Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

«Культура» пропонує дизайн-код

368 Views
«Культура» пропонує дизайн-код
Сергій Грес, голова ГО «Культура»

Сергій Грес відомий олександрійцям як художник і нетривіальна творча особистість із власною життєвою позицією та особистою точкою зору на все. Багатьом ця точка зору цікава, чимало таких, кому співзвучна, дехто її не розуміє. Декілька років тому персональна виставка художніх робіт Сергія проходила у Палаці культури «Світлопільський». Ще більш знаним його зробив стилізований портрет журналіста Руслана Гаврилова, який рік тому за ідеєю Греса арт-група «АБО» створила і розмістила на сірій стіні будівлі поряд з ательє «Оксана» у центрі Олександрії.

Сьогодні Сергій Грес повернувся з Києва до Олександрії, створив і очолює громадську організацію «Культура». До її складу входять музикант Назар Єрмаков, правознавець Олександр Устенко та економістка Віола Назаренко, а мета діяльності – підвищити рівень культури, її ідентичність, прищепити відчуття прекрасного через естетичні засоби.  

З Сергієм ми зустрілися на відкритті виставки дитячих робіт у школі №9. Дев’ятикласники цього навчального закладу намалювали своє бачення майбутнього вигляду історичних будівель Олександрії. Нам з Сергієм сподобалася стилізована пожежна каланча. Мені – нестандартна манера виконання. Сергій бачить роботу глибше: «Людина дивиться на світ по-іншому, бачить об’єкт частиною світу, а не часткою будівлі. І ця робота виділяється з-поміж інших, привертає увагу».

«Культура» пропонує дизайн-код
Стилізована пожежна каланча, робота Єлизавети Канигиної

Останнім часом Сергій Грес і очолювана ним ГО «Культура» беруть активну участь у процесах перетворення Олександрії. Зокрема, громадська організація пропонує свій варіант оформлення будівлі будинку Чижевського, де віднедавна працює інформаційно-туристичний центр. «Головний принцип – контраст, аби виділити малі архітектурні форми. Основний колір – темна бірюза. Автограф і мурал Чижевського  для персоналізації будинку, що підвишить його впізнаваність. Відкриті питання світлове і прибудинкове оформлення. Зараз будівля у занедбаному стані, має вигляд сараю. Ми пропонуємо концепт», — йдеться на сторінці ГО «Культура» в Інстаграм.

«Культура» пропонує дизайн-код
«Культура» пропонує дизайн-код
«Культура» пропонує дизайн-код
Таким може бути будинок Чижевського

Проект обговорювався у Facebook і отримав значну порцію критики. Як і варіант логотипа до Дня міста, запропонований «Культурою». Сергій називає його спробою, намаганням показати, що не тільки у Дня міста, а й у самого міста має бути логотип. Ця ідея – вуса (на честь засновника міста). Її мало хто підтримав, але ніхто не стане заперечувати, що вона лаконічна, мінімалістична, зрозуміла і така, що запам’ятовується.  До критики Грес давно звик і реагує спокійно: «Щоб міняти світ, треба звикати до критики».

«Культура» пропонує дизайн-код
Логотип «Вуса»

ГО «Культура» представила на розгляд влади і громади цілий маніфест під назвою «Дизайн-код». У документі йдеться про регулювання зовнішньої реклами, створення бренду Олександрії, приведення до ладу топонімів та архітектурних споруд. «Це концепт. Ми показуємо, як може бути, який вигляд матимуть будівлі, зокрема, без зовнішньої реклами. В інших містах – у Києві, Дніпрі – такий процес триває вже давно. І міста стають іншими, — розповідає Грес. —  У лютому ми подали цей маніфест як звернення до Олександрійської міської ради. 9 березня отримали офіційну відповідь  міського голови Сергія Кузьменка: звернення розглянуто, інформацію прийнято до уваги. Але поки що ніяких дій немає».

«Культура» пропонує дизайн-код

Взагалі дизайн-код – нова і дуже цікава ідея. Вона, як і багато інших слушних від ГО «Культура», мають права бути почутими і врахованими під час розробки і впровадження проєкту «Олександрія – місто-магніт».

За визначенням авторів маніфесту, Сергія Греса та Назара Єрмакова, дизайн-код – це правила гри і структура співіснування скелету міста – архітектури і м’язів міста – бізнесу. Одне з головних завдань дизайн-коду – зниження стресу для всіх гравців, що беруть участь у житті міста. Дизайн-код значно змінює місто, воно стає витриманим і естетично гарним, привабливим.

Якщо коротко, то одне з основних завдань дизайн-коду: створити оригінальний стиль міста в якому підкреслити історичні надбання.

«Культура» пропонує дизайн-код

Докладніше з маніфестом можна ознайомитится на сторінці громадської організації «Культура» в Інстаграм (@g_o_culture). Зокрема, там можна побачити приклади, як міське середовище розвивалася в відсутності будь-яких правил і до чого це призвело. Це проблеми з розміром і розміщенням фасадних конструкцій (рекламних носіїв та вивісок) в середовищі міста, їхнім дизайном, який в ідеалі повинен органічно вписуватися в простір вулиці і взаємодіяти, а не конкурувати з ним. Також: недоречне використання фальш-фасадів, динамічного підсвічування, «глухе» оформлення вітрин (суцільне обклеювання), надбудови і прибудови без урахування стилістичних особливостей архітектури будівлі, самовільне фарбування фасаду у колір, який заманеться, хаотичне розташування табличок и покажчиків, відсутність догляду за будівлями, вивісками, вітринами та прилеглою територією, відсутність дизайну, стилю міста тощо.

«Але ми можемо це змінити! Створимо дизайн-код міста, де опишемо правила і вимоги до оформлення реклами. Створимо бренд міста Олександрії, сучасний логотип міста, кольори орнаменти, шрифти якого сформують і виділять неповторний колоритний стиль нашого міста»,  — впевнені активісти ГО «Культура».

Читайте також: Олександрія – місто-магніт — Zametka — Новости Александрии

Визначено переможця конкурсу на створення логотипу до Дня міста — Zametka — Новости Александрии

Оголошено конкурс «Наша громада» — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

3 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован.

  This div height required for enabling the sticky sidebar