Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Місто-магніт і програма розвитку культурно-креативної індустрії

538 Views
Місто-магніт і програма розвитку культурно-креативної індустрії

Із березня по липень у нашому місті діяв проєкт “Олександрія — місто-магніт. У пошуку нових культурно-креативних орієнтирів”.  Наразі він завершується, проте платформа «Магніт» працюватиме і надалі. Про досягнення проєкту йшлося на фінальній зустрічі, що відбулася сьогодні, 5 липня, у галереї VashArt. Автор проєкту – громадська організація «Олександрійський гендерний інформаційний центр» (голова  — Любов Кан), партнер – тренінговий центр «Мозаїка» (керівник – Анна Орловська).

Місто-магніт і програма розвитку культурно-креативної індустрії

За п’ять місяців до проєкту долучилися 54 людини, які спілкувалися і обмінювалися ідеями та досвідом під час зустрічей, чотирьох кінопоказів та у Телеграм-чаті. Основним завданням платформи було  об’єднати людей, які працюють у сфері креативно-культурної індустрії. На тренінгу учасники проєкту обговорили як визначити культурні магніти, способи і формати поширення, розробили бачення, щоб представити міській владі варіанти співпраці. Результатом стала розроблена міська програма розвитку культурно-креативної індустрії Олександрійської територіальної громади на 2022-2024 роки з загальним обсягом фінансування з міського бюджету 285 тисяч гривень.  В ідеалі ці кошти мають виділятися з міського бюджету для підтримки місцевих ініціатив. І щоб вдалося розробляти якісні ідеї та проєкти платформа «Олександрія – місто-магніт» продовжуватиме свою роботу. Відбором і втіленням ініціатив має займатися Рада з розвитку креативних індустрій, а залученням додаткових інвестицій однойменний Фонд (дві останні структури ще не створені). Та головне — комунікація учасників платформи між собою. Адже тут можна отримати у тому числі і консультації з фандрайзингу (залучення коштів). Так, завдяки залученим коштам, ініціативна група «Культура» (Сергій Грес) у День молоді змогла провести на площі Соборній фестиваль вуличних культур. А ПК «Олександрійський театр» бере участь у грантових проєктах для створення імерсивного шоу і облаштування у закладі декількох арт-зон. Словом, співпраця сприяє втіленню нових ідей.

Місто-магніт і програма розвитку культурно-креативної індустрії

«Олександрія – місто-магніт» – це чотиристороння платформа за участю громадських активістів, журналістів, представників сфери культури і влади. «Я була вражена, наскільки грамотно  і виважено написана ця програма, — сказала заступниця Олександрійського міського голови Ірина Чемерис. – Дуже хочеться, аби депутати міської ради її підтримали. Це потрібний документ – творчим людям треба допомогти зробити перший крок. Велике спасибі за те, що розробили і створили таку програму з класними ідеями. Вірю, що вона буде втілена».

Щорічний іміджевий загальноміський захід, 2-3 культурні магніти, сформовані креативні культурно-туристичні продукти, збільшення кількості культурних проєктів, всебічна підтримка сфери культури – такі очікування покладаються на реалізацію міської програми. 

Місто-магніт і програма розвитку культурно-креативної індустрії

Платформа «Магніт» діє безстроково, і усі бажаючі можуть долучитися до неї та подавати на розгляд свої ідеї. За потреби тут можна навчитися самостійно шукати джерела фінансування.

Наприкінці зустрічі художниця і галерист Ірина Кваша провела для присутніх майстер-клас із розпису еко-торбинки з картою Олександрії, на яку нанесені мітки туристичних магнітів. За бажання такі торбинки можна придбати у галереї і зробити перший внесок для фінансування культурно-креативних проєктів міста. Вартість — 200 грн.

Місто-магніт і програма розвитку культурно-креативної індустрії

Захід для учасників платформи «Олександрія – місто-магніт»  організовано в рамках Компанії підвищення рівня впливу громади на процеси прийняття рішень на місцях розвитку демократичних стандартів врядування – на підтримку реформи децентралізації, що виконується кіноклубом медіапросвіти з прав людини Dokudays UA «Канікули з користю»за сприяння та підтримки ГО «Докудейз».

Раніше ми повідомляли: Олександрія – місто-магніт — Zametka — Новости Александрии

«Культура» пропонує дизайн-код — Zametka — Новости Александрии

Креативний – значить нестандартний! — Zametka — Новости Александрии

Анна Орловська: «Важливо знайти те, від чого драйвить!» — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

1 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован.

  This div height required for enabling the sticky sidebar