Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Святкове меню і поема іспанською — учні школи №9 створили кращий проєкт року

167 Views
Святкове меню і поема іспанською - учні школи №9 створили кращий проєкт року

Проєкт eTwinning Plus RICO, SANO Y ARTESANO, над яким працювали учні зараз вже 7-А класу ЗНЗ №9 у 2021 році, визнаний кращим проєктом 2021 року України! У перекладі з іспанської Rico, sano y artesano  означає «Смачно, корисно і зроблено своїми руками». Тобто, темою проєкту був здоровий спосіб життя та здорове харчування. Олександрійські школярі разом з іспанськими однолітками працювали в групах, ділилися рецептами улюблених страв, складали меню, вивчали піраміду корисних продуктів, писали поему та малювали ілюстрації до неї. А найголовніше – наші діти розповідали про наше рідне місто, про Україну та її національні страви іспанцям – на їхній мові.

Про проведену спільну роботу розповіла вчитель іспанської мови НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів №9 – спеціалізована школа» Олена Балуба. Під її керівництвом олександрійські школярі з 2013 року неодноразово брали участь у міжнародних проєктах eTwinning Plus і навіть подорожували до Іспанії.

Святкове меню і поема іспанською - учні школи №9 створили кращий проєкт року

Для довідки: eTwinning – це навчальна програма Європейської Комісії, започаткована в 2005 році з метою розвитку співпраці європейських шкіл. Вчителі та учні, зареєстровані в мережі eTwinning Plus, отримують можливість реалізації спільних проектів з іншими європейськими школами. eTwinning Plus – це потужний стимул для вивчення іноземних мов і покращення рівня використання ІТ-технологій. В рамках програми учні тренують навички роботи в команді та отримують досвід створення спільних проектів, дізнаються про культуру інших країн Європи та заводять нових друзів. Вчителі мають нагоду завести контакти з колегами з країн Європи, обмінятися досвідом, корисною інформацією й методиками навчання. Зараз до eTwinning Plus входять: Україна, Грузія, Республіка Молдова, Вірменія, Азербайджан, Туніс, Ліван та Йорданія. Загалом eTwinning та eTwinning Plus це: 44 країни-учасниці і 208 тисяч зареєстрованих навчальних закладів. Програма фінансується Євросоюзом і підтримується Міністерствами освіти кожної країни, у тому числі і нашої.

Проєкти, в яких працюють учні ЗНЗ №9 з іспанськими однолітками,  нагороджуються найвищими відзнаками. У 2014-2020 роках це були Національна та європейська відзнаки за кращі проекти eTwinning, дипломи за найкращий проект року в Україні у 2015 і 2021 роках. Отже, RICO, SANO Y ARTESANO став третім проєктом ЗНЗ №9, що визнаний кращим проєктом року в Україні! Найвищою нагородою eTwinning є European Prize, яку отримують найкращі проєкти Європи. Три проєкти, в яких працювали учні Олени Балуби, отримали нагороду European Prize в номінації «Проєкт іспанською мовою». Пишаємося такими досягненнями!

Святкове меню і поема іспанською - учні школи №9 створили кращий проєкт року

Олена Анатоліївна Балуба – єдина у Кіровоградській області вчителька іспанської мови вищої категорії, член Асоціації іспаністів України, переможець щорічного міського конкурсу «Олександрієць року» у номінації «Професіонал року», лауреат обласної педагогічної премії імені В.Сухомлинського і премії Верховної Ради України. Постійна учасниця міжнародних семінарів, викладач МАН, постійний член журі ІІ, ІІІ та IV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з іспанської мови.

«Зазвичай я не беру більше двох проєктів на рік, адже це дуже кропітка робота. Але у лютому минулого року до мене звернулися представники центрального офісу в Іспанії, оскільки мене там вже знають, і попросили взяти ще один проєкт і навчити їхніх вчителів створювати і працювати в них. Я просто не могла відмовити. Взяла третій проєкт, і жодного разу про це не пошкодувала, — розповідає Олена Балуба. —  Він був короткостроковим – ми працювали усього 4 місяці. Його учасниками стали 14 шестикласників з нашої школи і 16 їхніх однолітків з Іспанії, у тому числі хлопчик на інклюзивному навчанні. Усі діти працювали у проєкті вперше.

 RICO, SANO Y ARTESANO (що означає означає «Смачно, корисно і зроблено своїми руками») присвячений здоровому способу життя і правильному харчуванню, продуктам, які ми можемо виростити самі. Робота була дуже цікавою. Ми вивчали піраміду здорового харчування, діти збирали рецепти, шляхом голосування самі обирали найкращі страви і склали святкове меню – перша, друга страви і десерти. Все це увійшло до електронної книжечки рецептів.

Святкове меню і поема іспанською - учні школи №9 створили кращий проєкт року

Крім того, ми написали поему іспанською мовою про овочі та фрукти –  по два рядки складали українці та іспанці, малювали ілюстрації, зробили озвучення для читачів із вадами слуху.  Закінчується поема словами: «Як же ми заздрим овочам та фруктам, що вони не носять маски!» Під час ознайомчої відеоконференції наші діти були у вишиванках, а один хлопчик – учасник хореографічного колективу – танцював гопака. Іспанцям дуже сподобалося, і вони намагалися відтворити танцювальні рухи».

Матеріальної винагороди Олена Балуба, амбасадор програми eTwinning у Кіровоградській області, не отримує, як і інші вчителі, а за досягнення і перемоги учасники проєктів нагороджуються лише дипломами. Тому, на думку Олени Анатоліївни, вкрай завантажених вчителів до участі у  програмі eTwinning заохотити важко – у них  немає мотивації. Цим потрібно жити, хворіти, це нелегко, але власним прикладом треба запалювати дітей – якщо вони бачать, що вчитель горить, і самі запалюються. Завдяки Олені Балубі і її учням, ЗНЗ №9 двічі отримував нагороду eTwinning  School, чим усі дуже пишаються.  Діти представляють і прославляють Олександрію за кордоном, у багатьох країнах завдяки цьому проєкту. Хотілося б підтримки та заохочення таких дітей з боку місцевої влади.

Святкове меню і поема іспанською - учні школи №9 створили кращий проєкт року

Чи вистачає у школярів рівня знань для спілкування з іспанцями? Виявляється, так. До того ж, іспанці намагаються говорити повільно і добирати зрозумілі для українських дітей слова, а Олена Анатоліївна дозволяє користуватися словником. Тепер учні пишаються участю у цьому проєкті, і мова у живому спілкуванні з носіями вчиться легко і весело. Вони були вражені, наскільки схожі інтереси у однолітків у будь-якій країні.  

Два інших проєкти eTwinning Plus, в яких беруть участь учні ЗНЗ№9, розпочалися у жовтні і завершуються у червні – вони об’ємні і глобальні. Один має назву «Рекомендації на майбутнє» — про те, як знаходити у житті позитив навіть у складні часи. Позитив, який можна взяти із собою у майбутнє. А другий проєкт взагалі космічний, багатогранний і футуристичний: «Подорож на Марс». Над ним працюють вже досвідчені у eTwinning Plus восьмикласники. Вони шукають потрібну інформацію і розширюють знання не лише іспанської, а й з астрономії, фізики, хімії, геології і навіть античної літератури, де фігурує давньогрецький бог Марс. А ще – мріють про міжпланетні подорожі і фантазують про те, яким може бути життя на Червоній планеті.

Святкове меню і поема іспанською - учні школи №9 створили кращий проєкт року
Нагорода European Prize за кращий проєкт року іспанською мовою в Європі

Олена Балуба – єдина у Кіровоградській області вчителька іспанської мови. Її учні- переможці предметних олімпіад і мовних конкурсів. І постійні учасники міжнародних програм і проєктів, як от eTwinning Plus. Як і де знаходити для усього час, тим більше у період дистанційного навчання? На це запитання Олена Анатоліївна відповіла: «Ви знаєте, багато людей скаржаться на дистанційну освіту, а у мене і моїх учнів з цим жодних проблем немає. На всіх моїх дистанційних уроках присутні всі учні за винятком тих, хто дійсно хворіє. Усі з ввімкненими камерами, усі працюють так само, як і на уроках в аудиторії. На моє переконання, все залежить від вчителя. Якщо вчитель ставить перед собою завдання провести урок якісно і буде вимогливим до дітей, то буде і результат. Мої учні навіть після дистанційного навчання добре складають ЗНО і вступають до вузів».

«Я дуже вдячна директору НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів №9 – спеціалізована школа» Тетяні Малишевій, класному керівнику 7-А класу Наталії Лепетенко, адміністрації закладу та колегам за підтримку. Вдячна батькам моїх учнів і, звичайно, моїм неймовірним учням – без них це все було б нереально. Безмежно вдячна своїй мамі, Галині Григорівні Брагар, за терпіння, розуміння, допомогу, любов і ніжність, якими вона мене оточує. Це мій надійний тил, який дозволяє мені спокійно працювати», — додала Олена Балуба.

Святкове меню і поема іспанською - учні школи №9 створили кращий проєкт року
Нагорода European Prize за кращий проєкт року іспанською мовою в Європі

Читайте також: Катастрофа математичної освіти, або Чому не затребувана мова Всесвіту? — Zametka — Новости Александрии

Школа №4: прошлое и будущее — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

2 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  This div height required for enabling the sticky sidebar