Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Коледж культури святкує 90-річчя

628 Views
Коледж культури святкує 90-річчя

15 травня Олександрійський фаховий коледж культури і мистецтв святкує 90-річний ювілей. Декілька поколінь його студентів, викладачів і випускників пишаються причетністю до навчального закладу, його історії і традицій. Коледж давно вже став провідним освітнім закладом області з підготовки  спеціалістів у галузі культури і мистецтв.  Наразі це вищий навчальний заклад, знаний не лише на Кіровоградщині, але  й в усій Україні та далеко за її межами. Багато його випускників стали відомими митцями і знаними діячами культури – достатньо назвати імена Михайла Поплавського, Олега Злакомана, Неоніли Крюкової…  

Історія закладу почалася далекого 1931 року, коли в селищі Ґданцівка (до революції входило до Олександрійського повіту Херсонської губернії, а в 30-х роках  увійшло до складу Кривого Рогу) відкрився Криворізький технікум комуністичної освіти. Вже наступного року він був переведений до Олександрії. Тоді заклад мав два відділи: організаційно-масовий, що готував «завідателів клубів, червоних кутків, організаторів культполітроботи на великих підприємствах, працівників масової роботи в сільському господарстві», та бібліотечний – тут вчилися «працівники низової масової бібліотечної мережі» (з Уставу про технікум комуністичної освіти від 27.06.1937 р.).

Коледж культури святкує 90-річчя
У 1932 році технікум комуністичної освіти розпочав роботу в Олександрії у будівлі гімназії

 Відомостей про те, хто очолював технікум на початку його діяльності, не збереглося. Але зі спогадів випускників тих років, із копій їхніх атестатів вдалося встановити прізвища перших трьох директорів: М.Ф.Пекарський, А.Півняк та Стаценко.

У роки фашистської окупації технікум не працював. Навчання відновилося щойно місто було звільнене від загарбників. На 1 червня 1944 року у технікумі було 188 студентів різного віку. Навчали їх п’ятеро викладачів. 1946-го року навчальний заклад одержав назву «Технікум культурно-освітньої роботи». З 1948 року розпочато підготовку фахівців на заочній формі навчання.

Коледж культури святкує 90-річчя

Свою постійну «прописку» на вулиці Діброви, 47 технікум отримав у 1952 році. Руками викладачів і учнів зводився клуб, будувалася сцена, обладнувалися перші навчальні кабінети.

У 60-х роках заклад з новою назвою «Олександрійське культурно-освітнє училище» починає готувати працівників для закладів культури Кіровоградщини. З того часу на клубному відділі введені спеціалізації з підготовки керівників самодіяльних оркестрів народних і духових інструментів, хорового та театрального колективів, самодіяльних танцювальних колективів.

Коледж культури святкує 90-річчя

У 90-х роках Олександрійське культурно-освітнє училище перейменоване в Олександрійське училище культури, а потім – у Комунальний вищий навчальний заклад «Олександрійське училище культури».

 Наразі «кульок», як вже давно його називають містяни, – це фаховий коледж культури і мистецтв, вищий навчальний заклад. З 2011 року його очолює Іван Баранов, до речі, випускник закладу 1979 року. Працюють у коледжі  60 викладачів, серед яких 30 мають вищу кваліфікаційну категорію. Званням «Заслужений працівник культури» відзначено трьох педагогічних працівників – В.С. Карпова, І.М. Баранова та Г.П. Абажея.

Студенти коледжу – постійні учасники та переможці Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсів, фестивалів, виставок. Перелік їхніх досягнень займе не одну сторінку. Влітку 2015 року студенти та викладачі спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» в рамках проекту «Намалюй Україну» у Новій Празі створили найдовший в Україні петриківський розпис довжиною 218 м та загальною площею 273,5 квадратних метрів. Відтоді це найдовша «калинова» огорожа в Україні. Цей витвір, потрапив до Національного реєстру рекордів України

Золотим фондом закладу є його випускники. Багато хто досяг значних успіхів на мистецькій ниві. Серед них: Петро Шабатин – письменник, байкар, автор ліричних поезій, Неоніла Крюкова – народна артистка України, лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка, Михайло Поплавський – професор, ректор Київського національного університету культури і мистецтв, заслужений діяч мистецтв, Роман Гончаренко – український та російський кінорежисер, фіналіст фестивалів Potential-2014, Potential-2015 та інших, Віктор Гунькін – народний артист України, Олег Злакоман – заслужений артист України, соліст Одеського національного академічного театру опери і балету.

Коледж культури святкує 90-річчя
Олег Злакоман
Коледж культури святкує 90-річчя
Михайло Поплавський

Сьогодні, незважаючи на складні соціально-економічні обставини, тяжке становище культури в державі й пандемію, коледж продовжує працювати і поширювати та популяризувати культуру в суспільстві. У 2018 році студенти коледжу в складі хору «Піснелюби» отримали Гран-прі на ХХVІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Калиновий спів».

У 2019 році Диплом ІІІ ступеня отримав Ілля Лапутько за участь у VІІ Міжнародному інструментальному конкурсі ім. Є. Станковича, а Яна Котлярова стала переможцем Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької творчості «Перлина Fest» (викладач В.А.Кулик, концертмейстер Т.І.Нагорна).

В Олександрійському фаховому коледжі культури і мистецтв на денному та заочному відділеннях, на бюджетній та контрактній формі, за 9-ма спеціальностями  навчаються понад 300 студентів – переважно з нашого регіону та з декількох областей України. Після отримання диплому дехто продовжує навчання, решта успішно працевлаштовується. Величезний внесок у розвиток і становлення закладу зробили ветерани: Лідія Василівна Нонка, Любов Олександрівна Шульга, Василь Іванович Коваль, Любов Олексіївна Гаврухіна, Таїсія Филимонівна Макарова, Катерина Юхимівна Карпенко, Володимир Іванович Плавчан, Ігор Іванович Дудченко, Ніна Олексіївна Піскун, Валентина Михайлівна Левчук … Всіх не перелічити. Багато з них і сьогодні підтримує колектив своїм позитивним прикладом самовідданості та життєлюбства. А хтось уже відійшов у Вічність…

Коледж культури святкує 90-річчя

Серед випускників коледжу: Герой України, народна артистка України, лауреат Національної премії імені Т.Г.Шевченка Неоніла Крюкова;  заслужені артисти України В.Гунькін, А.Сиротенко, Г.Янін, В. Олексієнко, І.Ткач; заслужені діячі мистецтв М.Линник, М.Поплавський; заслужені працівники культури України М.Кузів, Г.Абажей, Г.Гулак, І.Баранов, В.Скляр і багато інших.

Коледж культури святкує 90-річчя

У суботу, 15 травня, комунальний вищий навчалний заклад «Олександрійський коледж культури і мистецтв» збирає випускників різних років, ветеранів та їхніх нащадків на урочистості з нагоди 90-річчя. У програмі святкового дня: о 10.00 – та реєстрація гостей у закладі, екскурсія коледжем, спілкування й фотографування; о 12.00 – ювілейна концертна програма «З вдячністю в серці» у Палаці культури «Світлопільський». Вхід – за запрошеннями.

За 10 років до свого сторіччя коледж є і залишається місцем великих надій, хороших, вірних друзів та перших кроків у професію і самостійне життя. Олександрія пишається випускниками «кулька» і щиро радіє їхнім досягненням.

За підготовку публіації вдячність завідувачці виробничого навчання Ользі Чернявській та завідувачу методичного відділення Олександру Тараненку.

Читайте також: История музыкальной школы — Zametka — Новости Александрии

Юбилей школы №2 — Zametka — Новости Александрии

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

2 Comments

    Leave a Comment

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

    This div height required for enabling the sticky sidebar