Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

З клумб і майданчиків мають прибрати шини

176 Views
З клумб і майданчиків мають прибрати шини
Фото: група «Урбаністика Олександрія» Facebook

Використані автомобільні шини з квіткових клумб та ігрових майданчиків мають прибрати усі дитячі садки і школи Кіровоградщини до 1 вересня.

Наразі в області налічується 310 шкіл і 476 дитячих садків, території яких «прикрашені» інсталяціями зі старих автомобільних покришок.  Такі композиції мають неестетичний вигляд та ще й шкодять довкіллю і здоров’ю дітей,  про що донедавна багато хто не замислювався. Навчальні заклади області отримали  рекомендаційні листи з роз’ясненнями від обласного департаменту освіти.

З клумб і майданчиків мають прибрати шини
Дитячий садок №42 в Олександрії

За інформацією Національної Екологічної Ради України, використання шин на дитячих майданчиках – шкода для здоров’я малечі. При нагріванні на сонці у повітря випаровуються небезпечні канцерогени. Відпрацьовані автомобільні шини мають високий рівнь токсичності. Вони виділяють високотоксичний пил, вдихання якого сприяє розвитку онкозахворювань. Крім того, у шинному пилу у великій кількості присутній дуже шкідливий канцероген — бензопірен.

Проте якщо зношені шини просто викинути, то в землі вони розкладатимуться близько ста років, забруднюючи земельні ресурси та підземні води.

З клумб і майданчиків мають прибрати шини
Дитячий садок у Пантаївці

Ліцензію на роботу з таким видом відходів має кропивницьке підприємство ТОВ «ЕКОВДМ». Директорка підприємства Ірина Коновалова розповіла: на збирання і збереження гумових шин і гуми є дозвіл Мінекології. Шини збирають у тому числі і власним транспортом, або ж їх привозять самі підприємства. Після того, як назбирається машинна норма, відприцьовані матеріали відправляють на утилізацію  до Знам`янки або до Горішніх Плавнів. Утилізація однієї тони шин коштує 1800 гривень.

Наприклад, із дитячого садка «Сонечко» у Бобринці вже вивезено 110 шин різного розміру загальною вагою близько 5 тонн.

Читайте також: По рецептам Клопотенко — Zametka — Новости Александрии

Школы для старшеклассников могут оставить только в трех городах области — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

1 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  This div height required for enabling the sticky sidebar