Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Сила – у рівності

230 Views
Сила – у рівності

Більшість історій успіху жінок пов’язує один цікавий факт. Жінка стає успішною найчастіше не завдяки, а всупереч – обставинам, соціальному статусу, стереотипам соціального середовища. Це стосується самореалізації у професії, бізнесі та політиці. Жінок-політиків з кожними виборами в Україні більшає. Навіщо жінкам йти в політику? Чи легко потрапити у владу, якщо ти жінка? Із якими труднощами стикаються ті жінки, які вже в політиці? Відповіді на ці питання шукали 15 депутаток районного та обласного рівня, громадських активісток, журналісток, підприємиць Олександрійщини – учасниць панельної дискусії «Я в політиці», що пройшла 28 липня у приміщенні бібліотеки-філії №3 Олександрійської МЦБС та Інформаційно-туристичного центру.

Цей захід – перший з трьох запланованих за проєктом «Сила рівності» дискусій, що втілюється завдяки Українському Жіночому Фонду за підтримки уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна».

Сила – у рівності


Спочатку – цікаві статистичні факти. Серед населення України 54-58% становлять жінки. Країни, де у парламентах та урядах менше 25% жінок, мають проблеми у сферах соціального захисту, охорони материнства і прав дітей. У розвинених країнах, де жінок у владі понад 40% (Швеція, Бельгія, Фінляндія, Норвегія і (не дивуйтеся) Болівія та Руанда), частіше приймаються рішення, що сприяють подоланню бідності, інклюзивності, економічному зростанню. Найвищий у світі рівень життя – у паритетних у плані гендерних можливостей країнах. А рівність чоловіків та жінок, між іншим, є однією з шести базових цінностей Європейського Союзу.

Україна на даний час посідає 100-те місце серед 193 країн за кількістю жінок у парламенті, де жінок – 20,8%. У Кіровоградській обласній раді – 21% жінок (14 із 64), в Олександрійській районній раді – 38% (14 із 42).
Отже, що заважає нашим жінкам іти в політику? На думку учасниць панельної дискусії це — брак сміливості, невпевненість у собі. Чоловіча впевненість, нехай і безпідставна, діє на людей більш переконливо. Ще серед завад – відсутність матеріальної бази, недовіра суспільства до жінки, бо вона слабка, стереотипи щодо чоловічих та жіночих професій і сфер діяльності, а також сексизм, газлайтинг ( психологічне змушення людини сумніватися у своїй адекватності), релігійні канони, труднощі у побудові кар’єри тощо.

Сила – у рівності


Щодо невпевненості у собі: можна умовно виділити три факти, необхідних для її подолання: підтримка сім’ї, правильне оточення, постійне навчання. Для цього створювати проводити психологічні тренінги, створювати школи політиків. Створення спільности. Формувати оточення. Пояснювати, що рівність – це вигідно. І постійно працювати над собою для усунення тривожної гіпервідповідальності, страху публічності.
Керівниця проєкту Анна Орловська ознайомила присутніх із запланованими заходами, серед яких ще дві панельні дискусії “Я в бізнесі” та “Я проти”, тренінг для потенційних членів і членкинь Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству і протидії торгівлі людьми, що працює при Олександрійській райдержадміністрації, моніторинг і аналіз роботи ради. Учасниці панельної дискусії висловили бажання залучити до наступних заходів чоловіків. Бо фактично відсутність гендерної рівності – це проблема жіноцтва. Для чоловіків це не проблема. Це жінки хочуть співпраці й рівності. Але поки що деякі питанні та ініціативи залишаються без відповіді або не почутими.
Та головне – щоб жінка використовувала можливості для розвитку. А вони є. І для їх втілення важливі особиста мотивація, відсутність страхів, бажання змінювати стереотипи.

Сила – у рівності


Голова правління ГО “Олександрійський гендерний інформаційний центр” Любов Кан зазначила, що проєкт “Сила рівності” насамперед про співпрацю, але містить адвокаційний і інформаційний компоненти.
Проєкт «Сила рівності» реалізує на Олександрійщині ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» протягом травня — січня 2021 року.

Раніше ми повідомляли: Стосується кожного: громадський діалог і фотовиставка про гендер — Zametka — Новости Александрии

Анна Орловська: «Важливо знайти те, від чого драйвить!» — Zametka — Новости Александрии

Місто-магніт і програма розвитку культурно-креативної індустрії — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

3 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  This div height required for enabling the sticky sidebar