Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Куточок раю під Олександрією

788 Views
Куточок раю під Олександрією

В Олександрійському районі, який є одним з найбільших в Україні, знаходяться три об’єкти, що відносяться до природно-заповідного фонду. Це ландшафтний заказник місцевого значення «Велика і Мала скелі», ботанічний заказник загальнодержавного значення «Лікарівський» і комплексна пам’ятка природи місцевого значення «Кам’яна стінка».

Про скелі в Оліївці та Лікарівський заказник знають чи не усі, а от «Кам’яна стінка» маловідома. Знаючи, який безлад і купи сміття лишають по собі більшість відпочиваючих на природі, можливо, це і на краще – первозданна краса цієї території милує око. Це потужне місце сили, і коли сюди потрапляєш, здається, губишся у часі, не відчуваєш його плину.

«Кам’яна стінка» знаходиться усього за 8 кілометрів від Олександрії поблизу села Андріївки і займає територію у 18 га. Свою назву заказник отримав через справжню кам’яну стіну на його території. Вважається, що вона природна, але коли її побачити на власні очі, в це мало віриться. Висота цієї стіни, вірніше, її залишків — близько 6 метрів. І це є предметом для досліджень тих, хто цікавиться історією і краєзнавством. Поблизу протікає річка Кам′янка, на берегах якої ростуть рослини, занесені до Червоної книги України. Ландшафтна ділянка поєднує різні екотопи.

Куточок раю під Олександрією

Взагалі територія природного комплексу вражає мальовничими краєвидами та різноманітним тваринним і рослинним світом. Статус пам’ятки природи місцевого значення «Кам’яна стінка» отримала у 1995 році. У 2008 році виготовлено та встановлено попереджуючі планшети. На заповідній території забороняється сінокосіння та розорювання земель; знищення та відлов усіх видів тварин.

Куточок раю під Олександрією

Враховуючи, що ця природна територія, хоча й маловідома, але є місцем відпочинку місцевих жителів, необхідно вжити заходів з облаштування стоянки автотранспорту, місць для розведення багать, і у будь-якому разі охороняти та зберігати цю унікальну комплексну пам’ятку.

Читайте також: Карантин продовжено до 30 червня. Купання на пляжах дозволено — Zametka — Новости Александрии

Крафтові товари Олександрійщини — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

1 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  This div height required for enabling the sticky sidebar