Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Невакцинованих відсторонюють від роботи

1533 Views
Невакцинованих відсторонюють від роботи

В Олександрійському колегіумі відсторонили від роботи декількох невакцинованих вчителів, у тому числі вчителя історії та правознавства Ларису Лисюк – з 9 по 15 листопада. Наказ директора навчального закладу Лариса Павлівна опублікувала на своїй сторінці у Facebook. Також на сторінці щодня публікуються відео – як директор зачитувала наказ, як батьки намагаються отримати пояснення, чому відсторонюють вчителів.  На одному з них видно, як батьки учнів 4 класу колегіуму протестують проти відсторонення від роботи вчителя їхніх дітей. Викликали поліцію. «Поліцейські викликані до школи, можливо, керівником. Вони без повноважень, без посвідчень, але з автоматом зайшли у клас, де присутні діти – 4-класники, до вчителя, відстороненого від роботи, який, має життєву позицію, добросовісно виконує свою роботу. У присутності дітей хотіли опитати її. Не вийшло.  І уже нічого не вийде, ніколи!», — написала Лариса Лисюк допис до відео. «Збирайтеся, об’єднуйтеся, подавайте в суд, відшкодовуйте моральні і матеріальні збитки. Ваші права порушено, Конституція на вашому боці», — пишуть коментатори.

Невакцинованих відсторонюють від роботи
Лариса Лисюк

Невакцинованих відсторонюють від роботи
Фото зі сторінки Лариси Лисюк у Facebook

Відсторонили й педпрацівників інших навчальних закладів Олександрії – вишів, шкіл і дитячих садочків – на два тижні. Їх заміняють колеги. Керувалися змінами до постанови № 1236 Уряду, відповідно до якої невакциновані держслужбовці  і працівники закладів освіти мають бути відсторонені від роботи з 8 листопада. Як видно на прикладі Лариси Лисюк, вчителів відсторонюють на тиждень або два.  Якщо це відпустка за власний рахунок, то без згоди працівника відправляти у неї не можна – за законодавством. Про це наголосив у своєму зверненні Президент України Володимир Зеленський. 

Загалом на Кіровоградщині з понеділка, 8 листопада, відсторонили від роботи 541-го працівника закладів освіти — 205 педагогів та 336 непедагогічних працівників, які не щеплені від ковід. Через це вносять зміни в розклади занять, розповів заступник директора обласного департаменту освіти Володимир Таборанський. Це 1,5% від загальної кількості.  «Така кількість відсторонених не є критичною для роботи освітньої галузі. На сьогодні жоден заклад не припинив роботу у зв’язку із відстороненням, — уточнив він.

Щоб повернутися на роботу, відсторонені працівники мають зробити першу дозу вакцини і принести довідку від сімейного лікаря, міжнародний сертифікат про вакцинацію чи роздруківку з «Дії».

Думки юристів щодо обов’язкової вакцинації різняться. Дві з нихнаводить «Суспільне».

Думка юристки Тетяни Козаченко: «В Україні є закон «Про захист населення від інфекційних хвороб». Його норми встановлені ще у 2012-му році. Вони визначають, що до окремих категорій працівників можуть бути встановлені підвищені засоби безпеки у випадку, якщо це передбачає необхідність карантинних заходів у зв’язку з будь-якою епідеміологічною ситуацією. Зокрема перелік таких професій може встановлювати Міністерство охорони здоров’я України. Тому відсторонення від роботи передбачених законом категорій людей є законним за умови, що це рішення ухвалює відповідний орган державної влади».

Думка юриста Еміля Багіряна: «Вакцинація – добровільна. Ніхто не може примусити людину вакцинуватися чи відмовлятися від вакцини. У Законі України «Про відпустки» у статті 25 написано, що за заявою працівника відпустка без збереження заробітної плати надається в обов’язковому порядку. Стаття 26 цього закону наголошує, що надання відпустки без збереження заробітної плати відбувається за згодою сторін. Тобто якщо працівник не бажає йти у відпустку без збереження заробітної плати, змусити його ніхто не має права. Також у нас є Конституція України, де у статті 19 зазначено: правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавство».

Також, як повідомляє Кіровоградська облдержадміністрація, в області відсторонили від роботи 12 невакцинованих держслужбовців. Про це  розповів під час брифінгу керівник апарату облдержадміністрації Павло Топчій.

З 540 працівників вакциновані 519, що становить 96%. «На сьогодні відсторонені від роботи чотири працівника. Ще 17 не потребують вакцинації, оскільки нещодавно перехворіли або мають протипоказання», – сказав Павло Топчій.

У чотирьох райдержадміністраціях області вакциновані понад  90% працівників. В Олександрійській РДА це 91% працівників, від роботи відсторонили трьох держслужбовців.

Відповідно до переліку, затвердженого наказом МОЗ від 4 жовтня 2021 року № 2153, обов’язковим профілактичним щепленням підлягають працівники:

1. Центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;

2. Місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;

3. Закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Раніше ми писали: Александрийцев приглашают пройти Check-up в Институте клинической медицины в Тбилиси — Zametka — Новости Александрии

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

This div height required for enabling the sticky sidebar