Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Жити далі: поради психологів у серії подкастів від ОГІЦ

153 Views
Жити далі: поради психологів у серії подкастів від ОГІЦ
Психологи Людмила та Сергій Остапченки. Фото: Марія Третьяк

На жаль, нам довелося жити в умовах війни. Життя у війні – це страшно і боляче, тривожно та нестабільно, це спроби сховатися від реальності й відсутність бачення майбутнього, втрата сил, оптимізму, тонусу…  Як дати собі раду, коли накопичується, накриває втома, безсилля, зневіра, відчай? Де взяти ресурс для самовідновлення? Як у нових умовах вийти на фазу адаптації і діяти раціонально та усвідомлено?

Все це – у серії подкастів з психологами Людмилою та Сергієм Остапченками, які дають психологічні практично апробовані поради й практики.

Подкасти створені ГО “Олександрійський гендерний інформаційний центр” за підтримки Уряду Канади у рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що впроваджується організацією Пакт.

Всього планується 10 випусків, присвячених етапам проживання стресу, зв’язку емоцій з тілом, практикам роботи з емоціями та для міцного сну тощо.  Наразі вийшло вже шість. Послухати їх можна тут:  

🌐Сторінка подкастів на RedCircle — https://bit.ly/3a7N8pl

🔉Слухати в Google Podcasts — https://bit.ly/39wfuZS

🔉Слухати в Apple Podcasts — https://apple.co/3tQgJdY

Серія подкастів «Жити далі» спрямована на допомогу людям, які стикнулися з війною. Тут ви знайдете поради і вправи для того, аби справитися зі стресом, який ми переживаємо щодня, з почуттям провини, подолати панічні атаки, тривожність. Є дієві практики для тих, хто змушений покинути свою домівку.

Психологиня Людмила Остапченко має п’ятирічний досвід у роботі з психосоматичними розладами, стосунками, емоційністю, фінансовими проблемами та іншими сферами життя, які потребують корекції для того, щоб людина була більш щасливою і йшла своїм шляхом.

Основні напрямки роботи психолога Сергія Остапченка — психосоматика захворювань, панічні атаки, депресивні стани. Він ділиться знаннями як працювати з собою, керувати своїми емоціями, гормональною системою. Ви зможете керувати своїм життям, відчуєте своє тіло і повернетесь до себе», — обіцяє Сергій.  

Один з подкастів присвячений психологічним опорам.

Психологічні опори – це те, що тримає нашу психіку в нормі. Вони бувають зовнішні і внутрішні. Зовнішні – улюблена кава зранку, ваша квартира, вид з вікна, звична їжа. Внутрішні опори – більш глибоке поняття. Це світогляд, віра, філософія. Якщо опори прибрати, це призведе до внутрішнього конфлікту. Ніби як у будівлі зникне фундамент.

Приміром, при переїзді до іншої країни зникають зовнішні опори – людина потрапляє в незвичне середовище з іншою мовою, культурою. Потрібен час на адаптацію і побудову нових зовнішніх опор. Зараз більшість українців пережила втрату  цих опор, навіть якщо не виїхали з країни і залишаєтеся у більш-менш безпечному місті.

Що ж пропонує Людмила Остапченко? Почати робити щось в один і той самий час – наприклад, прокидатися вранці, снідати однаковою їжею, раз на тиждень заходити в улюблене кафе. Це  маленькі звички, але їм зараз варто приділяти увагу і навіть говорити собі: «Я зараз буду пити чай з улюбленої чашечки». Також Людмила рекомендує передивлятися знайомі фільми, серіали, можливо, мультфільми, які колись подобалися і були підтримкою. Це допоможе психіці вибудувати нові опори.

З внутрішніми опорами дещо складніше. Внутрішні опори – це цінності, які важливі для кожної людини. Якщо їх не було, треба їх будувати, незважаючи навіть на війну. Знайти людину, яка слугуватиме прикладом, на яку хочеться рівнятися, духовного вчителя, чиї життєві цінності будуть для вас прийнятними. Головне – щоб вам подобалися внутрішні мотиви життя і дій цієї людини.

Інформація, представлена у подкастах, є виключною відповідальністю ГО ОГІЦ та не обов’язково відображає погляди Уряду Канади і організації Пакт.

Читайте також: Про школу проєктного менеджменту, бізнес-інкубатор і наше оточення — Заметка — Новини Олександрія (zametka.in.ua)

«Я проти» стереотипів і за право вибору — Заметка — Новини Олександрія (zametka.in.ua)

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

1 Comments

    Leave a Comment

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

    This div height required for enabling the sticky sidebar