Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Талант і покликання Тетяни Усенко

122 Views
Талант і покликання Тетяни Усенко

Сьогодні, 9 жовтня – День художника України. Всім майстрам пензля і різця – найщиріші вітання. Пишаємося, що роботи наших майстрів стали частиною золотого фонду світового образотворчого мистецтва. Наразі, під час війни, художники активно долучаються до єдиного фронту: воюють на передовій, працюють у тилу, продають свої роботи з аукціонів на допомогу ЗСУ, плетуть маскувальні сітки тощо. От і до Дня захисників і захисниць України в Олександрії буде проведений благодійний аукціон, на який надала свої роботи і художниця Тетяна Усенко. Про неї – наша розповідь.

У дитинстві Таня мріяла стати балериною або лікарем. Навіть будівельником: на дівчинку справив незабутнє враження побачений процес кладки цегляних стін. А в сьомому класі Тетяна твердо вирішила: буде художником. Художньої школи в Олександрії тоді ще не було. Рік занять в ізостудії Будинку піонерів залишив у спогадах малювання снігу на вітах дерев, які було видно з вікна кімнати, і гіпсової розетки. А потім мама, працівник ПТУ, привела доньку до майстерні художника-оформлювача Якова Серебрієра: «Дайте їй яку-небудь роботу, вже замучила всіх вдома своїм малюванням». Дівчинці довірили допомагати оформлювати щит-афішу для райпобуткомбінату, а згодом, побачивши в ній посидючість і неймовірний потяг до зображувальної діяльності, Яків Давидович взявся за її навчання.

– Чому ви так проти, щоб вона стала художницею? – говорив він її мамі. – Вона ж завжди матиме кусень хліба і вагон масла.

Це було у ті часи, коли художників бракувало, тому заробляли вони більше, ніж директори заводів.

Талант і покликання Тетяни Усенко

Врешті-решт Тетяна здійснила свою мрію – закінчила Дніпропетровське художнє училище і почала працювати в Олександрійській художній школі, відкритій Степаном Ніколенком у 1973 році у підвальному приміщенні 5-поверхівки на вулиці Луначарського (теперішній Софіївській). Їй запропонували викладати новий предмет – скульптуру, і відчувши магічну силу глини, вона зрозуміла, що знайшла своє покликання. Ліпила і готова була в прямому розумінні освідчуватися глині у коханні.

Якось Тетяна прочитала в одній брошурі історію про гончара, який, повернувшись з війни, не кинувся в обійми рідних, а впав на кучу глини зі словами: «Як я за тобою скучив!» Прочитала – і була вражена: настільки цей випадок був схожий на її власні відчуття.

Талант і покликання Тетяни Усенко

Її кераміка запам’ятовується нестандартністю, витонченістю, тендітністю та яскравістю образів. Навіть не віриться, що така краса з’являється на світ зі звичайнісінького шматка сірої глини. Настінні панно, невеликі статуетки Тетяни Усенко прикрашають оселі численних друзів, знайомих і багатьох відомих людей. Художниця охоче дарує свої твори – якщо людям подобається, нехай милуються, сповнюються радістю та умиротворенням.

Наприкінці 80-х учні художньої школи виготовили для Олександрії садово-паркову композицію – сім гномів, яких розмістили у сквері ім. Ю.Кравченка біля Палацу урочистих подій. «Вдячні олександрійці» не обійшли скульптури увагою: невдовзі від гномів залишилися лише черепки. Про недовге життя гномів можна прочитати детальніше. Єдиного уцілілого гнома Тетяна Григоріївна забрала додому. Після реставрації маленький карапуз прикрашає її подвір’я.

Талант і покликання Тетяни Усенко

А іноді глина дарує несподівані сюрпризи. До «Золотого весілля» своїх батьків художниця готувала подарунок: барельєф із зображенням Дерева життя, під яким, обійнявшись, сидять мама і тато. Домагаючись портретної схожості облич фігурок розміром не більше нігтя, Тетяна працювала декілька днів, на ніч закриваючи роботу вологою тканиною. Одного ранку, відкинувши завісу, побачила справжнє диво: на руці у глиняного дідуся проросло зернятко. Здавалося, ніби він дарує квітку своїй вірній дружині. Диво природи було вражаючим ще й тому, що в реальному житті тато нечасто дарував матусі квіти… 

Тетяна Усенко  ще й талановита графік, живописець, майстриня декоративно-ужиткового мистецтва, інтер’єрна художниця. Її улюблені матеріали – пастель і акварель: легкі, повітряні, прозорі тони. У них вона сама – легка, тендітна, невимушена – такою її знають і люблять учні, друзі, знайомі.

Талант і покликання Тетяни Усенко

25 років працювала Тетяна Усенко у Дитячій художній школі, а потім ще досить тривалий час – оформлювачем у Районному будинку культури та дитячому садочку № 18 (за музичною школою). І сьогодні її надзвичайно талановиті роботи прикрашають стіни дитсадка, хоча художниця там вже не працює.

Нове захоплення Тетяни Григорівни – техніка ассамбляж – тривимірні картини, виготовлені з різних матеріалів, часто – побутових предметів: від прикрас до непотрібу. Минулої весни з нагоди ювілею художниці в Олександрійському міському музейному центрі пройшла персональна виставка Тетяни Усенко «Друге життя». На ній були представлені керамічні скульптури і ассамбляж. Детальніше про виставку.

Здійснити мрію про персональну виставку Тетяні Григорівні допомогла донька Марія Дитинюк — художниця, тренер и арт-терапевт.

Талант і покликання Тетяни Усенко
Тетяна Усенко з донькою Марією Дитинюк

З початку війни Тетяна Григорівна активно допомагає плести маскувальні сітки у Палаці культури «Світлопільський». Події в країні надихнули її на нову серію робіт, які будуть представлені на аукціоні в Координаційному центрі волонтерів, що планується напередодні Свята Покрови і українського козацтва. Виручені кошти будуть спрямовані на допомогу ЗСУ.

Одну картину – «Квітуй, стражденна Україно!» — вона подарувала «Світлополці». Назву роботі дала подруга Тетяни Григорівни, поетеса і музикант Наталя Фесенко.  

Талант і покликання Тетяни Усенко

На жаль, великих статків, про які свого часу говорив Яків Серебрієр, професія художниці Тетяні Григорівні не принесла. Адже їй доводилося суміщати творчість із сімейними справами, а це ой як нелегко. Натомість у неї хороша сім’я – чоловік, донька, зять, дві чудові онучки. І дуже багато шанувальників її творчості. Народна любов також дорого вартує.

Тож зі святом, моя улюблена Вчителько і Художнице! Разом із Вами вітаю з професійним святом усіх знайомих художників. Дякую, що ділитеся своєю творчістю і майстерністю. Бажаю здоров’я, натхнення, успіхів і щасливих днів. Пишіть  картини життя такими, як бачить їх душа.

Талант і покликання Тетяни Усенко
Талант і покликання Тетяни Усенко
Талант і покликання Тетяни Усенко
Талант і покликання Тетяни Усенко
Талант і покликання Тетяни Усенко

Також ми писали: Акварели Анны Панкратовой представлены на выставке в Париже — Заметка — Новини Олександрія (zametka.in.ua)

Олександрійська художниця бере участь у міжнародному мистецькому проєкті — Заметка — Новини Олександрія (zametka.in.ua)

Сатирик, художник і фізик — Заметка — Новини Олександрія (zametka.in.ua)

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

This div height required for enabling the sticky sidebar