Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Про школу проєктного менеджменту, бізнес-інкубатор і наше оточення

181 Views
Про школу проєктного менеджменту, бізнес-інкубатор і наше оточення

Громадський бюджет, або бюджет участі вже успішно впроваджується у багатьох містах та ОТГ України. Це демократичний процес, який дає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проєктів для покращення міста та/або голосування за них. Мешканці громади самостійно пропонують та обирають, на що саме витратити частину коштів міського бюджету. Такий інструмент активних громадян дає змогу стати творцями змін на краще.

В Олександрії бюджету участі поки що немає,  натомість у Приютівській ОТГ вже декілька років ініціативи мешканців підтримує місцева влада. Тому жителів саме цієї громади запросили на навчання до «Школи проєктного менеджменту», організовану  командою ГО “Олександрійський гендерний інформаційний центр” у партнерстві з чеською неурядовою організацією Team 4 Ukraine і Тренінговим центром “Мозаїка” за підтримки Чесько-українського  форуму  громадянського суспільства. У ньому взяли участь 10 жителів Приютівської громади, які у подальшому подали заявки на «Конкурс ініціатив жителів Приютівської громади на 2021 рік» і боролися за фінансування у розмірі понад 50 тисяч гривень на втілення свого проєкту. До них долучилися дві мешканки Знам’янки.

Про цей та інші проєкти говоримо з консультантом з організаційного розвитку, засновницею ТЦ «Мозаїка», керівницею проєктів ОГІЦ Анною Орловською.

Про школу проєктного менеджменту, бізнес-інкубатор і наше оточення

– «Школа проєктного менеджменту» – це грантовий проєкт, що фінансується Чесько-українським форумом громадянського суспільства, –  розповіла Анна. – Чому він проведений для жителів саме Приютівки? Тому що у цій громаді вже декілька років впроваджується конкурс громадських ініціатив, на який треба подавати правильно оформленні заявки. Однією з ініціаторок створення «Школи» є  головна спеціалістка відділу розвитку територій Приютівської селищної ради Марина Дячук. Наше завдання – об’єднати людей і навчити писати якісні проєктні заявки у відповідності до конкурсних вимог.

– Навчання було безкоштовним?

– Так. Триденна навчальна програма включала декілька етапів. Одним із завдань було налагодження контактів між місцевими активістами і чеською неурядовою організацією Team 4 Ukrainе – нашим партнером у цьому грантовому проєкті. Для мене було важливо презентувати нашим учасникам досвід чеських організацій. Ми працювали разом із чеською тренеркою Сонею Свободовою. Вона розповіла про локальний, національний і європейський рівні проєктів і саме це перспективне масштабування – від малого до великого – приваблює і надихає.

Про школу проєктного менеджменту, бізнес-інкубатор і наше оточення

Отже, у перший день ми презентували напрацьований досвід «Мозаїка», ОГІЦ і чеських організацій. Потім заглибилися у логіку  поєктного менеджменту. Учасники дізналися, що таке «дерево проблем і наслідків», «дерево рішень». Зазвичай серед проблем, які ми долаємо, дуже мало таких, що вирішуються однією дією. Треба планувати низку заходів, з різних сфер, щоб вплинути на розв’язання суспільної проблеми. Ми познайомили учасниць «Школи» з інструментами проєктного менеджменту. Усі вони прийшли на навчання зі своїми ідеями для участі у конкурсах. На другий день учасники самостійно писали заявки, а на третій був спічінг (презентація та обговорення) ідей та проєктів, за які люди голосували вигаданими грошима. Ми зробили таку гру, щоб показати, як усе відбувається на практиці. Учасниці пересвідчилися, як важко вибрати кращий проєкт, коли сума коштів обмежена. Тому велике значення має вміння правильно презентувати себе, свою ідею, свій проєкт. 

–Яким був результат навчання?  

–  З 10 випускниць 8 подали заявки на конкурс. Але після навчання у «Школі» проєкт не закінчився. Протягом місяця ми забезпечували  менторський супровід – допомагали учасницям допрацьовувати заявки, підбирали чеськи проєкти подібної тематики, ділилися контактами для налагодження зв’язків. Мене тішить, що Знам’янка подала на міжнародний конкурс проєкт розвитку соціального підприємництва «Добродар» – про вторинну переробку речей і отримала міні-грант на 50 тисяч гривень. Після участі у конкурсі громадських ініціатив Приютівської громади Войнівська школа перемогла з ідеєю компостування відходів. Дехто з учасників подавав декілька заявок на конкурс, збільшуючи шанси перемогти. Була кооперація ідей і ресурсів. Подавати заявки на конкурс мали право громадські організації, ініціативні групи, комунальні установи. Редакторка газети «Сільський вісник» Ірина Балашова подала заявку про запуск інформаційної компанії, щоб мотивувати людей вакцинуватися від ковіду. Якщо цей проєкт переможе, він діятиме у чотирьох районах Кіровоградської області. Знайшла підтримку ініціатива Анастасії  Недвиги – встановити брендований знак у Войнівці. А завдяки зусиллям Ніни Лазаренко на території Войнівської школи  встановлена альтанка для проведення зелених уроків. На великому шкільному подвір’ї можна створити громадський простір.

Про школу проєктного менеджменту, бізнес-інкубатор і наше оточення
Анастасія Недвига

Ми доносимо учасникам, що встановити лавочки або облаштувати пляж – це добре, але у перспективі можна комбінувати «тверді» і «м’які» проєкти – тобто, приміром, з одного боку ми облаштовуємо громадський простір, а з іншого –формуємо спільноту і думаємо над тим, чим цей простір наповнити – заходами, які користуються попитом.

Взагалі, школа проєктного менеджменту – це хороший досвід у написанні заявок на конкурси різного рівня. Чим більша грантова історія, тим більше шансів перемогти у конкурсі і отримати більше фінансування.

–Чи планується проведення «Школи ефективного менеджменту» в Олександрії?

–Я хотіла б далі розвивати цей проєкт саме в Олександрійській громаді. І залюбки проведу навчання, якщо буде запит на проєктний менеджмент. Як тренерка і консультант з організаційного розвитку, нещодавно я провела бізнес-інкубатор для жінок Полтавщини за кошти облради.

Було б чудово, якби в Олександрії знайшлася можливість проводити навчання для жінок, для підлітків. Ми подали дві ідеї від ОГІЦ на розгляд міської ради щодо можливості фінансування (адже місцево влада фінансово підтримує деякі громадські організації). Це –бізнес-інкубатор для жінок Олександрії і школа проєктного менеджменту для молоді. У нас активно діє Молодіжний Парламент, але у його учасників немає досвіду написання заявок і участі у грантових проєктах.

Про школу проєктного менеджменту, бізнес-інкубатор і наше оточення

Школа підприємництва для жінок зараз актуальна. Починаючи бізнес, треба знати багато нюансів – від психологічних (що робити, коли боїшся наважитися, опускаються руки) і до юридичних.  Треба мати план, а краще — бізнес-канву, де записані ключові моменти, які варто тримати у фокусі. Я була б рада поділитися такими знаннями із тими, хто хоче запускати власний бізнес. Крім знань, є мої зв’язки, якими я ділюся – і це практична складова навчання. Перед стартом бізнесу потрібна практика.

Про школу проєктного менеджменту, бізнес-інкубатор і наше оточення

Важливу роль відіграє і вміння формувати своє оточення. Ми є середньостатистичний знаменник п’яти людей, з якими найчастіше контактуємо. Ми можемо сидіти і мріяти, що через п’ять років матимемо дохід, умовно кажучи, дві тисячі доларів на місяць, нам потрібно вже сьогодні шукати знайомих, які вже мають такий дохід, і запитувати, що потрібно для цього робити. 50 відсотків успіху залежить від нас, а ще 50 – від нашого оточення. Дуже важливо, щоб в оточенні були правильні люди. Якщо твоє оточення заробляє тисячу гривень, ти не будеш заробляти тисячу доларів. А якщо оточення заробляє більше тебе, тобі порадять клієнтів, і у тебе зростатимуть доходи. Це важливо для просування. У бідь-якій сфері оточення дуже впливає на нас.

Читайте також: Анна Орловська: «Важливо знайти те, від чого драйвить!» — Zametka — Новости Александрии

«Я проти» стереотипів і за право вибору — Zametka — Новости Александрии

«Моє Я»: виставка про успішних жінок — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

4 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  This div height required for enabling the sticky sidebar