Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Старовинний весільний вінок з Нової Праги – на шпальтах журналу Marie Claire

433 Views
Старовинний весільний вінок з Нової Праги – на шпальтах журналу Marie Claire

Світлини воскового вінку новопразької майстрині і розповідь про історію його створення надруковані у весняному випуску міжнародного журналу Marie Claire. На його шпальтах  — модель в образі нареченої одягнена у старовинну прикрасу, виготовлену руками Олени Мітюріної, художньої керівниці Новопразького будинку культури №1.

Старовинний весільний вінок з Нової Праги – на шпальтах журналу Marie Claire

«Історія віночка довга і цікава… Ви навіть не уявляєте, наскільки. Вона почалась у 2019 році з однієї знахідки. Етнопроект «Баба Єлька» був в експедиції у селі Хайнівці Олександрійського району. В одній із покинутих хат на підлозі в пакетику знайшли дуже старезні весільні віночки. Треба сказати, що Хайнівка – майже зникле село, на момент експедиції там проживало усього двоє людей. Чиї ті віночки – невідомо. Дівчата забрали того пакетика і віддали мені з надією, що я зможу зробити репліку.

На той момент я шукала відомості про місцевих колишніх майстринь, що квітчали наречених у минулому сторіччі. Знайшла у Новій Празі онуку майстрині Олени Пилипівни Григір, і вона мені по сараях десь знайшла залишки бабиного воску. Тож віночок виконувався у традиціях центрального регіону України з історичного матеріалу, який дістався мені у спадок від майстрині», — розповіла Олена Мітюріна в інтерв’ю журналу Marie Claire.

Старовинний весільний вінок з Нової Праги – на шпальтах журналу Marie Claire

Отже, новопразька майстриня  відновила старовинну весільну прикрасу лише за невеликими фрагментами, що дивом збереглися до наших днів. Олена Мітюріна називає той старовинний віск символічним ланцюжком, який поєднує історію із сьогоденням.

Потрапити на шпальти українського видання міжнародного журналу Marie Claire Олена Мітюріна не прагнула, хотіла лише зберегти культурні традиції минулих поколінь

«Мої амбіції спокійні. Але дуже радісно, що я стала вагомою ланкою у цьому довгому шляху вінка від покинутої хати у старому селі до сторінок журналу. Мені дуже хотілося, щоб надрукували інформацію про Нову Прагу, про те, що у нас така майстриня була. Хотілося збудити хвилю зацікавленості до цього культурного та історичного моменту, — розповідає Олена Мітюріна.

Старовинний весільний вінок з Нової Праги – на шпальтах журналу Marie Claire
Олена Мітюріна

Майстрині пощастило, бо разом з фрагментами прикраси етнографічна експедиція знайшла бутоньєрку нареченого у хорошому стані. Тож віночок нареченої майстриня відтворила за її мотивами.

Головний елемент прикраси-репліки – восковиця. Це невеличкі краплі із воску, які вкупі схожі на квітку. Раніше вони й справді впліталися у вінок як символ деревія, що уособлював жагу до життя, нескореність, свободу. Восковиця була обо’язковою частиною весільних віночків наприкінці 18 – початку 19 століття, коли такі прикраси мали найбільшу популярність. У радянські часи традиції змінилися, символіка почала забуватися. Та сьогодні майстри та етнографи спільними зусиллями намагаються повернути до життя старовинні надбання української культури, повідомляє Новопразька ОТГ у Facebook.

Читайте також: Ее имя носит «Хутор Надежда» — Zametka — Новости Александрии

American life – как живут наши в США — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

3 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  This div height required for enabling the sticky sidebar