Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Олександр Вознюк: «Це просто моя робота»

176 Views
Олександр Вознюк: «Це просто моя робота»

Якщо ви напишете у Google-пошуці: Олександр Вознюк, дізнаєтеся багато цікавого про цю людину. Олександр – професійний актор з вищою освітою і великим досвідом. Закінчив Далекосхідну академію мистецтв у Владивостоці, майстерню професора Мамонтова. Знімався у популярних телесеріалах «Улицы разбитых фонарей», «Литейный», «Легавый», «Ментовские войны», «Дорожный патруль» та інших. А ще він пише пісні, вірші, прозові твори, п’єси і казки.

На одному із кіносайтів відгук про Олександра Вознюка залишив олександрійський журналіст Іван Мельник: «Я земляк Саші. Хороший актор, дуже епатажний, має своє обличчя і добре поставлену мову. Витриманий, переконливий у будь-якій ролі. Креативний і цілеспрямований».

Олександр Вознюк: «Це просто моя робота»

Олександрійський глядач мав змогу побачити Олександра Вознюка на сцені Палацу культури «Світлопільський» та Олександрійського театру у виставі «Мир вашому дому» за творами Шолом-Алейхема, презентованій з нагоди 65-річчя народного аматорського театру. Актор виконав головну роль Тев’є-молочника – бідного єврея, дрібного торговця. Він мріє вигідно видати заміж своїх дочок, але з цього нічого не виходить. У виставі порушуються глибокі теми віри і єдності, кохання і стійкості. Вона вчить навіть у найскрутніші часи не впадати у відчай.

Режисер народного аматорського театру Тетяна Бессмольна з вибором актора на головну роль не помилилася – створений Олександром Вознюком колоритний образ і філігранна природна гра підкорили глядачів і справили найкращі враження.

Олександр Вознюк: «Це просто моя робота»

Більше того, саме завдяки Олександру Вознюку ми і побачили «Мир вашому дому», без нього спектаклю не було б взагалі. Але про все по порядку.

Корінний олександрієць, більшу частину творчого життя Олександр працював за кордоном, у тому числі в США. До рідного міста повернувся у 2015 році – приїхав до батьків допомогти викопати картоплю і… залишився назавжди. Так склалися обставини. Працює Вознюк методистом в Олександрійському фаховому коледжі культури і мистецтв. Режисер Тетяна Бессмольна запросила його до народного театру, і вже півтора року Вознюк грає у його складі, хоча спочатку довго відмовлявся брати участь у самодіяльності. Погодився лише тому, що відчув – він справді потрібен театру, аби колектив міг і надалі тримати високу планку якості, встановлену Юрієм Дзбановським. Багатий професійний досвід у кіно, на телебаченні та на сцені дозволяє Олександру аналізувати роботу театру і гру акторів, давати слушні поради, застосовувати на практиці свої знання та вміння. До речі,  Олександр працював на керівних посадах на промислових підприємствах, впродовж чотирьох років викладав в Олександрійському фаховому коледжі культури і мистецтв.

Олександр Вознюк: «Це просто моя робота»

Роль Тев’є стала його дебютом на олександрійській сцені. Цікаво, що саме Вознюк запропонував режисеру зробити виставу за творами Шолом-Алейхема. «Спочатку я розгубилася і замислилася, адже це передбачало величезну роботу, і не кожен професійний театр наважиться на постановку такого грунтовного класичного твору, — розповідає Тетяна Бессмольна. – Потрібен був актор на головну роль – такий, який зміг би повести за собою весь колектив. «Я згоден грати Тев’є, якщо Ви зіграєте Голду», — відповів мені Вознюк. Тандем у нас вийшов дуже потужний, професійний, весь колектив був у захваті. Але, сконцентрувавшись на своїй ролі, я не встигала одночасно повноцінно виконувати режисерську роботу. В результаті роль Голди зіграла Ірина Оберна-Мельник – і виконала її просто блискуче».

Спектаклів за творами Шолом-Алейхема від відомих театрів є дуже багато, і роль Тев’є виконували справжні зірки.  Олександр Вознюк втілив цей образ по-своєму, і він вийшов дуже переконливим і вдалим, адже актор пропустив його через себе. Його Тев’є – дуже порядний, сповнений любові до родини, до дітей, до людей взагалі. По суті він грав сам себе у пропонованих обставинах. Про свою роботу скромно говорить: «Були хороші вчителі у житті, тож є на кого рівнятися. Театр відрізняється від кіно, де можна зняти новий дубль. На сцені ж — мистецтво живе, і кожна вистава не схожа на іншу, щоразу нова, з іншою грою».

Олександр Вознюк: «Це просто моя робота»

«Він працював безпосередньо з глядачем і випромінював любов до родини, до дітей і до людей взагалі, — продовжує Тетяна Бессмольна. – Олександр вів за собою колектив, інші актори відчували, що мають тягнутися до його рівня. Він дуже відповідальний, не пропускає репетицій з поваги до режисера і партнерів, хоча живе далеко – у Мартоіванівці. Щира, добра, відкрита, проста у спілкуванні порядна людина, яка тягнеться душею до прекрасного, до мистецтва. Наш театр уже неможливо уявити без нього».

Незважаючи на величезний досвід і професіоналізм, Вознюк в усьому дослухається до вимог та побажань режисера, тактовно ставиться до колег-акторів, жодного раду не висловлював зауважень, а поради дає тільки якщо про це попросять. Амбіції ховає далеко всередині, зовсім не зірковий, говорить: «Це просто моя робота». Хвилювання перед виходом на сцену Олександр вміло тамує, хоча воно є завжди. Підбадьорює себе й інших. А ще зізнається, що коли в залі є телекамери, це заводить і стимулює грати краще. Наступного дня після прем’єри Олександр Вознюк зателефонував Тетяні Бессмольній зі словами: «Я Вас вітаю. Ви відбулися як режисер. Ви створили новий театр». Тетяні Миколаївні було до сліз приємно це почути від професіонала.

Олександр Вознюк: «Це просто моя робота»

«Мир вашому дому» — це не перший його досвід роботи у самодіяльному театрі, колись давно, у 1988 році Вознюк грав в Олександрійському театрі під керівництвом Ніни Талакової, брав участь у виставі «Голосіївський ліс».

Якщо на сцені Вознюк грає інших людей, то у своїх творах проявляє себе, розкриває душу. Його вірші та пісні частіше присвячені конкретним людям, а п’єси – про життя, людей, які потрапляють у складні ситуації і виходять з них – у більшості своїй засновані на реальних подіях.

А ми вже з нетерпінням чекаємо нових ролей Олександрі Вознюка в народному аматорському театрі Палацу культури «Світлопільський». І бажаємо скорішого здійснення заповітної мрії – зняти кіно в Олександрії.

Читайте також: Первая театральная газета в провинции

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

This div height required for enabling the sticky sidebar