Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Піввікова шкільна історія

132 Views
Піввікова шкільна історія

З першого погляду здається – це звичайний житловий будинок, яких у селищі Олександрійському багато. Та непримітна зовні будівля має тонку творчу ауру: всередині неї – храм музичного мистецтва з піввіковою історією. У затишних аудиторіях лунає музика. Тут грають не лише класику, а й сучасні твори і старий добрий джаз, а на концертах звучить навіть клавесин – таких інструментів усього три на всю область. Серед викладачів є композитор, твори якого знають і виконують в різних куточках України. А головне – сюди приходять діти. І багато хто з них після навчання поєднує своє життя з музикою. Діти ж бо усі по-своєму талановиті. Але розкрити їхні таланти – справа вчителів. І у цій будівлі вчителі добре виконують свою місію. Про це вам скаже будь-який випускник дитячої музичної школи «Перлина» у селищі Олександрійському.

Піввікова шкільна історія

Цьогоріч школа святкує ювілей – 50 років. Вона відкрилася у 1971-му, а перші її учні у тоді густонаселеному селищі Димитровому почали навчатися на трьох відділах: фортепіанному, струнно-смичковому (скрипка) та народних інструментів (баян, акордеон). Керував школою молодий енергійний випускник Кіровоградського музичного училища Віктор Іванович Бабіч, а першими викладачами були Н.І.Яцкова, В.Я.Литвин, Л.В.Ковтун, Л.З.Крутько, В.І.Терещенко – той самий композитор, який працює у школі й дотепер. Перші три роки новостворений заклад орендував у вечірній школі декілька класів, а у 1974-му переїхав у відремонтоване приміщення двоквартирного будинку по вулиці Димитрова, 4 (сьогодні вулиця носить ім’я Павла Кравченка).

Того ж року у школі відкрився відділ духових інструментів, який очолив молодий талановитий викладач В.Ф. Квітка. Він створив духовий оркестр — один із кращих в області, який неодноразово ставав переможцем обласних та республіканських конкурсів. Декілька десятиліть оркестр носив звання «зразкового дитячого колективу». У 1975році відкрився клас музично-теоретичних дисциплін на чолі із Н.М.Залевською.

Піввікова шкільна історія

У 1980-му були добудовані актова зала на 120 місць та два навчальні класи. У кращі часи в Димитрівській музичній школі навчалися 170 учнів, 45 з них були учасниками духового оркестру.   Взагалі, колись Димитрівська ДМШ офіційно називалася Олександрійською музичною школою  №2, а №3 була у Пантаївці.  Пантаївської музичної школи вже немає, а Димитрівську після декомунізації у 2017 році рішенням сесії Олександрійської міської ради перейменовано на Дитячу музичну школу «Перлина» селища Олександрійського. За 50 років ДМШ «Перлина»  випустила понад 500 учнів, багато з яких продовжили навчання у вищих музичних навчальних закладах України.

Починаючи з 2015 року школу очолює її випускник Віктор Залевський.  З 2013 по 2015 рік взимку музична школа переїздила до загальноосвітньої через проблеми з опаленням. Свою роботу на посаді директора Залевський почав із заміни системи опалення. За кошти державної субвенції, міської ради та облдержадміністрації у школі була побудована котельня на альтернативних видах палива. Тож, починаючи з 2015-2016 навчального року, «зимові переїзди» скінчилися.

Молодий та енергійний новатор поставив перед собою амбітну мету – разом із своїми колегами зробити музичну школу однією з найкращих в області. І це, судячи із кількості переможців конкурсів різного рівня,  їм непогано вдається.  

Піввікова шкільна історія
Директор ДМШ «Перлина» Віктор Залевський

У малокомплектній ДМШ «Перлина» навчаються 55 учнів, з якими працюють 8 викладачів. П’ять з них мають вищу категорію, є чотири старших викладача і  два молодих спеціаліста. Вони навчають дітей гри на фортепіано, скрипці, баяні, гітарі, духових інструментах – кларнеті, трубі, тромбоні, флейті та на ударних. Оплата за навчання – від 130 до 150 (фортепіано). І це менше, ніж в Олександрійській ДМШ.

Невеликий, але дружний, творчий та згуртований колектив прагне нового й прогресивного: завідуюча фортепіанним відділом, старший викладач  Тетяна Груй, старший викладач Євгенія Кузьменко, завідуюча оркестровим відділом Інна Ошека, викладач–методист Віктор Терещенко, викладачі  Олена Ігнатова, Олексій Захаров, концертмейстер Валентина Андронова прищеплюють дітям любов до культури, до кращих зразків світової музичної класики та дають їм старт у майбутнє. Цікаво, що більшу половину сьогоднішнього педколективу складають випускники цієї школи. Вони здобули освіту і повернулися працювати сюди.

У 2016 році за ініціативи директора В.Залевського у школі був створений камерний оркестр класичної музики, а роком пізніше —  дитячий духовий оркестр. У 2019-му обидва колективи трансформовано в естрадний оркестр.

Учні школи постійно беруть участь у фестивалях та конкурсах різного рівня: обласному  «Паростку», у фестивалі інструментальної музики ім. Ю.Хілобокова, у Всеукраїнських фестивалях-конкурсах «Сузір’я талантів», «Новорічна феєрія», «Музичний дивоцвіт»,  у міжнародному конкурсі «Овація».  Яскравим і вагомим досягненням, предметом гордості школи є участь у ХХ міжнародному фестивалі-конкурсі «Слов’янский вінець», який відбувся у болгарському місті Варна у 2018 році. 

Піввікова шкільна історія

Ювілейний 2021-ий рік для ДМШ «Перлина» виявився врожайним: чотири випускники продовжили навчання у закладах культури: Олександрійському фаховому коледжі культури і мистецтв, Кропивницькому фаховому музичному коледжі, і Вероніка Залевська, переможниця  ХХ Всеукраїнського конкурсу молодих піаністів у рамках фестивалю «Нейгаузівські музичні зустрічі», вступила до Київського державного музичного ліцею ім. Лисенка – школу при консерваторії. Загалом на рахунку учнів «Перлини» понад 20 призових місць у престижних фестивалях та конкурсах, з них 8 перших. Цьогоріч музична школа прийняла до великої дружної родини 18 талановитих хлопчиків та дівчаток. У грудні проводять традиційну посвяту в музиканти. Чому у грудні, а не до міжнародного Дня музики 1 жовтня? Щоб показати, чому навчилися учні, у тому числі першокласники, за три місяці навчання. І це завжди диво!

16 листопада відбулася онлайн-презентація 5 частини збірки » Барвиста мозаїка звуків» для викладачів ансамблевого та оркестрового музикування міста Києва , яку проводила Ірина  Візнюк – викладач-методист  по класу народних інструментів Київської дитячої музичної школи №14 ім. Д. Кабалевського. До участі у ній запросили Віктора Залевського – як керівника естрадного оркестру ДМШ «Перлина».  Річ у тім, що оркестр виконував твір  Тіни Кароль « Намалюю тобі зорі» з цієї збірки. Опубліковане у Facebook відео із записом виступу стало дуже популярним у користувачів.

Піввікова шкільна історія

Директор закладу Віктор Залевський викладає у музичній школі «Перлина» по класу духових та ударних інструментів. Згадує, як у 1985 році переступив поріг цієї школи – п’ять років навчався гри на скрипці. Віктор Володимирович– мультиінструменталіст, володіє кларнетом і саксофоном, трубою, валторною, тромбоном, ударними  інструментами. За 20 років його педагогічної діяльності 15 випускників продовжили навчання у профільних вузах. Чотири з них закінчили консерваторію.

Донька Залевського Вероніка – музикант у четвертому поколінні. «Мій дідусь грав на балалайці і співав, одна бабуся одна грала на гармошці, друга співала у хорі в Олександрії, — говорить Віктор Володимирович. – Мама і тато музиканти. Мама, Ніна Миколаївна Залевська, усе життя працювала у Димитрівській музичній школі, викладала сольфеджио та музичнулітературу. Батько закінчив Одеську консерваторію, з 1980 по 2015-ий викладав у вузі, їздив на гастролі до Німеччини. Старший брат Роман викладає у фаховому музичному коледжі у Кропивницькому».

Піввікова шкільна історія

Наразі у ДМШ «Перлина» два відділи – фортепіанний (завідуюча Тетяна Груй) та оркестровий (завідуюча Ірина Ошека). Школа забезпечена музичними інструментами, які можна взяти на прокат. Є фортепіано і клавесин, гітари, баяни, акордеони, ударні і духові інструменти,  але, як і скрізь, інструменти для дітей купують батьки. Щороку для придбання комплекту духових інструментів директор просить допомоги у місцевої влади.

Дуже задоволений Віктор Залевський професійним і згуртованим колективом школи: «У ньому поєднується досвід з молодістю. Тобто, у нас є викладачі, які працюють багато років, і декілька молодих спеціалістів. Усі працюють на результат, ініціативні, беруть участь у семінарах та конкурсах».

Піввікова шкільна історія
Тетяна Груй з ученицями

Тетяна Груй, завідуюча фортепіанним відділом, до якого входять також музично-теоретичні і хорові дисципліни, прийшла працювати у школу у 1882 році по закінченні Кіровоградського музичного училища. Її запросив директор Віктор Бабич, який ретельно підбирав кадри, сам їздив у музучилище, дізнавався про кожного студента і формував команду однодумців з людей, які хотіли і вміли працювати. «Я думала: відпрацюю три роки і поїду звідси, — пригадує Тетяна Вікторівна. — Але склалося так, що залишилася у школі на 40 років.  Віктор Іванович відправляв нас на семінари, ми постійно вчилися. Колектив завжди був дуже дружним, а раніше ще й великим. Учнів було так багато, що школа працювала у дві зміни,  а духовий відділ розміщувався у Будинку культури. Проводилися уроки ритміки, працювала театральна студія, був свій оркестр шумових інструментів. Добре, що багато шкільних традицій передаються з покоління в покоління. Наприклад, посвята у музиканти, постійна участь у міських, обласних і міжнародних конкурсах. Цьогоріч у наших піаністів 5 перших місць на конкурсах різного рівня».  

 «Я випускниця цієї школи, а з 1999 року працюю тут, — розповідає завідуюча орекстровим відділом Інна Ошека. — Я з династії скрипалів: мама працювала у цій музичній школі, тато був  директором Будинку культури, двоюрідний брат Володимир Литвин — заслужений артист України – грає у хорі ім. Верьовки, а другий брат працює у Черкаському музичному училищі. Тож я змалечку знала, що гратиму на скрипці, тому з  навчанням у музичній школі пов’язані найприємніші спогади. У цій же музичній школі вчилися обидві мої доньки – також на скрипці. Мої колеги-викладачі дуже талановиті. Викладач по класу гітари Віктор Іванович Терещенко – композитор, неперевершений вчитель, ветеран педагогічної праці, композитор. Його яскраві, емоційні та доступні, створені з душею твори із задоволенням виконують і діти, і дорослі у різних куточках нашої країни. Молодий викладач Олексій Захаров – випускник Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтв. А директор Віктор Залевський – викладач ударно-духових інструментів – професіонал, відданий своїй справі. Він наш керівник, менеджер, натхненник. Наш естрадний оркестр – це колектив обдарованих дітей, які долучаються до високого мистецтва. Робота у команді виховує у них колективну відповідальність, додає впевненості у власних силах, наполегливості, їм не так страшно виступати на сцені». У кабінеті Інни Миколаївни — сім кубків, здобутих її учнями з 2015 року на Всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

Піввікова шкільна історія

«У нас найталановитіші діти. Скрізь, де я працюю, діти талановиті, — говорить Віктор Залевський. —  А закладені 50 років тому добрі традиції школи дають відмінні результати. Так, школі вже 50. Та коли поглянеш на веселі дитячі обличчя, розумієш, що школа завжди юна. Все краще у нас  ще попереду. Бо все минає, а музика вічна!»

Історія Олександрійської дитячої музичної школи тут: История музыкальной школы — Zametka — Новости Александрии

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

This div height required for enabling the sticky sidebar