Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Архітектурне обличчя Олександрії очима дітей

251 Views
Архітектурне обличчя Олександрії очима дітей

Однією з самих неординарних та цікавих серед багатьох заходів з нагоди Дня міста стала виставка під відкритим небом на подвір’ї  НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів № 9- спеціалізована школа» «Минуле – сьогодення — майбутнє міста». Команді, які працювала над її створенням, вдалося  показати зв’язок часу і простору, представивши пам’ятки архітектури початку ХХ ст. в минулому, сьогоднішньому та майбутньому обличчях.

Архітектурне обличчя Олександрії очима дітей

Водонапірна вежа, будинок Піщевича, Земська управа, будинок лікаря Вишневецького, синагога «Бешмедріс», шестикомплектне училище, чоловіча гімназія, будинок-корабель, літній кінотеатр у парку Шевченка, жіноча гімназія, міський театр, пожежна каланча, кафе «У Яші» готель Соломона, парк на Садовій, художня школа, будинок Штромберга, казначейство, ПК «Світлопільський»  і навіть будівля ЗНЗ №9 – такі об’єкти потрапили у поле зору школярів і знайшли місце в їхніх роботах.  

Урочисте відкриття виставки  відбулося 30 травня, у день, коли Олександрія святкувала своє 275-річчя. Виставка проводилася в рамках Всеукраїнського проєкту “Творимо мистецтво в шкільному саду”, який реалізує київська громадська організація  “Місто-сад” за підтримки Українського культурного фонду. На ній представлені фото історичних будівель у минулому та малюнки дітей з їхнім баченням майбутнього вигляду архітектурних пам’яток міста.

Архітектурне обличчя Олександрії очима дітей
Команда «Арт 999»

До складу команди «Арт-999» увійшли: Таїса Абдулаєва, Єлизавета Канигіна, Олександра Крамаренко, Світлана Король, Катерина Кривошеєва, Марія Куйденко, Валерія Шулякова і єдиний хлопець Акім Пацій. Чому у команди така назва? Все дуже просто: у команді 9 учнів-дев’ятикласників школи №9. Вони досліджували історію будівель – їх засновників, архітекторів, будівельників, мешканців, їх сучасний стан. Працювали з архівними документами, проводили опитування олександрійців щодо сьогодення та майбутнього історичних будівель. Вивчали культуру міста, діяльність художників, письменників, архітекторів. І зрештою відтворили яскраві образи пам’яток для збереження історико-культурної спадщини Олександрії.

Координаторами команди є заступник директора НВК ЗНЗ №9 Тетяна Дериземля і вчитель мови та літератури  Альона Сайко. Робота над проєктом тривала протягом півроку. Його мета – показати, що у нашому маленькому місті багата історія, і нам є чим пишатися. А також є талановиті діти  з неординарним мисленням і баченням майбутнього цих будівель. Усі отримали неоціненний досвід і навички командної роботи, співпраці з громадськими організаціями. І досягнутий результат виявився неперевершеним.  

Архітектурне обличчя Олександрії очима дітей
Тетяна Дериземля і Альона Сайко

На відкриття виставки до Олександрії приїхали менеджерки проєктів ГО «Місто-сад» Марія Борисова  та Катерина Дорошенко з Києва. Консультувала команду художниця Алевтина Кахидзе. «Мистецтво є одним із об’єднуючих елементів, які дарують можливість спільно працювати і краще розуміти або життя людей, або життя споруд. Сподіваюся, не лише наші митці отримали задоволення під час створення цієї виставки, а й глядачам сподобається або принаймні буде цікаво те, що підготувала команда, — відзначила Марія Борисова. — Я хочу дуже похвалити команду, яка продемонструвала велику працьовитість і допитливість. З-поміж 5 фіналістів саме ця команда довела, що не боїться критики і сприймає її по-дорослому. Було багато моментів, коли все могло зупинитися, але вона робила ще і ще раз, доки не вийшов дуже класний результат».

Архітектурне обличчя Олександрії очима дітей
Марія Борисова і Катерина Дорошенко

Вийшло справді цікаво та класно. Від ГО «Міст-сад» за участь у конкурсі команда ЗНЗ №9 отримала подяку, футболки з фірмовими логотипами «Я роблю виставки в садах» і власне сам стенд, на якій презентувалися роботи учнів. Ця металева конструкція, закріплена бетонними блоками, обов’язково стане у пригоді навчальному закладу для проведення інших цікавих заходів.

До речі, на конкурс від  ГО «Місто-сад» надійшло понад 90 заявок з усієї України. До фіналу потрапили 5 шкіл, у тому числі з Олександрії, а ще – з Переяслава, Новоград-Волинського, Козятину та Смілої.  Теми для досліджень діти обирали самі вони були різними. Відштовхувалися від тем, які цікаві командам. Хтось висвітлював проблему булінгу, хтось – переробку сміття.

Архітектурне обличчя Олександрії очима дітей

«Великі молодці – вся команда, і учні, і вчителі. Був таки період, що майже склали руки, нічого не йде. Півроку – це тривалий час, а навантаження а дітей велике. Дякую, що не здалися, довели справу до завершення, і ми сьогодні побачили такий гарний результат. Бо є багато проєктів, у яких ми беремо участь, а у результаті отримуємо лише грамоти. Зараз нам приємно – стільки людей приходять, цікавляться малюнками, розміщеними на гарному стенді. Думаю, це найкраща нагорода за велику роботу», — сказала директор НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів № 9- спеціалізована школа» Олена Малишева.

Читайте також: Мелодія мовчання і глибина слова: Аліна Шевченко презентувала другу книгу — Zametka — Новости Александрии

Тайны природы и морские чудеса: в музейном центре открылась уникальная выставка — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

1 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  This div height required for enabling the sticky sidebar