебінарів, або ж шляхом отримання життєвого досвіду. Адже, наприклад, спілкуючись із колегами та друзями на певну тему чи подорожуючи, відвідуючи музеї та виставки, ви отримуєте певну інформацію, підвищуєте впевненість у собі. Тим більше, сьогодні є багато ресурсів, щоб вчитися, сидячи за улюбленим столом вдома чи навіть у дорозі, – це відео на Youtube, лекції TED Talks,  аудіокниги, подкасти, інтернет-видання, відеоуроки, електронні та паперові книги, онлайн-курси та конференції. Переваги такого навчання: людина може вчитися в тому темпі, в якому їй зручно, та обирати ту сферу знань, що цікавить її на даний час.

Значення навички навчання протягом всього життя, – зазначає Тетяна, важко переоцінити. Це важливо для професійного та кар’єрного зростання, дозволить швидко адаптуватися до нових умов, а разом із профільними знаннями набути конкурентноспроможності та затребуваності на ринку праці. Це корисно для мозку, адже поки ми його тренуємо, доти є молодими. Ви самі отримаєте задоволення від того, що дізнаєтеся щось нове, та станете цікавими для інших.

Тетяна поділилася і практичними порадами як розвивати навичку «вчитися протягом життя»:

1. Оберіть сферу, що вас цікавить.

2. Знайдіть мотивацію вчитися! Усвідомте, що вчитися важливо і що вам це потрібно. Це допоможе не здатися і досягнути бажаного результату. Адже, той хто знає для чого, той знайде як.

3. Поставте реалістичні цілі. Визначіть для себе, чого ви хочете навчитися, щоб стежити за  досягненням мети.

4. Маючи цілі, складіть план дій. Щодня виділяйте час на навчання, докладайте максимум зусиль, будьте наполегливі. Записуйте, адже це покращує здатність запам’ятовувати. Пам’ятайте: маленькі кроки ведуть до великої мети.

5. Визначте чек-поінти, тобто контрольні точки, щоб перевіряти, чи досягаєте ви результату, або проаналізувати свої попередні дії для визначення причин, через які щось не виходило.

6. Оцініть те, що вдалося зробити, успішність вашого навчання та зробіть висновок: чи досягнули цілі.

7. І  ще одна дієва порада: просто вчитися недостатньо, бо теоретичні знання ніщо у порівнянні з практикою. Тому щойно отриману інформацію варто практикувати протягом тривалого часу, щоб досягти досконалості і довести до автоматизму.

А настанок хочеться додати: не нехтуйте можливістю чомусь повчитися. Намагайтеся увібрати все, що ви чуєте й бачите, беріть більше ініціативи на себе, виявляйте цікавість до різних сфер. Читайте, спілкуйтеся, подорожуйте, відвідуйте майстер-класи, тренінги, конференції, ходіть на бізнес-сніданки.

Кожного дня, місяця, року збагачуйте себе новими знаннями! Адже цю навичку можна виробити лише тоді, коли вона перетворюється на постійну життєву потребу людини! Зробіть навчання своєю звичкою! Оберіть саме такий стиль життя!

Послухати більше про навичку навчання протягом всього життя можна у подкасті Must have: Навички майбутнього» https://anchor.fm/mozaika ,  що реалізований за фінансової підтримки Британської Ради в рамках Проекту «Активні громадяни».

Читайте також: Креативний – значить нестандартний! — Zametka — Новости Александрии

Инна Беланюк: «Самый главный навык – умение выбирать» — Zametka — Новости Александрии

Ірина Маленко: «Ніколи не припиняйте мріяти і робіть усе з любов’ю» — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

1 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован.

  This div height required for enabling the sticky sidebar