Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Танці – це красивий, але нелегкий спорт: «Олександриту» виповнилося 25 років

220 Views
Танці – це красивий, але нелегкий спорт: «Олександриту» виповнилося 25 років

Він був і залишається першим. Його випускники пишаються тим, що були причетними до нього, і з ностальгією згадують про часи, коли вони були частиною великої дружної родини. Колишні учасники тепер приводять сюди своїх дітей, Традиції і досвід, класика і новаторство, своя яскрава історія і  перспективи. Все це – про клуб спортивного бального танцю «Олександрит», якому цьогоріч виповнилося 25 років.

Танці – це красивий, але нелегкий спорт: «Олександриту» виповнилося 25 років
Світлана Стукаленко з директором ПК «Світлопільський» Дмитром Клюєвим

Все почалося наприкінці квітня 1997 року, коли хореограф і педагог Світлана Стукаленко відкрила в нашому місті  танцювальний клуб нового для Олександрії напрямку. Всі ці роки «Олександрит» працює на базі Палацу культури «Світлопільський», а у 2003 році клуб спортивного бального танцю отримав звання народного.

«Олександрит» виростив не одне покоління талановитих танцюристів і є гордістю нашого міста. Його вихованці незмінно перемагають у престижних турнірах, а випускники працюють в Україні і за кордоном.

Дату відзначили конкурсно-концертно-розважальною програмою «Нам 25». Були проведені змагання зі спортивного танцю, суддями яких стали випускники колективу. У концертній програмі взяв участь хореографічний колектив «Калейдоскоп» (керівник Світлана Данасієнко), розваги провели аніматори, усі діти отримали морозиво від директора ПК «Світлопільський» Дмитра Клюєва.

Танці – це красивий, але нелегкий спорт: «Олександриту» виповнилося 25 років

Світлана Стукаленко – вимогливий керівник, відповідальна і добросовісна. А як можна інакше ставитися до справи свого життя? Світлана, педагог за освітою, хореограф, постановник і суддя вищої категорії, сама танцювала з дитинства. Отримала диплом хореографа Олександрійського вищого училища культури, потім викладала у цьому закладі бальні танці. І для свого колективу обрала саме бальні танці – вони гарні та інтелігентні.

Яке відношення танці мають до спорту? Бальні танці —це різновид парних танців, упорядкованих та кодифікованих для спортивних змагань. А спортивні танці визнаються Міжнародним олімпійським комітетом як кандидат в олімпійські види спорту. Нарівні зі спортивним аспектом бальні танці мають також соціальне значення, оскільки їх танцюють у всьому світі для розваги й задоволення і широко використовують у сценічному мистецтві: в театрі, кіно, на телебаченні.

Танці – це красивий спорт. Але нелегкий. Навчання в «Олександриті» починається з 3-річного віку з ігрової програми, але найменшій сьогоднішній учасниці колективу 2,8 років. Є двоє 5-річних дівчаток, які танцюють вже два роки і є переможцями турнірів у своїх категоріях. І взагалі склад наймолодших зараз потужний, дітки мають великий потенціал, говорить Світлана.

Танці – це красивий, але нелегкий спорт: «Олександриту» виповнилося 25 років

На даний час в «Олександриті» три групи – молодша, середня і старша. Є група для дорослих людей. Серед них є танцювальні династії – привели  на танці дітей, але зрештою почали танцювати і самі.

З першого погляду побачити, вийде з дитини танцюрист чи ні, за словами Світлани, неможливо. Іноді, буває, дитина талановита і пластична, але лінується чи недостатньо мотивована, чи просто настає період, коли інші інтереси беруть верх. А ті, хто раніше пас задніх, завдяки своїй наполегливості досягає успіхів. А от з думкою, що успіх – це 99% праці і 1% таланту, Світлана не згодна: таланту треба більше. Важливу роль відіграють природні дані. Якщо плюс до цього є талант і працелюбність – однозначно дитина буде успішною.

«Олександрит» — колектив аматорський, працює насамперед для  дозвілля і розвитку дітей. За 25 років програма навчання змінилася, вдосконалилася і осучаснилася. Клуб постійно бере участь у семінарах для дітей і тренерів, конгресах, слухає лекції українських та закордонних тренерів. Завжди треба вчитися і рухатися вперед.

Танці – це красивий, але нелегкий спорт: «Олександриту» виповнилося 25 років

Якщо не брати до уваги спорт, то танці — це, в першу чергу, фізичний та психологічний розвиток, вміння поводитися у соціумі, не соромитися представити і проявити себе, бути різнобічним, бути лідером, приймати поразки і виносити з них уроки. Дорослі танцюристи показують рухи малечі, і це вже основи майбутньої викладацької діяльності. До того ж, вони можуть працювати – танцювати за контрактом. Можна брати участь у телешоу та проєктах. Шляхів реалізації багато, було би бажання.

Світлана Стукаленко — суворий тренер, і це прийшло з досвідом. «Для мене важлива дисципліна. Якщо вона є – буде і результат. Спорт є спорт. І на турнірах доволі жорсткі вимоги і щодо зовнішнього вигляду, і щодо техніки і манери виконання. Навіть дорослі, якщо знають, що над ними є контроль, намагаються проявити себе якнайкраще. А що вже й говорити про дітей», — говорить вона. 

Танці – це красивий, але нелегкий спорт: «Олександриту» виповнилося 25 років

Участь у турнірах, фестивалях обов’язкова лише для спортсменів, а для тих, хто танцює для себе, для душі – просто рекомендується. Це хороша школа. Діти вчаться проявляти себе, не боятися бути не таким, як усі, показувати свою яскравість та індивідуальність, звертати на себе увагу. Виробляються лідерські якості – бажання бути кращим і перемогти. Плюс це стимул – побачити свої сильні і слабкі сторони, перевірити себе. На турнірах щоразу новий склад, і ти ніколи не знаєш, сильнішими чи слабшими за тебе будуть твої суперники. Це змушує триматися в тонусі.

За всі 25 років дорослі танцюристи брали участь лише у концерті, присвяченому 10-річчу «Олександриту», і одна пара взяла участь у турнірі, причому дуже вдало виступила як для першого разу – увійшла до трійки призерів в обох категоріях. Але більше виступати не захотіли – для дорослих непублічних людей це все-таки неабиякий стрес.

Багато випускників «Олександриту» обрали хореографію своєю професією, працюють у Україні і за кордоном, відкрили свої клуби, і на турнірах їхні вихованці змагаються з учнями Світлани Стукаленко. Дехто з випускників минулих років приводять в «Олександрит» своїх дітей. Тобто, є наступність поколінь.

Танці – це красивий, але нелегкий спорт: «Олександриту» виповнилося 25 років

Якби вернутися назад на 25 років, чи хотіла б займатися чимось іншим? «Ні, — впевнено відповідає Світлана. —  Я задоволена тим, що є, пишаюся своїм колективом, яким я жила всі ці роки. Бувають складні переломні часи, коли у всіх опускаються руки – дуже змінилися умови і багатьом треба шукати інші способи існування і заробітку. Але  кризи минають і приходить чітке розуміння: я займюся своєю справою, це моє покликання, я бачу себе лише тут».

Тож «Олександрит» запрошує до своєї дружної родини усіх, хто любить танці, хоче стати пластичним, граціозним, яскравим і впевненим у собі. Особливо хлопчиків. Звичайно, більшість хлопців цікавлять вуличні види спорту. Але майбутні чоловіки – це основа майбутніх родин, і вони мають бути інтелігентними, грамотними, вихованими, вміти спілкуватися з жінками і дітьми, вони несуть культуру в сім’ї і в суспільство. Всі ці якості виробляються у процесі занять танцями.

Танці – це красивий, але нелегкий спорт: «Олександриту» виповнилося 25 років

У керівника «Олександриту» є багато задумів, творчих проєктів, які хочеться реалізувати. А випускники колективу тримають зв’язок з керівником, діляться успіхами. «Це був класний час – веселий, драйвовий, є що згадати», — з ностальгією розповідають вони. Тобто, у них було щасливе дитинство. І так має бути.

Читайте також: «Калейдоскопу» 25 років — Zametka — Новини Олександрія

Святкове меню і поема іспанською — учні школи №9 створили кращий проєкт року — Заметка — Новини Олександрія (zametka.in.ua)

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

This div height required for enabling the sticky sidebar