Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Мелодія мовчання і глибина слова: Аліна Шевченко презентувала другу книгу

590 Views
Мелодія мовчання і глибина слова: Аліна Шевченко презентувала другу книгу

Свою першу книгу «Цвіт першої надії» Аліна Шевченко видала у 14 років. У свої майже 16 десятикласниця Ізмайлівської школи має чимало досягнень – вона громадська діячка, журналістка і письменниця, переможниця декількох престижних літературних конкурсів, лауреатка спеціальної премії голови Приютівської ОТГ, за свою творчість нагороджена почесними відзнаками і титулами. Роботи Аліни друкувалися у часописах «Дзвін», «Літературний Чернігів», «Дебют» та інших виданнях.

Мелодія мовчання і глибина слова: Аліна Шевченко презентувала другу книгу

27 травня у Центральній бібліотеці ім. Пушкіна Аліна презентувала свою другу книгу – «Мелодія мовчання». До неї увійшли 9 прозових творів у трьох розділах – повісті, оповідання, новели і дитячі казки. Усі написані у 2020-2021 роках. Деякі з них вже друкувалися у періодиці й принесли авторці перемоги у конкурсах, інші побачили світ вперше. Передмову до книги написав член Національної спілки письменників України, редактор альманаху «Курінь» м. Кременець Іван Потій – і назвав її «Кіндер-сюрприз». Обкладинку намалювала львівська художниця і поетеса Ірина Токарська. Книга проілюстрована світлинами Аліни з гарними краєвидами її рідного села Гайок і малюнками іспанки Dulce Vianney.

Мелодія мовчання і глибина слова: Аліна Шевченко презентувала другу книгу

«Мелодію мовчання» Аліна присвятила своїй вчительці Людмилі Пасхал, яка першою побачила талант дівчинки, підтримувала, підказувала, допомагала і направляла, була першою читачкою творів. «Вона – та людина, яка осяяла мій шлях у літературу світлом і любов’ю до Слова», — говорить про неї Аліна. На жаль, минулого року Людмила Іванівна пішла з життя. Аліна обіцяла їй, що буде писати. І пише, тримаючи слово. Щоразу тексти вдосконалюються і торкаються все більших  глибин душі читачів різного віку.

Чому у книги така назва? Вона написана у перерві між періодами, коли слова не складалися у рядки ні у думках, ні на папері. Такі періоди бувають у всіх творчих людей. Але після них твори стають більш осмисленими.

На презентації книги виступила мама Аліни Юлія Володимирівна. Уся родина пишається талановитою дівчинкою.  Вона змогла. Хоча було не гладко і нелегко. Одну з дитячих казок прочитала подруга і однокласниця Аліни Ірина Зінакова. Читала уривки зі своїх творів і сама авторка. У кожному творі Аліни – глибокий зміст, адже тематика і проблематика серйозні – взаємини батьків і дітей, пошук себе у житті, любов до мистецтва і власної справи. «Любов пройшла, а вірші є і будуть», «Людина здатна відчути лише те, що осмислила» — ось  лише дві цитати. Про кохання, як багато авторок її віку, Аліна зазвичай не пише. Проте є виняток – і він у книзі «Мелодія мовчання».

Мелодія мовчання і глибина слова: Аліна Шевченко презентувала другу книгу

У повісті «Попіл невідомих віршів» на прикладі «недо-поета» і справжнього митця показано, що не усе можна купити за гроші, хоча статки чомусь частіше має посередність… У цьому творі три версії фіналу. Перша, авторська – трагічна. Решта зроблені на прохання читачів.  Авторці найближчий перший варіант – той, що ліг на душу з самого початку. Тож чи треба було переробляти фінал? Адже щирість, якою так щедро приправлені твори Аліни, є однією з найголовніших складових успіху у читачів – так скаже будь-який письменник і кожен читач.

Аліна – тендітна і дуже жіночна дівчина. Багатогранність її таланту у поєднанні працелюбністю дає щедрі плоди. А за романтичним образом криються наполегливість, цілеспрямованість і сила духу. Такий «букет» якостей є стовідсотковою запорукою успіху. Він у Аліни вже є, і чималий, але на досягнутому вона не зупиняється. Із 2019 року вона є слухачкою Кіровоградської малої академії наук України, у 2020 році закінчила курс «Школа універсального журналіста» на базі Національного університету «Острозька академія». Аліна працює журналісткою видання «Культура і життя», є автором рубрики «Велика історія маленького села» у газеті «Новини громади», заснувала блог «Стежками наших сіл» у газеті «Кіровоградська Правда». Встигає і вчитися, і працювати, і на творчість час знаходити. Коли? Вночі, коли навкруги тихо і думається краще. Говорить, творчість любить тишу і спокій. Пише Аліна лише від руки, а потім набирає тексти на комп’ютері. Так повелося з часів, коли ноутбука в неї ще не було, і так тексти виходять більш щирими і живими.

Мелодія мовчання і глибина слова: Аліна Шевченко презентувала другу книгу

Книга «Мелодія мовчання» видана за сприяння депутата Олександрійської міської ради, голови ГО «Нова Хвиля» Володимира Дожджаника накладом 100 примірників. Вона доступна у бібліотеках міста і району. Також книгу можна придбати у авторки. Влітку Аліна планує влаштувати літературні вечори і вже працює над третьою збіркою.

Читайте також: Кабінет літературного краєзнавства – у ТОП-100 кращих в Україні — Zametka — Новости Александрии

Книга про мегазірку — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

7 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован.

  This div height required for enabling the sticky sidebar