Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Ганна Розум: «Залишаюся оптимісткою»  

116 Views
Ганна Розум: «Залишаюся оптимісткою»  

Місто з гарною назвою Мирноград війна, на жаль, не оминула. Одне з типових містечок Донецької області. На відстані 75 кілометрів – Донецький  аеропорт, зруйнований під час проведення АТО, у 191 кілометрі – море у нині окупованому Маріуполі… 

Ганна Розум, дошкільний педагог за освітою, до війни була головою правління 20 ОСББ, членом Громадської ради Мирнограду як секретар координаційного комітету самоорганізації населення, співзасновницею громадської організації «Центр підтримки ОСББ та громадських ініціатив Мирнограда». А ще займалася «нежіночим» видом підприємництва – автоперевезенням. Тобто, ніякої роботи не боялася і мала активну життєву позицію.

Ганна Розум: «Залишаюся оптимісткою»  

Колись Ганна працювала у ЖЕКу, але після реформи житлово-комунального господарства і прийняття Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»  її основною роботою стала створення та підтримка ОСББ. У рамках проєкту МРГ-ІІІ (спільний проект ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» ит(МРГ) – це довготривала і комплексна ініціатива, у тому числі – з покращення управління житловим сектором та впровадження заходів з енергоефективності) у Мирнограді був створений ресурсний центр. Ганна брала активну участь у його роботі і допомагала жителям міста з усіх питань, пов’язаних із діяльністю об’єднань співвласників.

Усі 20 будинків, якими керувала Ганна, після початку повномасштабної війни вціліли. Коли у Мирнограді оголосили евакуацію, люди почали виїжджати. Але, пробувши в евакуації 2-3 місяці, стали вертатися додому. Сьогодні Ганна керує ОСББ дистанційно.

До війни про Олександрію вона знала лише з розповідей батька. Його, у минулому – гірничого інженера – колись направляли до нашого міста у відрядження, але він відмовився. Натомість через багато років в Олександрію приїхала його донька.

Ганна Розум: «Залишаюся оптимісткою»  

Згадуючи про те, як познайомилася з нашим містом, Ганна посміхається. Усе вирішив випадок. У березні  8-місним бусом «Рено» жінка везла переселенців у Вінницю, і перед самою Олександрією у решітку автомобіля попав фазан, розбився радіатор. Хлопці з АЗС ОККО транспортували бус до СТО «Майстер» на вулиці Поштовій (колишній Першотравневій). Пасажирів відправили до Вінниці іншим перевізником, а водії п’ять днів, поки ремонтували авто, жили в Олександрії. За цей час Ганна пішки обійшла все місто, оглянула краєвиди, познайомилася з пам’ятками. А на початку червня переїхала сюди жити – з чоловіком, татом, що має інвалідність, мамою і свекрухою. Знайшли будинок у Мартоіванівці з правом викупу. Облаштувалися, і Ганна відразу прийшла до «Центру допомоги «Олександрія», бо не може сидіти без діла. Її відразу прийняли, виділили ділянку роботи за комп’ютером. Так підприємиця стала волонтером.

Періодично Ганна їздить додому, де залишилося житло. Відвідує свої ОСББ. У кожному будинку є правління, залишився підрядник. Повертатися назовсім поки що не планує: «Не бачу у цьому сенсу. Можна поїхати на три дні, погостювати і вирішити робочі питання. Але жити у Мирнограді постійно немає можливості – лякає невизначеність. Якби не батьки, що потребують догляду, мабуть, поїхала б до Польщі. Я звикла сама заробляти, роботи не боюся, шукаю будь-які можливості. Зараз займаюся перевезеннями, коли є замовлення. Намагаюся ні до чого не прив’язуватися. І, незважаючи ні на що, залишаюся оптимісткою. У моєму теперішньому житті є свої переваги – нові знайомства, нові друзі, нові можливості. Я рада, що є машина, можливо, будуть перспективи започаткувати бізнес. У будь-якому разі, сидіти на дивані і дивитися телевізор я не можу, мені треба діяти».

Ганна Розум: «Залишаюся оптимісткою»  

Інтерв’ю записано під час мобілізаційного заходу «День довіри», який проведено 22 жовтня 2022 року з ініціативи ГО «Десяте квітня» в рамках проєкту з UNHCR Ukraine — Aгентство ООН у справах біженців в Україні.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

This div height required for enabling the sticky sidebar