Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

«По-модньому»: подарунок для глядачів у День театру

486 Views
«По-модньому»: подарунок для глядачів у День театру

На сцені Палацу культури «Світлопільський» з аншлагом пройшла прем’єра вистави «По-модньому» народного аматорського театру під керівництвом режисера Тетяни Бессмольної. Кількамісячні репетиції й прагнення режисера відшліфувати усе до дрібниць дали добрі плоди. Дебют Тетяни Бессмольної у якості керівника відомого і визнаного колективу, без сумніву, вдався. Яскравість образів, філігранна гра акторів, костюми і декорації справили враження на глядачів.  Вистава стала гарним початком нового театрального сезону і новою сходинкою в історії Олександрійського народного аматорського театру.

«По-модньому»: подарунок для глядачів у День театру

Комедія з народного побиту «По-модньому» (в оригіналі — «По-модньому, або Коли б не турнюри, не здихались би мацапури») написана Михайлом Старицьким134 роки тому, але дотепер не втрачає актуальності, і мабуть ще довго не втратить. Гонитва за чужими статками і статусами в усі часи була і залишається пороком суспільства. У творі цей порок висміяний у вигляді кічу, а це завжди сприймається «на ура». Це історія про українську родину, яка намагається змінити своє єство, щоб жити «по-модньому»: «Ми тепер вознесемось між дворами». Мрія головного героя – заможного козака Вареникa – стати дворянином, наблизитися до панів, стає його ідеєю-фікс, але перетворює життя рідних на справжній водевіль. Прагнення шляхти (Дембицької та Сисоя) породичатися з селянином Вареником через його неабиякі статки, і нездорові бажання вихідця з селянського середовища та його сусідки Дзвонарської набратись панськості мають жалюгідний і смішний вигляд. Переживши цілий феєрверк перипетій, герої врешті розуміють, що кращі народні звичаї не лише неможливо, але й непотрібно «омоднювати».

«По-модньому»: подарунок для глядачів у День театру

У деяких театрах вистава «По-модньому» триває півтори години. Олександрійський театральний колектив зумів  передати суть п’єси за годину. Видно ретельну режисерську роботу. Звичайно, глядач ходить у театр «на акторів». І вони, як завжди, не підвели. Усі грали чудово. А головні герої – Олександр Богуцький (Вареник), Ірина Давидюк (Дзвонарська), Оксана Кучеренко (Наталка), Андрій Літвінов (Сисой) – просто неперевершено. Талановитий актор, а з недавнього часу – директор ПК «Світлопільський» Дмитро Клюєв у виставі проявив себе майстром епізоду. Роль у нього невелика (Овсій), але Дмитро зміг зробити свого персонажа помітним: кожен вихід актора на сцену викликав пожвавлення і сміх у залі.

«По-модньому»: подарунок для глядачів у День театру

У виставі брали участь студенти Олександрійського коледжу культури і мистецтв, аматорська студія художньої творчості Universal Art (керівник Наталія Подкур). Окрема подяка за гарні декорації Миколі Зуєнку та Катерині Судаковій і за костюми Оксані Василяці.

«По-модньому»: подарунок для глядачів у День театру

Знаково, що режисерський дебют Тетяни Бессмольної відбувся у Міжнародний день театру, а очолюваний нею колектив у своє професійне свято зробив гарний подарунок олександрійцям. І глядачі його гідно оцінили. Дякуємо за виставу!

«По-модньому»: подарунок для глядачів у День театру

Відеозапис вистави  Олександрійського народного аматорського театру ПК «Світлопільський «По-модньому відправлений на щорічний обласний огляд-конкурс «Театральна весна Кіровоградщини». Вболіваємо за наших.

Читайте також: Сезон розпочнеться «По-модньому» — Zametka — Новости Александрии

Первая театральная газета в провинции — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

3 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  This div height required for enabling the sticky sidebar