Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Сила – у партнерстві

369 Views
Сила – у партнерстві

Олександрійські підприємці поділилися власним досвідом і думками з приводу можливостей і  рівності чоловіків і жінок у бізнесі, а також стереотипів і шляхів їх подолання. Громадська організація “Олександрійський гендерний інформаційний центр” у рамках реалізації проєкту “Сила рівності” провела панельну дискусію “Я в бізнесі”, що пройшла 18 серпня у приміщенні бібліотеки-філії №3 Олександрійської МЦБС та Інформаційного-туристичного центру.

На черговому заході ОГІЦ, присвяченому тематиці гендерної рівності і фемінізму, окрім громадських активісток, представниць органів місцевого самоврядування і ЗМІ, вперше були присутні і чоловіки: підприємець і тренер з фехтування В’ячеслав Артемьєв і засновник громадського простору «КУБ-Хаб», депутат Олександрійської міської ради Олег Панібратенко. Отже, діалог з чоловіками, про який йшлося на попередній дискусії, таки відбувся.  І буде продовжуватися, адже передумови для цього є.

Сила – у партнерстві

Сьогодні у питаннях гендерної рівності Україна посідає 59 місце серед 152 країн світу (на першому місці Ісландія), і якщо так піде й надалі, потрібно буде щонайменше 250 років, аби змінити цю ситуацію. Проте кількість жінок у підприємництві та бізнесі щороку зростає, і сьогодні бізнесвумен в Україні вже 38% від загальної кількості підприємців. Їх могло би бути значно більше, але, за статистикою, жінкам заважає недостатність знань у менеджменті, маркетингу та системі оподаткування, невпевненість у собі, відсутність стартового капіталу й інвестицій. А ще стереотипи: «основна справа жінки – дім і сім’я», «їй не місце у чоловічій справі», «вона може чогось досягти лише за допомоги чоловіка/брата/  коханця», «жінчий бізнес – це сфера краси, медицина, освітні послуги, а чоловічий – там, де гроші» тощо.  

Сила – у партнерстві

Звісно, у чоловіків і жінок різні способи мислення, фізичні дані, логіка і емоції, проте якщо людина компетентна і професійна у тій сфері, де працює, гендерні відмінності не мають значення – на власному досвіді довели учасники дискусії. Так, суспільство очікує від чоловіка, що він зароблятиме більше жінки.  Проте й жінки можуть заробляти більше чоловіків, але якщо немає розуміння і партнерства у родині, або взагалі немає чоловіка поряд, на їхні тендітні плечі лягає дуже велике навантаження. У тому числі це стосується побутових справ, які жінка не завжди може комусь делегувати. Якщо ж чоловік і начебто готовий до того, що жінка займається підприємництвом, питання довіри, готовності допомагати і брати на себе частину обов’язків залишається актуальним і далеко не завжди вирішується на користі жінки і сім’ї.

Сила – у партнерстві

Дуже влучними і цінними були висловлювання і поради підприємиці Інни Біланюк. Бізнес абсолютно усі розпочинають для заробітку, і успіх тут залежить від того, у кого вистачить терпіння і мудрості вести справу, коли на початку бувають невдачі, хто готовий витрачати час і гроші, вміє правильно розставити пріоритети. Підприємництво – це професія, якій треба вчитися. Тут, як і у будь-якій справі, потрібні навички і компетенція, практика і стресостійкість, сила характеру, наполегливість і цілеспрямованість.

Сила – у партнерстві

Присутні на дискусії чоловіки на запитання «З ким простіше вести бізнес?» відповіли, що особливої різниці немає, якщо людина компетентна, а у деяких випадках із жінками навіть краще – вони надійні, дисципліновані, точні. А поєднати ролі успішної підприємиці і гарної господині цілком можливо, якщо є розуміння пріоритетів, психологічна культура і самовдосконалення.

Сила – у партнерстві

Жінки ж вважають, що без допомоги ззовні підприємицям складно – потрібен баланс, час для відпочинку, спілкування з сім’єю, наповнення енергією, інакше – вигорання. Тож варто вчитися делегувати повноваження і не соромитися просити про допомогу. Тут допоможуть тайм-менеджмент, вироблення необхідних навичок, саморозвиток. А ще – вміння пробачати собі помилки, сприймати їх не як поразки, а як уроки і досвід.

Сила – у партнерстві

Сила – у партнерстві – такого висновку дійшли учасники дискусії.  

Проведення цього заходу стало можливим завдяки підтримці Уряду Канади в рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом. Відповідальність за зміст інформації несе ГО “ОГІЦ”. Інформація, що представлена у виданні, не завжди відображає погляди Уряду Канади і УЖФ.

Читайте також: Стосується кожного: громадський діалог і фотовиставка про гендер — Zametka — Новости Александрии

Сила – у рівності — Zametka — Новости Александрии

Місто-магніт і програма розвитку культурно-креативної індустрії — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

1 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован.

  This div height required for enabling the sticky sidebar