Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Анна Безкровна: «Колектив  – це велика підтримка»

160 Views
Анна Безкровна: «Колектив  – це велика підтримка»

У рідному Краматорську Анна Безкровна з чоловіком – інженери-електромеханіки – працювали на заводі «Енергомашспецсталь» – найбільшому українському виробнику литих і кованих виробів для металургії, енергетики  і  машинобудування. Влаштувалися на підприємство відразу після інституту і з тих пір, впродовж 15 років, місце роботи не змінювали.  Стабільна робота, хороша зарплата, квартира і машина – озираючись назад, Анна говорить, що їхнє життя було рівним, спокійним і злагодженим. Ніхто і передбачити не міг, що доведеться все це залишити і кудись переїжджати у пошуках безпеки.

Анна Безкровна: «Колектив  – це велика підтримка»

Коли почалася війна, Безкровні місяць жили у підвалі, а потім вирішили поїхати до батьків у село Ярову біля Святогорська. У батьків власний будинок з підвалом, є колодязь і запаси продуктів – думали, там точно буде безпечніше.  Сподівалися, що гостини не затягнуться надовго, бо усе швидко скінчиться. Але вийшло зовсім навпаки – лінія фронту наблизилася впритул до Святогорська. Треба було їхати далі. Деякі заощадження, які збирали, плануючи відпустку, у подружжя були. Тож Анна з чоловіком і двома дітьми вирушили  вглиб України. Але спочатку заїхали додому у Краматорськ по свої речі, забрали кішку.  Чіткого пункту призначення не мали – просто їхали навмання, не знаючи куди. Телефонували усім друзям та знайомим, запитували, де можна винайняти житло. Знайшли квартиру у Черкасах, але з цим варіантом не склалося. Волонтери пропонували жити у школі, агенти нерухомості то не хотіли брати з кішкою, то називали ціни оренди мінімум у 10 тисяч гривень на місяць. Натомість знайшлася вільне житло в Олександрії – мамина подруга поїхала до доньки у Німеччину і запропонувала поки що пожити в її двокімнатній квартирі. Згодилися, знову ж таки думаючи, що це тимчасово, поки знайдеться підходяще житло у Черкасах, де кращі перспективи працевлаштування.

За місяць повернулася власниця квартири, і Безкровні знову стали шукати житло. Ходили по різних районах і запитували у мешканців. Так знайшли будинок у приватному секторі, де живуть дотепер. Їх 13-річна донька та 10-річний син навчаються онлайн у своїй Краматорській школі.

Анна Безкровна: «Колектив  – це велика підтримка»

У перші місяці завод «Енергомашспецсталь» платив невеликі гроші за вимушений простій, також Безкровні отримували  допомогу від держави як ВПО. Але грошей не вистачало, і це був потужний стимул для активного пошуку роботи.  Дуже гнітив спосіб життя, коли  постійно знаходишся в чотирьох стінах будинку наодинці зі своїми думками і сумними новинами. Усі друзі та знайомі роз’їхалися по світу, не з усіма є зв’язок, а з тими, з ким вдається поспілкуватися, розмови лише про війну. Це було дуже важко. Анна, маючи активну вдачу,  зрозуміла, що сидіти вдома більше не може. І пішла в «Центр допомоги «Олександрія» на Поштовій, 9, де одного разу, отримуючи гуманітарку, бачила оголошення про те, що потрібні волонтери. Познайомилася з очільницею БФ «Центр допомоги Олександрія» Любов’ю Мороз і стала працювати.  

Найважчим був перший крок – змусити себе вийти і спілкуватися з людьми, зізнається Анна. Спочатку все спілкування зводилося до мінімуму: добрий день і до побачення. А потім колектив Центру поступово став невід’ємною частиною її життя. Так залишається і тепер.  

Невдовзі до Олександрії надійшла партія гуманітарної допомоги від американського фонду World Central Kitchen. Волонтери «Центру допомоги «Олександрія» долучилися до видачі талонів і самих продуктових наборів. У процесі роботи Анна познайомилася із заступницею Олександрійського міського голови Іриною Чемерис, яка запропонувала бути її помічницею. Тож тепер Анна має офіційну роботу – вона секретар Ірини Чемерис, працює у міській раді, є куратором формування списків на видачу гуманітарної допомоги. База внутрішньо переміщених осіб – отримувачів допомоги була раніше створена у «Центрі допомоги «Олександрія» і постійно змінюється та доповнюється.  Хтось з переселенців виїжджає з міста, інші прибувають. Сьогодні багато людей приїздять до Олександрії з Запоріжжя.

Анна Безкровна: «Колектив  – це велика підтримка»

Роботи у волонтерів вистачає. До міста надходить гуманітарна допомога, яку треба роздати нужденним. Приміром, у жовтні УВКБ ООН та за сприяння ГО «Десяте квітня» привезло до «Центру допомоги «Олександрія»  3,5 тисячі ортопедичних матраців, ковдр, пледів, подушок, постільну білизну та посуд.  Для їх отримання всі тимчасово переміщені громадяни, які мають довідку ВПО, реєструвалися в електронній черзі волонтерського центру на вулиці Поштовій, 9.  «Хочемо, щоби гуманітарна допомога розподілялася рівномірно, і її отримали усі переселенці», — говорить Анна Безкровна.

Звичайно, люди з регіонів, де тривають бойові дії, приїжджають до Олександрії не від хорошого життя. Що допомагає їм триматися і не зламатися? Особисто для Анни дуже велика підтримка – це соціум, колектив: «У нашому «Центрі допомоги «Олександрія» працюють лише внутрішньо переміщені особи, і кожен зі своєю бідою, своїми проблемами. Але всі вони знаходять у собі сили щодня приходити і допомагати іншим. У нашій команді всі на позитиві. Відвідувачі приходять різні, та ми намагаємося максимально допомогти кожному. І люди від щирого серця вдячні за це».  

Анна Безкровна: «Колектив  – це велика підтримка»

Інтерв’ю записано під час мобілізаційного заходу «День довіри», який проведено 22 жовтня 2022 року з ініціативи ГО «Десяте квітня» в рамках проєкту з UNHCR Ukraine — Aгентство ООН у справах біженців в Україні.

Читайте також: Ініціатива Арсенія: олександрійський школяр створив інтернет-магазин для збору коштів на ЗСУ

Приємне з корисним

«Вдома» — теплий проєкт про родинну історію

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

This div height required for enabling the sticky sidebar