Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Переплетіння доль. Історія перша. Бабуся і онука

176 Views
Переплетіння доль. Історія перша. Бабуся і онука

Сьогодні усі хочуть бути корисними. Ніж сидіти вдома і тремтіти від новин і нав’язливих думок про страшні реалії та невизначене майбутнє, ліпше зайнятися тим, що відволікає і потрібно для нашої спільної мети. Ми усі стали волонтерами. Працюємо разом і відчуваємо єдність. Не чужі один  одному. Свої. Війна зблизила. Ця серія нарисів – про нас, людей, яких доля об’єднала невипадково.

Плетемо сітки. Разом із тканиною вплітаємо молитви, колективні бажання безпеки, перемоги і миру, добру енергію… Ділимося думками і одкровеннями. Відкриваємо себе інших і пізнаємо тих, хто поруч. Війна змінила нас усіх. І вже ніколи не буде як раніше. Тому що ми інші…

Стільки дивовижних людей подарувала нам доля у ці сумні часи. Ви знаєте, хто працює поряд з вами? Які безкраї Всесвіти всередині кожного?

Бабуся у червоній курточці плете сітки чи не з першого дня. Приходить вранці, посміхається, вітаючись, знімає куртку, одягає жилет і працює майже до вечора. Зосереджена, ретельна, старанно виконує те, що скажуть і ніколи ні на що не скаржиться. У більш молодих не вистачає терпіння – то покурити треба, то телефон тенькає,  то поза неручна. У бабусі, певна річ, своїх болячок вистачає. Та вона просто мовчки працює – то стоячи, то сидячи на стільці. І так майже щодня. Зараз приходить через день – почалася дача.

Переплетіння доль. Історія перша. Бабуся і онука

Разом із бабусею працює її онука Катя. Вона і розповіла її історію.

Валентині Мунтян 71. Кухар за освітою, все життя вона працювала на фабриці діаграмних паперів – розподільницею і пакувальницею. Тобто, до фізичної праці звична. Про те, що у «Світлополці» плетуть сітки, дізналася випадково – зайшла в укриття під час повітряної тривоги, побачила і вирішила долучитися. Говорить, працювати не важко, адже і робота на фабриці такою ж була – все на ногах. Два роки тому Валентина Василівна залишилася вдовою. Живе онуками, правнуками – розповідає про них з любов’ю та посмішкою. Думає про майбутнє і садить городину. Війна війною, а дача за розкладом.

Переплетіння доль. Історія перша. Бабуся і онука

«Бабуся дуже справедлива і вимоглива, звикла все робити на відмінно і цього ж чекає від інших, — говорить про Валентину Василівну онука Катя. – А ще вона дуже добра, любить дітей і після смерті нашої мами допомагала мені доглядати за дітьми». У Каті двоє дітей. А бабуся, виявляється, Каті і її сестрі Тоні найрідніша людина, хоч і не по крові. Це матуся їхнього вітчима. Вітчим оплатив навчання Каті і Тоні у податковій академії в Ірпені. Але дівчата знайшли своє покликання в іншому.

За їхнім акаунтом Instagram @fashiontweens___ стежать 14,5 тисяч підписників. Вже 5 років сестри-близнюки допомагають замовникам правильно складати гардероб і купувати речі для того, аби мати модний стильний вигляд. Спочатку дівчата розбирають одяг і взуття клієнтів, а потім йдуть з ними на шопінг і, в залежності від бюджету, смаку і  типу фігури, складають 60-100 образів (капсул) з новими речами. Застосування коригувальних технік дозволяє візуально не лише стрункішати на кілька кілограмів, але й скидати роки.  Крім того, Катя і Тоня випускають власний онлайн продукт – модні капсули. А ще вони співпрацюють з українськими дизайнерами і рекламують одяг вітчизняних виробників.

Переплетіння доль. Історія перша. Бабуся і онука

Катя від початку війни з двома дітками приїхала до рідного міста, дізналася від бабусі про те, чим можна допомогти захисникам. «Дуже хочеться бути корисною, — говорить вона. – З усіх видів волонтерської діяльності зупинилася саме на сітках. Сестричка наразі на Хмельниччині, і так надовго ми ще ніколи в житті ми з нею не розлучалися». Пости про потреби місцевих волонтерів Катя публікує в Instagram, їх переглядає широка аудиторія і багато людей відгукуються. Після війни Катя сподівається повернутися до Києва і продовжувати улюблену роботу – дуже скучила за сестричкою, за клієнтами і за красою – адже працюють дівчата у сфері моди і краси.

Переплетіння доль. Історія перша. Бабуся і онука
Переплетіння доль. Історія перша. Бабуся і онука
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

1 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  This div height required for enabling the sticky sidebar