Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Сім запитань меру

400 Views
Сім запитань меру

На традиційне підведення підсумків 2022 року міський голова Олександрії Сергій Кузьменко запросив журналістів до театру.

Спочатку була екскурсія Театральним сквером, який на період зимових свят перетворився на резиденцію Святого Миколая. Святково прикрашена 28-метрова жива ялинка у дворі театру стала символом того, що новий 2023 рік буде роком перемоги життя.  Журналістів привітав Святий Миколай, а потім їм презентували театральні новації. І це також є символічним – незважаючи на складні часи і обмежений бюджет, увага олександрійської влади і наступного року приділятиметься збереженню і розвитку культури. «Рік був тяжкий і випробувальний, але життя триває. Продовжуємо жити, які б випробування нам не випали», — відзначив мер Олександрії.

Сім запитань меру
Сім запитань меру
Сім запитань меру

Сама прес-конференція пройшла у театральній вітальні – презентабельній, стильній і сучасній кімнаті, призначеній саме для таких заходів, а також для зустрічі поважних гостей. Перша зустріч там пройшла саме з журналістами. Заслужений художник України Олександр Охапкін працює над триптихом, який прикрашатиме стіни цього приміщення. На ньому будуть зображені історія, архітектура і культура Олександрії.

Спеціальних промов Сергій Кузьменко не готував – дотримався джентльменської домовленості с журналістами про відкрите спілкування. І воно відбувалося у форматі запитання – відповідь. Далі —  сім запитань, які поставили меру представники мас-медіа, і відповіді на них.

1. Яким був цей рік?

Важким. Очевидно, що в історії нашої держави і нашого міста це був рік випробувань. Такого в нашому досвіді ще не було. Кожен із нас багато чого робив вперше. І я як міський голова проживав всі ці випробування разом із вами. Також хвилювався, шукав відповіді на багато запитань. Водночас це був рік нових можливостей. Ми стали нацією, а наступного року станемо нацією переможців. Віримо у Збройні Сили України.

2.Наскільки Олександрія готова до блекаутів?

-Я слідкую за тим, що люди пишуть і про що говорять. Всім хочеться, щоб Олександрійський міський голова ухвалив особисте вірне рішення, і в кожній домівці було світло і тепло. Саме над цим працюють наші Збройні Сили, керівництво держави і органи місцевого самоврядування – щоби все було так, як хоче кожен українець.

Проте міський голова не постачає електроенергію в Олександрію і не визначає, в якому будинку її ввімкнути, а в якому вимкнути. Люди хочуть справедливості, але в таких умовах забезпечити її майже неможливо. Енергетики не підпорядковуються органам місцевого самоврядування. І ми просимо у них рівного відношення до споживачів. Але ті, чиї оселі приєднані до мережі критичної інфраструктури, частіше мають електроенергію в домівках.

Руйнування української енергосистеми – неадекватне рішення наших сусідів. В Олександрії перший блекаут стався 15 листопада. Понад добу не було електроенергії, води, зв’язку. В цей день були відкриті Пункти Незламності. Очевидно, що без електроенергії в сучасному світі жити складно. Але є генератори. Що могли – закупили, також допомогли іноземні партнери, завдяки яким у нас є генератори у лікувальних закладах і Пунктах Незламності. Також є альтернативні котельні – і ми можемо забезпечити теплом будинки, які приєднані до їхньої мережі.

Що стосується зв’язку – напряму у компанії «Старлінк» і через польських колег придбали декілька генераторів, які працюватимуть в органах місцевого самоврядування, державної влади, правоохоронних структурах і ДСНС. Енергетики і влада працюють над тим, щоб повного блекауту на декілька діб в Олександрії не було.

Під час другого блекауту через повне знеструмлення не працювало КП «Теплокомуненерго». Але ми відновилися дуже швидко. Кожне відключення ТКЕ означає, що нам потрібно щоразу починати опалювальний сезон. І я знімаю капелюха перед людьми, які в таких складних умовах працюють над відновленням системи, а вдома у них у цей час так само немає світла, води і тепла.

Прошу олександрійців бути толерантними і з розумінням ставитися до викликів, які перед нами постали.

3.Хто з міжнародних організацій допомагає Олександрії, і які перспективи співпраці з британським містом Бат?

Почну з міста Бат. Ми неодноразово спілкувалися з представниками його адміністрації. Говорили про допомогу переселенцям, яких в Олександрії 11 тисяч, з них 4 тисячі – діти. Західні колеги живуть стратегічним плануванням, перед тим як перейти до практики. Але з початком блекаутів гостро постала проблема придбання генераторів. Англійці вже придбали 13 генераторів, які днями будуть передані до Олександрії і встановлені у школах, лікарнях, дитячих садочках, у комунальних підприємствах. Тобто, наші взаємини з містом Бат, яке виявило бажання стати побратимом Олександрії, від стратегічного планування перейшли у практичну площину.

Польське місто Ярочин – побратим Олександрії – також обіцяло допомогти генераторами.

З першого дня війни нам допомагають міжнародні фонди і організації, за що ми їм дуже вдячні:

  • українська філія Чеського благодійного фонду «Люди в біді»;
  • українське представництво Французької неурядової міжнародної організації «ACTED»;
  • агенція США з міжнародного розвитку (US AID) – 10 генераторів, техніка, меблі і речі для переселенців;
  • дитячий фонд ООН UNISEF – спортивне обладнання і дитяча мобільна точка;
  • міжнародна організація World Central Kitchen – продуктові набори для переселенців.
Сім запитань меру

4. На початку року було анонсовано, що в Олександрії відкриється ресторан McDonald’s. Будівництво же розпочалося, незважаючи на війну. Виявляється, в ЗСУ віримо не лише ми, а й потужні інвестори. Коли відкриється ресторан?

 -В ЗСУ вірить весь цивілізований світ. Якщо у наших друзів за океаном немає сумнівів, що в Україні все буде гаразд, то й українцям, думаю, можна бути спокійними. Сполучені Штати – наш партнер №1 – всебічно допомагають нашій країні у боротьбі з агресором. І я впевнений, сприятимуть, щоб Україна економічно розвивалася після перемоги. Компанія McDonald’s відновила роботу в декількох містах України. Щодо Олександрії: проєкт вже виготовлений, він пройшов усі стадії експертизи, і наше місто надало дозвіл на початок будівельних років. Як правило, процес будівництва ресторану McDonald’s триває близько року. Але в теперішніх умовах плани коригуються. Чекаємо хороших новин, адже роботи вже розпочалися.

5.Чи був цьогоріч у вас приємний день?

-Радіти будемо після перемоги, а також багато працювати, мріяти, адже розуміємо, наскільки безцінним є життя і важливий мир. А війна – це страшна трагедія та випробування. В нашому житті цього року було багато важких днів і дуже мало спокою. Спокій нам приносила тільки робота – коли ти заклопотаний, щось вирішуєш, здається, все як завжди. А якщо хтось приносить хороші новини, це викликає добрі емоції – життя триває. Коли всупереч усьому ми змогли організувати для дітей новорічні свята – це хороші емоції. І це бажання жити, оптимізм – це риса українців.

6. Ми всі віримо, що наступного року здобудемо Перемогу. Які три проєкти хотілося б реалізувати в Олександрії відразу по завершенні війни?

-Минулого року на зустрічі з вами ми говорили про плани на майбутнє. Нічого не змінилося: все, що обіцяв олександрійцям, хочу зробити. Але треба розділяти бізнес-проєкти і ті, які в компетенції органів місцевого самоврядування. Біля центрального ринку, в районі колишньої нафтобази, планувалося відкриття торгівельного центру «Епіцентр». Реалізація цього проєкту забезпечить нові робочі місця, дасть поштовх для економіки. За програмою релокації до Олександрії з інших регіонів переїхали 12 підприємств, які готові працювати в нашому місті. Близько 100 робочих місць вже створено.

Але я не можу коментувати, яка ситуація у приватних компаніях. Компанія McDonald’s будує ресторан – і я вірю, що це добрий знак для нашого міста і приклад для всіх інвесторів.

Щодо компетенції міської влади, питання номер один – це дороги. Цьогоріч планувався ремонт 5 доріг на суму 50 мільйонів гривень, але всі кошти з бюджету розвитку спрямовані на допомогу Збройним Силам України. Номер два – будівництво критого спорткомплексу на стадіоні ліцею №17: тендер відбувся, проєкт виготовлений, придбані металоконструкції, які вже привезені до Олександрії. І третій проєкт благоустрій території в районі ринку «Айсберг» та дитячої бібліотеки біля мультипрофільного ліцею (колегіуму) – фінансується Європейським банком та фондом Відродження.

7. Як змінилися олександрійці за цей рік?

Олександрійці – щирі, емоційні, вимогливі. Вони хочуть все, відразу і сьогодні. Вони хочуть, щоб навіть під час війни в місті було все гаразд. Я їм дякую за енергію і любов до свого міста, яке вони звикли бачити гарним, чистим і комфортним, за те, що вони стимулюють владу до пошуку можливостей і влада робить все від неї залежне, щоб так і було.

Але я також бачив інших олександрійців —  розбитих горем, у сльозах, зневірених, замкнених, розгублених, схвильованих…. Для того, щоб олександрійці стали справжніми, нам потрібна Перемога, нам потрібен мир. Тоді ми бачитимемо олександрійців такими, як вони є – усміхненими, життєрадісними, вимогливими: тими, хто вірить, що Олександрія – найкраще місто на Землі.

Читайте також: Це лише початок: про що говорив Сергій Кузьменко на прес-конференції

Герб, «Світлополка», «лимончик» і «Го в Топольки»

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

This div height required for enabling the sticky sidebar