Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Про відданість улюбленій справі

197 Views
Про відданість улюбленій справі

На керівників аматорських колективів Кіровоградської області, які побували в Олександрії 28 жовтня у рамках триденного семінару-практикуму, наше місто справило враження високим рівнем роботи театрів, багатою історичною спадщиною і новітніми перетвореннями.

День в Олександрії був емоційно насиченим. Почати хоча б з того, що практичне заняття з підготовки актора до роботи на сцені для колег мала б провести режисер народного аматорського театру «Апельсин» Палацу культури «Світлопільський» Світлана Мозгова. Так було заявлено у програмі. Проте Світлана Василівна раптово пішла з життя 25 жовтня, і актори її театру, взявши себе в руки після страшного удару, зіграли виставу «Шалом коханню, або Викрутаси долі» у пам’ять про неї – Мозгова дуже хотіла, аби колеги побачили цю її режисерську роботу. Зайве говорити, як пронизливо щемно, емоційно сильно і зворушливо була зіграна акторами і сприйнята глядачами ця вистава… Букети квітів клали на сцену, і в залі Палацу культури «Світлопільський», де панувала якась містика, відчувалася присутність Світлани Мозгової. Акторам несли апельсини – символ цього театру.

Про відданість улюбленій справі

Взагалі у Палаці культури «Світлопільський» гостей зустрічали на фоні локацій з туристичними магнітами Олександрії. Після ранкової кави візитери побували у музеї народного аматорського театру, експонати для якого все життя збирав режисер Юрій Дзбановський. Співробітники «Світлополки» супроводжували делегацію впродовж усього дня, і все вийшло так, як на початку зустрічі сказав директор Палацу Дмитро Клюєв: «Відкриті серця подарували нам тепло приємного спілкування».

Про відданість улюбленій справі

Гостей привітала заступник міського голови Ірина Чемерис і зазначила: «Культура для нашої команди дуже важлива – з неї все починається, вона дарує емоції, які має нести мистецтво, визначає нові сенси, формує людей, тому має бути попереду. І театр, як значна частина культури, має місію донести все це до глядача. Ми хочемо залучити до мистецтва якомога більше людей».

Для учасників семінару-практикуму співробітник музейного центру Тетяна Вальчишена провела екскурсію містом. Інформаційно-туристичний центр «Олександрія» подарував гостям імбирні пряники із зображенням туристичних магнітів Олександрії – пожежної каланчі, театру, будинку Штромберга тощо. Виготовила пряники майстриня Наталія Сибірцева.

Про відданість улюбленій справі

Якщо вже мова зайшла про їжу, хотілося б відзначити чудовий кейтеринг від «нового-старого» кафе. Справа у тому, що кафе, які усі знають як «Нон-стоп», змінило власника, і тепер називається «Симпозиум», що у перекладі з грецької означає пир, бенкет. Всередині триває ремонт, перші результати якого вже дуже тішать – стало світло, затишно, по-європейськи стильно. Кафе вже приймає замовлення на проведення заходів. Кухня, судячи з кейтерингу для учасників семінару, дуже смачна і вишукана. У майбутньому «Симпозиум» перетвориться на готельно-ресторанний комплекс, у планах – багато цікавинок і сюрпризів для відвідувачів.  

Про відданість улюбленій справі

Понад 40 керівників аматорських театрів побували того дня в Олександрії. Дехто вперше побував у нашому місті. І усім хотілося побачити відремонтований театр – одну з найкрасивіших пам’яток архітектури. Увечері в театрі показував виставу «По-модньому» народний аматорський театр ПК «Світлопільський» під керівництвом режисера Тетяни Бессмольної. «Ми дуже хвилюємося, — зазналася перед спектаклем Тетяна Миколаївна. – Адже показуємо виставу майстрам сцени». Та все пройшло на високому рівні. Хоча на сцені театру і декорації, і актори мають інший вигляд, ніж у «Світлополці». Певно, так і має бути. Усім дуже сподобалося. По це свідчили гучні оплески і одухотворені обличчя глядачів. «Дякуємо, ми надихнулися!», — говорили гості.

Про відданість улюбленій справі

Ось враження учасників семінару-практикуму:

Про відданість улюбленій справі

Ірина Жевагіна – провідний методист Кіровоградського обласного Центру народної творчості: «Олександрія – це театральна мекка Кіровоградщини. У вас є два чудові театральні колективи, які мають звання народних. У них є чому навчитися, адже вони мають досить високий рівень і щороку на обласному огляді-конкурсі театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини» займають призові місця, актори цих театрів отримують дипломи за краще виконання ролей. Олександрійські театри  гастролюють Україною. Вони майже професійні. Навіть головний режисер Кіровоградського обласного академічного музично-драматичного театру Євген Курман дуже високо оцінив роботу цих колективів, і ще за життя Юрія Дзбановського деякі його режисерські знахідки вважав унікальними. Вистави олександрійських театрів завжди викликають щирі емоції, від них усі в захваті. Сьогодні, побувавши в Олександрії, учасники семінару багато чого взяли для себе цікавого, багато чому навчилися. Такі семінари дуже корисні, і люди самі ініціюють їхнє проведення. Просять більше практичних занять – майстер-класи з акторської, режисерської майстерності, гриму, сценічної мови тощо — цього не вистачає, адже не всі керівники аматорських колективів мають відповідну освіту. Саме практичні заняття збагачують їх практичними навичками, які вони можуть застосовувати в роботі. А семінар – чи не єдина можливість підвищити свою кваліфікацію».

Про відданість улюбленій справі

Євген Маслов, керівник театрального гуртка Помічнянської ОТГ: «Я вперше беру участь у семінарі, тож знайомств, вражень та емоцій дуже багато. Вистава «Шалом коханню, або Викрутаси долі» мені сподобалася навіть більше ніж та, яку ми бачили у Кіровоградському  обласному академічному музично-драматичному театрі. Багато вражень і від екскурсії містом».

Про відданість улюбленій справі

Анна Дегтеренко, художній керівник, Пантаївська ОТГ: «Нещодавно я брала участь в обласному семінарі директорів закладів культури, є з чим порівняти. Дуже гарно! Подобається, що можна набути досвіду, побувавши у різних куточках області і побачивши роботу закладів культури. Усі вони різні. Щось береш для себе, щось люди беруть від тебе. Це класно і круто! Мені дуже сподобалася вистава у театрі Кропивницького – акторська гра, подача. Хочеться і самим прагнути такого рівня, донести до дітей, щоб вони вміли себе так виражати. Треба возити дітей на такі вистави, щоб вони побачили і сказали: «Вау! Я теж так хочу!».  

Дмитро Клюєв, директор Палацу культури «Світлопільський»: «Мені здається, головна тема семінару в Олександрії  – це відданість улюбленій справі, незважаючи ні на що».

Про відданість улюбленій справі

Раніше ми повідомляли: 24 жовтня у Палаці культури «Світлопільський» виступили «Антитіла», лідер гурту Тарас Тополя дав ексклюзивне інтерв’ю: Тарас Тополя: «Щастить тоді, коли ти борешся. Те, що дається без зусиль, легко втрачається» — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

1 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  This div height required for enabling the sticky sidebar