Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

«Моє Я»: виставка про успішних жінок

460 Views
«Моє Я»: виставка про успішних жінок

10 жінок з Олександрії та району, які самореалізуються у професії, політиці, бізнесі, стали героїнями виставки-перфоманса «Моє Я», що відкрилася 5 вересня у художній галереї VashArt (вулиця Чижевського, 8).  Чорно-білі світлини героїнь супроводжуються короткими розповідями про особисті секрети успіху і цінності. Доступні також аудіозаписи інтерв’ю, які можна послухати, зісканувавши QR-код. Крім того, своє Я жінки втілили в арт-об’єтах, що експонуються поряд зі світлинами. І це також цікавий хід, що демонструє позиціонування себе та своєї ролі у суспільстві.  В чому сила цих жінок, їхнє натхнення, де вони черпають енергію щодня?

«Моє Я»: виставка про успішних жінок

Як розповіла голова регіонального відділення громадської організації «Інша жінка» в Олександрії Анна Орловська, організатори виставки пропонували взяти участь у ній значно більшій кількості успішних леді. Згодилися на публічність десять: Ірина Чемерис, Тетяна Тарасенко, Ірина Кабанова, Юлія Єрмійчук, Марина Дячук, Валентина Бойко, Ірина Балашова, Світлана Калугіна, Марія Дитинюк та Юлія Левандовська. Звичайно, на це треба було наважитися, але, з огляду на аншлаг і тріумф під час відкриття, коли зали галереї ледве вмістили бажаючих подивитися на перфоманс, ніхто про своє рішення не пожалкував. Виставка проводиться у рамках проєкту «Гендер стосується кожної і кожного», що втілюється Олександрійським гендерним інформаційним центром (керівник – Любов Кан). І завдяки таким заходам, навіть не дуже освіченим у питаннях гендерної рівності людям складні, на перший погляд, поняття стають простими і зрозумілими. Гендер – це про рівні права та можливості.

«Моє Я»: виставка про успішних жінок

Жінки відверто розповідали про свої арт-об’єкти. Лікар за освітою і хлібороб за покликанням Юлія Єрмійчук зобразила те, що надихає – синє небо, колосся пшениці, життєдайну енергію Сонця, яка дає сили рухатися далі. Юлія Левандовська, голова ГО матерів дітей-інвалідів «Серце матері» намалювала зламану кам’яну стіну, за якою – яскраві фігурки людей. Поряд зі стіною – книги. «За допомогою цих інструментів, насамперед – слів, ми пробиваємо стіну бар’єрів та стереотипів, стіну дискримінації можливостей», — говорить вона.

«Моє Я»: виставка про успішних жінок
Юлія Левандовська — з букетом

Марина Дячук — головний спеціаліст відділу розвитку територій Приютівської селищної ради,  змайструвала колесо, на якому за стрічки підвішені різні предмети. «Це символи того, що є у моєму житті, — розповіла вона. – Люстерко – це краса, годинник – невпинний час, іграшкова машинка – я воджу авто, весільне фото – у мене є чоловік та діти, горщик – я господарка, віночок, бо я співаю у «Берегині», подяки – бо я завжди десь навчаюся і є секретарем місцевої організації Українського географічного товариства».

«Моє Я»: виставка про успішних жінок
Марина Дячук та Юлія Єрмійчук

Арт-об’єкт Ірини Балашової, депутатка Олександрійської районної ради, головної редакторки газети «Сільський вісник» – це комп’ютер, обплетений сіткою, на моніторі – веселка, а на клавіатурі – дзеркало з розкладеними на ньому фарбами, прянощами та приправами. «Наша реальність — це дзеркало, відбиває те, що у нас самих, те, що ми транслюємо у світ. Я дивлюся на світ і бачу його різнокольоровим, і сама фарбую його, відчуваю смак життя. А сітка – це комплекси, які нас стримують і сковують, заважають реалізуватися. Але ми працюємо над тим, аби їх позбутися і йти вперед. Ноутбук – це зворотній зв’язок із світом і з професією», — зауважила пані Ірина.  

«Моє Я»: виставка про успішних жінок
Ірина Балашова

Адвокат і волонтерка Ірина Кабанова зробила дерево зі світлинами, де відображені щасливі і значні, важливі миті її життя – сім’я, робота: «Це те, з чого я складаюся, що є моїм Я». Дерево встановлене у горщику з різнокольоровими камінцями і двома однаковими відерцями. «Не пам’ятаю, де я це почула, але є така притча, що людині при народженні Господь дає два відра. Одне – з успіхом, радощами, приємностями, а друге – з проблемами, падіннями, випробуваннями. За своє життя людина має вичерпати обидва відра. Кожна людина при народженні вирішує, яке відро вона бере першим, чи буде спустошувати обидва порівну. І я вірю, що моє відро з випробуваннями вже спорожніло, і попереду залишилося тільки хороше», — поділилася Ірина Кабанова.

«Моє Я»: виставка про успішних жінок
Ірина Кабанова

Надзвичайно гарний філософський арт-об’єкт створила заступник Олександрійського міського голови Ірина Чемерис: складена із камінців пірамідка на кольоровому піску. «Це баланс того, що є всередині жінки, — пояснила Ірина Анатоліївна. — Він дуже важливий. Всередині людини народжуються ідеї, які змінюють навколишнє середовище. Поки ці зміни відбуваються, балансу немає. Коли ідея реалізована, настає умиротворення, баланс. І ти відпочиваєш, насолоджуєшся плодами своєї діяльності. А паралельно вже народжується нова ідея, і все починається знову».  

«Моє Я»: виставка про успішних жінок
Ірина Чемерис з чоловіком Олександром…
«Моє Я»: виставка про успішних жінок
… і її арт-об’єкт

Героїні виставки-перфоманса розписали пряники з побажаннями. «Не бійся змін!», «Все в твоїх руках!», «Будь собою, і доля тобі посміхнеться!», «Не зупиняйся, ти можеш все!», — стимулюють вони нас.

«Моє Я»: виставка про успішних жінок

Залишається додати, що світлини для виставки виконали Станіслав та Маргарита Осипенки. Виставка діятиме у галереї до 30 вересня. Під час її перегляду можна залишити пожертви на те, щоб вона побувала в інших містах і доповнювалася новими світлинами  — у Кременчуці, Полтаві, Херсоні, Харкові.

«Моє Я»: виставка про успішних жінок
Тетяна Тарасенко

Проведення цього заходу стало можливим завдяки підтримці Уряду Канади в рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом.

«Моє Я»: виставка про успішних жінок
Картина Марії Дитинюк

Читайте також: Ґендер – це про рівні права і можливості — Zametka — Новости Александрии

У Приютівці працюватиме Школа проєктного менеджменту — Zametka — Новости Александрии

Сила – у партнерстві — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

9 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован.

  This div height required for enabling the sticky sidebar