Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

«Я проти» стереотипів і за право вибору

351 Views
«Я проти» стереотипів і за право вибору

Громадська організація “Олександрійський гендерний інформаційний центр” провела панельну дискусію «Я проти». Захід відбувся ся 14 вересня у приміщенні бібліотеки-філії №3 Олександрійської МЦБС та Інформаційного-туристичного центру. Участь у дискусії взяли громадські активісти, журналісти, представники міської та районної влади та бізнесу.

«Я проти» стереотипів і за право вибору

 Кожна жінка, яка ставить для себе пріоритетом саморозвиток, кар’єрне зростання або вирішує займатися бізнесом, йде в політику, рано чи пізно стикається з гендерними стереотипами. Суспільна думка впливає на психологічний та емоційний стан і зрештою на життєвий вибір. Як уникнути нав’язування? Чому важливо критично мислити та захищати свої особисті кордони? Як реагувати на мову ворожнечі? Як реагувати на “хейт” в онлайн та як його зупинити, починаючи з себе? Як бути “за”- зміни, нові орієнтири, поняття… Про це говорили учасники панельної дискусії «Я проти». Спікерами виступили експертка з ефективних комунікацій Анна Орловська і психологиня Аліса Хорольська.

«Я проти» стереотипів і за право вибору

Голова ГО «ОГІЦ» Любов Кан запропонувала усім, хто цікавиться тематикою гендерної рівності і фемінізму, увійти до координаційної ради з питань гендерної рівності для спільного обговорення проблем, напрямків роботи і вироблення стратегії її впровадження у громаді.

Любов запропонувала учасникам дискусії разом поміркувати над тим, чому українці, на відміну від європейців, зі страхом та навіть відразою реагують на саме слово «гендер», що викликає у них негативні емоції. Чому ми проти гендерної рівності? Можливо, через домінуючий вплив стереотипів, як-то: «Нам це нав’язує Європа», «у нас свої цінності і традиції, а це нам загрожує», «скільки можна обговорювати права жінок?»… Про це свідчать численні коментарі у соцмережах: «Жінки хитрі, коли їм вигідно, то рівність, а коли ні – то вони слабка стать» або навіть: «Геть хворі на голову»… . Але ж гендер – це і про чоловіків також, це про рівні права і вибір, а не про розпалювання ворожнечі, дискримінацію і упереджене ставлення.

«Я проти» стереотипів і за право вибору

Тема дискусії – «Я проти» — виявилася нагальною і викликала жваве обговорення. Байдужих не було, усі наводили приклади із власного досвіду про те, як думка батьків та суспільства впливає на життєвий вибір і пропонували своє бачення уникнення нав’язування стереотипів і чужої думки.

«Усі проблеми дітей – від батьків, — зауважила психолог Аліса Хорольська, мати двох дітей. – Треба змалечку вчити дитину впевненості у собі, сміливості робити свій власний вибір і нести за нього відповідальність, слухати себе, а не нав’язану думку. Варто показувати напрямки розвитку, розказувати про вибір, а потім, коли дитина накопичить необхідні знання та досвід, у неї з’явиться своє Я і вона не втратить себе».

Анна Орловська, експертка з ефективних комунікацій, додала: «Знайти себе і зробити власний вибір буває складно. Треба пройти певний шлях, аби відчути себе і свою цінність».

Анна Орловська: «Важливо знайти те, від чого драйвить!» — Zametka — Новости Александрии

«Я проти» стереотипів і за право вибору

Говорили про важливість критичного мислення і захисту своїх особистих кордонів. Аліса Хорольська дала цінну пораду зі свого досвіду виховання дітей: пропонувати виділити і записати щонайменше 5 агрументованих варіантів  виходів із складних ситуацій. Це дозволить не піддаватися емоціям, вмикати логіку і уникнути чиїхось нав’язувань. «Починати треба з себе. Якщо ви поважаєте себе, ви не будете порушувати кордонів інших людей. Треба мати свою позицію і свій вибір, самим формувати своє оточення. І завжди перевіряти інформацію. Так, ми можемо інколи помилятися, але визнавати свої помилки – це круто. А щодо того, що про вас подумають, що скажуть: говорити будуть завжди, бо ви відрізняєтеся від інших. І якщо говорять неприємні речі, значить, ви особистість або навіть успішна людина», — акцентувала психолог.  

«Я проти» стереотипів і за право вибору

А що думають з приводу гендерної рівності чоловіки? Для учасника дискусії, засновника Woliart club Ярослава Шаповалова гендер – це не про чоловіків і жінок окремо, а про права людини взагалі, про їх визнання і захист. А чому про гендерну рівність говорять здебільшого жінки? Бо чоловікам, на думку Ярослава, просто бракує часу: вони або зайняті зароблянням грошей на утримання сім’ї, або виснажені роботою і відпочивають. Його слова викликали новий виток емоційної дискусії з приводу того, що жінки все частіше утримують себе і своїх дітей самі, вони більш рішучі, цілеспрямовані і працьовиті, ніж чоловіки,  і це дійсно так. Проте у нашому суспільстві переконання (а можливо, і стереотип) про те, що чоловік має утримувати родину, залишається сильним і суттєвої тенденції щодо його зміни поки що не видно.

«Я проти» стереотипів і за право вибору

Учасники заходу дійшли спільної думки, що такі дискусії треба виносити за рамки окремих зібрань, проводити їх у школах, у Молодіжному Парламенті, залучати до них дітей, підлітків, молодь, а також батьків та вчителів – усіх, хто може впливати на формування бажань, які виникнуть, коли будуть знання і досвід.

Проведення панельної дискусії стало можливим завдяки підтримці Уряду Канади в рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом.

Читайте також: Сила – у рівності — Zametka — Новости Александрии

У Приютівці працюватиме Школа проєктного менеджменту — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

3 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  This div height required for enabling the sticky sidebar