Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

На честь кого названі вулиці Олександрії: Марія Заньковецька

184 Views
На честь кого названі вулиці Олександрії: Марія Заньковецька

Ім’я Марії Заньковецької — зірки українського театру кінця ХІХ і початку ХХ століть, народної артистки Української РСР – з 2016 року носить олександрійська вулиця з колишньою назвою Канатенка.

На честь кого названі вулиці Олександрії: Марія Заньковецька

Влітку 1890 року на сцені театру з великим успіхом виступала неповторна зірка українського театру М.К.Заньковецька. В Києві, у музеї-квартирі відомої артистки зберігається вітальна адреса такого змісту: «Высокоталантливой артистке Марии Константиновне Заньковецкой благодарная галерея приносит великое спасибо за доставленное эстетическое наслаждение. 1 июля 1890 г., город Александрия».

Марія Заньковецька з великим успіхом виступла в Олександрії і в 1909 році. Шанувальники театру її не забували. Під час святкування 40-річного ювілею Марія Костянтинівна одержала багато поздоровлень з різних куточків Росії та України.  Серед них було і привітання з Олександрії, писав у своєму історико-краєзнавчому нарисі «Театральна Олександрія» Анатолій Кохан.

На честь кого названі вулиці Олександрії: Марія Заньковецька

Цікаві факти про Марію Заньковецьку:

 • Сценічний псевдонім акторка взяла на згадку про село Заньки на Чернігівщині, де народилася.
 • Однією з найвідоміших акторок українського театру Марія Костянтинівна стала всупереч волі батька.
 • Чоловій Олексій Хлистов, за якого Марія вийшла заміж 18-річною, не дозволяв їй виступати на сцені. Актор Микола Садовський в компанії офіцерів таки змусив Хлистова підписати відповідний документ. Щоб вийти із ситуації, Хлистов погодився, але поставив єдину вимогу – Марія має грати лише українською мовою в українському театрі, якщо такий колись існуватиме.
На честь кого названі вулиці Олександрії: Марія Заньковецька
 • Марія Заньковецька могла стати оперною співачкою. У Фінляндії, куди у 1881 році перевели Хлистова, вона брала уроки у відомого професора Гржималі,  і той пророкував їй блискучу кар’єру. Однак дифтерит, яким перехворіла Марія, змінив тембр, і про це довелося забути.
 • Марко Кропивницький був настільки зворушений грою Заньковецької, що після однієї з репетицій заплакав, зняв бірюзовий перстень і вдягнув їй на палець зі словами: «Заручаю тебе, Марусю, зі сценою, тепер мені є для кого писати драми».
 • Публіка обожнювала Заньковецьку. Композитор Петро Чайковський в Одесі виніс їй на сцену лавровий вінок із написом «Безсмертній від смертного».
 • Під час гастролей у Санкт-Петербурзі наприкінці 1886 року виступ «української трупи» став театральною подією року. Лише «Наймичку» на столичному кону ставили 22 рази.
 • Марію Заньковецьку та Марка Кропивницького запрошували до імператорського Александринського театру, але ті відмовилися.
На честь кого названі вулиці Олександрії: Марія Заньковецька
 • Коли Гнат Юра у 1912 році не міг знайти кошти для організації гастролей Гуцульського народного театру, Марія Заньковецька позичила йому усі свої коштовності, щоб віддати їх під заставу і отримати кредит.
 • 12 січня 1923 року, з нагоди сорокаріччя сценічної діяльності, Марії Заньковецькій було присвоєно звання «Народної артистки УСРР». Вона стала першою акторкою, яка отримала це звання.
 • Марія Заньковецька знялася у двох кінострічках. Грала Наталку в фільмі «Наталка Полтавка» (1909) і матір у стрічці «Остап Бандура» (1923).
На честь кого названі вулиці Олександрії: Марія Заньковецька

Читайте також: В честь кого названы улицы Александрии: Николай Зерваницкий — Zametka — Новости Александрии

В честь кого названы улицы Александрии: Григорий Сокальский — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

1 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  This div height required for enabling the sticky sidebar