Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Тетяна Бессмольна: «Мистецтво породжує в людях енергію життя»

152 Views

Народному аматорському театру – 65 років  

Тетяна Бессмольна: «Мистецтво породжує в людях енергію життя»

Відомо, що Кіровоградщина – колиска українського театру. 27 жовтня виповнилося 140 років з дня заснування драматургом Марком Кропивницьким першого українського театру, який називають театром корифеїв. Багато діячів театрального мистецтва розпочинали свій шлях в Олександрії, де ще у ХІХ столітті був власний театр.

В далекому 1957 році, коли Олександрія ще була шахтарським містом, у ній, за підтримки вугільників, з’явився театральний колектив – продовжувач славних і давніх сценічних традицій театру корифеїв. Театральна студія розпочала свою роботу в Будинку культури РЕУ у Перемозькому мікрорайоні. Першим режисером самодіяльного театрального колективу був Іван Петренко. Його наступником за рішенням колективу став Юрій Дзбановський. Після відкриття у 1975 році Палацу культури «Світлопільський» театр працює у його приміщенні. День народження Юрія Ігоровича – 30 листопада – відзначається як дата заснування народного аматорського театру ПК «Світлопільський», який часто так і називають: театр Дзбановського. Цьогоріч народному аматорському театру Палацу культури «Світлопільський» виповнилося 65 років.

Наступного року Юрію Ігоровичу, Почесному громадянину Олександрії, члену Національної спілки театральних діячів України, виповнилося б 90 років. Він пішов з життя 20 травня 2020 року внаслідок травм від ДТП.

Тетяна Бессмольна: «Мистецтво породжує в людях енергію життя»
Юрій Дзбановський

Молодий гірничий інженер Юрій Дзбановський приїхав до Олександрії за призначенням у 1957 році, працював в об’єднанні «Олександріявугілля» і жив у гуртожитку в Жовтневому мікрорайоні. Його запросили до драматичного колективу. 10 років Дзбановський був провідним актором і помічником режисера самодіяльного театру, а з 1967 року очолив театральний колектив, де зросли творчі покоління акторів, лауреатів і переможців престижних фестивалів та конкурсів. Юрієм Ігоровичем були поставлені твори 86 драматургів.

27 березня 2981 року, в Міжнародний День театру, постановою президії Української республіканської ради профспілок колективу було присвоєне звання народного.

Тетяна Бессмольна: «Мистецтво породжує в людях енергію життя»

15 років тому, до 50-річчя театру, у Палаці культури «Світлопільський» відкрився музей «Театральна Олександрія», де експонуються фотографії, афіші, нагороди, реквізит і ще багато цікавого з історії народного театру, починаючи з 1957 року.

20 серпня 2021 року на фасаді Палацу культури «Світлопільський» урочисто відкрито меморіальну дошку Юрію Дзбановському.

Тетяна Бессмольна: «Мистецтво породжує в людях енергію життя»

Театр – учасник і дипломант всіх обласних оглядів-конкурсів аматорських театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини» і Всеукраїнських свят «Вересневі самоцвіти». В його репертуарі були Фрідріх Шиллер і Тарас Шевченко, Олександр Корнійчук і Леся Українка, Марко Кропивницький і Юрій Яновський, Михайло Старицький і Олексій Дударєв, Микола Ердман та Іван Карпенко-Карий, Шолом Алейхем і ще кілька десятків всесвітньо відомих драматургів. Сценічне дійство було б неможливим без гарних декорацій, які створювали художники Тимофій Семиволос, Володимир Посипай, Тимофій Семенихін, Володимир Коляда.

Яскравою сторінкою у житті театру була 24-річна творча співпраця з відомим українським драматургом, лауреатом Шевченківської премії Олександром Левадою, який у 1972 році приїздив до Олександрії на прем’єру своєї філософської драми «Фауст і смерть».

Тетяна Бессмольна: «Мистецтво породжує в людях енергію життя»

У різні часи в народному аматорському театрі грали актори, рівень яких виходив далеко за межі аматорського –  Ія Мамаєва, Марія Поліщук, Лідія Дзябко, Володимир Нагорний, подружжя Вахрушевих, Іван Кісарець (один з перших директорів «Світлополки», Микола Воробйов, Віктор Томілін, Єлизавета Арська, Надія Дзбановська, Неля Куманенко, Володимир Кудря, Віталій Панюта, Світлана Мозгова, Олександр Піщанський, Володимир Яценко і багато інших. Сьогоднішні актори театру продовжують радувати глядачів переконливими образами і майстерною грою. Високі традиції колективу береже і продовжує керівник колективу – талановита актриса і режисерка Тетяна Бессмольна, яка є учасником народного театру з 1976 року, а на сцені – з дитинства.

«Я іду в театр  і завжди радію, що мене там чекають», — говорив Юрій Ігорович. Театрали Олександрії пам’ятають і шанують свого мудрого Вчителя.

І глядач усі 65 років радіє народному театру, з нетерпінням чекає зустрічей з ним на сцені і дарує любов, аплодисменти, захоплення і квіти. Нові вистави театру Дзбановського – це завжди радісна подія, завжди свято. У кожного актора є свої шанувальники, які приходять на вистави у першу чергу заради них. Багато олександрійців купували квитки на Тетяну Бессмольну як неперевершену різнопланову актрису. Зараз йдуть на Бессмольну – режисера. І режисера талановитого. Для Тетяни Миколаївни кожен вихід на сцену – це велика відповідальність.

Тетяна Бессмольна: «Мистецтво породжує в людях енергію життя»

«Ми завжди приурочували  свято нашого театру до Дня народження Юрія Ігоровича, — розповідає Тетяна Миколаївна. – Це зручно, адже зазвичай можемо презентувати у цей час нові вистави. От і цьогоріч відзначаємо наш ювілей масштабною роботою – драмою «Мир вашому дому». Прем’єра вже відбулася 12 листопада, і ми б хотіли її показати у День народження Дзбановського, але у зв’язку з війною є певні складнощі. Відзначимо наш ювілей на сцені трохи пізніше – 7 грудня о 17.30 запрошуємо всіх бажаючих в Палац культури «Олександрійський театр»  на спектакль «Мир вашому дому».

Тетяна Бессмольна: «Мистецтво породжує в людях енергію життя»

Ми бережемо традиції класичного театрального мистецтва. Особисто я не дуже люблю перероблені на сучасний лад класичні твори. Мені завжди подобалася класика – коли читаю твори, розумію, що хотів сказати автор. У нових авторських інтерпретаціях бачу багато похабщини. Можливо, наше суспільство стало таким, що добре сприймає це? Мені боляче, коли думка автора і закладені у твір сенси втрачаються.

Чомусь вважається, що усі вистави мають бути смішними. Але не завжди смішні спектаклі добрі. Хотілося б, щоб мистецтво несло добро, виховувало. Я шукаю такі твори для постановки, і знову зупиняюся на класиці. Цього разу – на Марку Кропивницькому. Читала його твір «Пошились у дурні» і сміялася. Тема стара як світ – батьки завжди хочуть одружити дітей швидше з багатими, аніж з розумними і працьовитими, добрими і щедрими, щирих серцем і люблячими.  Для мене людина, в очах якої лише копійки, а замість душі всередині шелестять купюри, втрачає інтерес і сенс. Так хочеться, щоб молоді люди жили в любові і були щасливими. Можливо, грошей не вистачатиме на все. Але ж і ми так жили. І вчилися, працювали, любили. Треба вміти і посміятися над собою.

Я оголосила в театрі конкурс – хто запропонує для постановки кращу виставу. Хочеться побачити, до чого лежить душа в акторів.

Тетяна Бессмольна: «Мистецтво породжує в людях енергію життя»

Ми вдячні своєму глядачу. Олександрійський глядач – сердечний, щирий і доброзичливий, вихований на театральних виставах найвищого гатунку. Я дякую йому за те, що він виховав мене як актрису і додає сили як режисеру своєю підтримкою.  

Але насамперед щиро дякую і вклоняюся своїм акторам. Вони всі зайняті люди, а в театр приходять після роботи або навчання. Я їх дуже  ціную. Мистецтво породжує в людях енергію життя. Жагу життя, єднання, нашої Перемоги відчули наші глядачі після вистави «Мир вашому дому». Ми досягли своєї мети. Глядачі і плакали, і сміялися, а вийшовши із зали – думали, і не один день.

Щодо подарунків на 65-річчя, то театру дуже потрібен ноутбук. Тоді ми зможемо знімати репетиції та вистави і успішніше працювати над помилками».

Тетяна Бессмольна: «Мистецтво породжує в людях енергію життя»

Щиро вітаємо наш театр з ювілеєм і бажаємо аншлагів, успіху, багато плідних років служіння високому мистецтву. Захоплюємося талантом режисера та акторів, цінуємо вашу працю, ваші тонкі душі, ваш внесок у зміцнення духовності. Бажаємо вам здоров’я і натхнення для нових шедеврів, визнання і гідного продовження кращих театральних традицій. Нехай мистецтво в усі часи буде вашим життєдайним джерелом. Дякуємо за все, що ви даруєте глядачам – а це не завжди можна змалювати словами. Силою свого таланту ви розкриваєте в людях їхні найкращі якості, вчите істинам добра і краси.

Читайте також: Актор

Євген Грановский: «Судді людей мистецтва – глядачі»

Александр Богуцкий: «Жизнь – творческая штука»

Первая театральная газета в провинции

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

1 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  This div height required for enabling the sticky sidebar