Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Тетяна Гриценко: «Треба завжди залишатися людиною»

214 Views
Тетяна Гриценко: «Треба завжди залишатися людиною»

Вона грає на фортепіано і усі 10 років шкільного навчання була  круглою відмінницею. Мріяла стати лікарем, проте у долі для неї були інші плани. Вона має два дипломи – педагога і економіста, і продовжує вчитися.  Її не змінила публічність, слава і політика. Вона завжди врівноважена, доброзичлива, усміхнена, ніколи не скаржиться й не зраджує своєму головному принципу: не пасувати перед труднощами і залишатися людиною у будь-якій ситуації.

Власниця оптики «Мальва», голова «Спілки підприємців Олександрії» Тетяна Гриценко стала спікеркою «Бізнес-сніданку про НЕ-успіх» від ГО «Інша жінка». За кавою у піцерії «Сан-Ремо» вона розповіла про життя і бізнес, про те, кому вдячна за досвід і підтримку, звідки беруться сили і час, аби все встигати, що допомагає тримати баланс і залишатися гарною та жіночною.

Тетяна Гриценко: «Треба завжди залишатися людиною»

Тетяна народилася і все життя прожила в Олександрії. З дитинства була дуже самостійною. На прикладі батьків вчилася розраховувати тільки на власні сили, долати перешкоди й усього досягати своєю працею. Її найулюбленішим предметом у школі була математика – вчителька обожнювала обдаровану дівчинку з твердою життєвою установкою «я маю це зробити», яка посідала призові місця у предметних олімпіадах.

Закінчила музичну школу по класу фортепіано, куди їздила сама з Перемозького мікрорайону, хоча у батьків було авто. Займалася волейболом, бальними танцями, вокалом. Завжди була прямолінійною, із загостреним почуттям справедливості. Такою і залишилася, і ці якості, вкупі із чуйністю і небайдужістю до чужих проблем, притягують  до Тетяни людей.

Тетяна Гриценко: «Треба завжди залишатися людиною»
З батьками і братом

До омріяного вузу Тетяна не вступила через велике перше кохання. Працювала піонервожатою у рідній школі №10, займалася спортом, оскільки боролася із зайвою вагою (хоч у це й важко повірити, але така проблема у неї була у її 20).

По закінченні Олександрійського педучилища працювала у дитячому садочку №34, звідки звільнилася через моральні принципи. Влаштувалася викладачем фортепіано і концертмейстером у Пантаївську музичну школу, школу-інтернат. Робота була цікавою і неважкою, але її довелося залишити через проблеми із транспортом у 90-ті. Тоді тільки зароджувалася комерція, і Тетяна спробувала себе у ній, щоправда, у якості найманого працівника у комерційному відділі Торгового Дому «Златопіль» — домовлялася із постачальниками,  їздила у відрядження. Довелося працювати і у диспетчерській службі водоканалу.

Тетяна Гриценко: «Треба завжди залишатися людиною»
З донькою і онуком

Вийшла заміж, народила донечку, але швидко зрозуміла, що чоловік не той, ким здавався, і жити з ним вона не буде.  На власне житло грошей не було, і Тетяна 5,5 років жила у гуртожитку. Коли донечці був лише 1 рік і 8 місяців, вийшла на роботу. Першим бізнес-проєктом стала продаж на ринку у Миколаєві, куди поїхала до подруги, фірмового взуття, яке приніс з роботи батько замість зарплати. Потім возила у Миколаїв окуляри з олександрійської оптики (хто б міг подумати тоді, що через багато років Тетяна відкриє власний магазин оптики «Мальва»?), а звідти везла в Олександрію продукцію фабрики «Алые паруса»: лак для волосся «Прелесть», крем «Стимулин»… Потім була поїздка за товаром до Москви – на позичені гроші. Але на ринку у Лужніках Тетяну пограбували… Щоб розрахуватися із боргами, вона ночами пекла торти на загальній кухні гуртожитку, а зранку продавала їх на «хитрячку» на Червонокозачій. Газова плита була одна на 9 сімей, і готувати вдень і ввечері було проблематично. Спала по три години на добу.

Тетяна Гриценко: «Треба завжди залишатися людиною»
З чоловіком, дітьми і онуком

Стабільним бізнесом стала продаж джинсів на Центральному ринку. За ними їздили у Чернівці. «Підприємці тоді були дружними, — згадує Тетяна. – Ми були не конкурентами, а скоріше партнерами. З усіма досі у добрих стосунках. Ми об’єднувалися, позичали один одному гроші на товар, разом їздили на ринки, іноді потрапляючи у складні ситуації. Та всі були готові допомагати один одному. Навіть з моїм теперішнім чоловіком Сергієм ми познайомилися на Центральному ринку – він також торгував джинсами». Мала ще відділ джинсового одягу у ТЦ «Гірник».  Доводилося їздити і до Польщі, звідки Тетяна привозила одяг і взуття.

Громадську роботу Тетяна теж не залишила. Тільки вона тепер перейшла в інше русло – захист прав підприємців. Спочатку у складі Асоціації підприємств і підприємців, а потім – у Спілці підприємців Олександрії, засновниками якої є Тетяна і Сергій Гриценки (Сергій Гриценко працював заступником міського голови, зараз – депутат Кіровоградської обласної ради, голова обласної організації РПЛ) та ще декілька підприємців Олександрії. АППО домоглася, що під час реконструкції сектору А на центральному ринку підприємцям, які сплатили гроші за нові контейнери, врахували ці кошти у сплату ринкового збору на 1,5 роки вперед.

Тетяна Гриценко: «Треба завжди залишатися людиною»

Розуміючи, що треба щось змінювати, аби не стояти все життя на ринку, шукала шляхи навчання й отримання професійного досвіду.

Таким місцем став перший у місті супермаркет «Фуршет». Йому Тетяна віддала 12 років, із них 7,5 була директором магазинів в Олександрії та Кропивницькому. «Можу сказати, що люди 30-50 років і старші часто працюють краще, ніж деяка молодь, — розповідає вона. — Молоді люди амбітні, хочуть все і відразу, говорять: «Я хочу зарплату 10 тисяч гривень». Запитання: «А що ти знаєш, вмієш, щоб отримувати з самого початку такі гроші?» зазвичай вводить їх у ступор. Зараз я шукаю робітника в оптику «Мальва» з умовою: навчатися і розвиватися. Згодна за свій рахунок відправити людину на спеціальне навчання. Коли вона буде знати і вміти все, що потрібно для роботи, я платитиму їй більшу зарплату. Я і сама весь час навчаюся».

Тетяна Гриценко: «Треба завжди залишатися людиною»

Після «Фуршету», який дав знання, практику і хорошу школу стресостійкості, а невдовзі по тому, як Тетяна розрахувалася, закрився, вона деякий час працювала у супермаркеті XL і відкрила там виробництво хлібобулочних виробів та піци. Та зрештою започаткувала власний новий бізнес – оптику «Мальва», яка швидко розвивається. Олександрійці вже встигли оцінити якість товару, демократичні ціни, рівень професіоналізму власниці, яка сама обслуговує покупців. На бізнес-сніданок Тетяна прийшла не з порожніми руками – усі учасниці зустрічі отримали від неї подарунки – шоколадки і ручки з логотипом оптики «Мальва». Було дуже несподівано і приємно!  До речі, 26 число для Тетяни знакове. Вона  народилася 26 березня, 26 числа дні народження у чоловіка та донечки, і навіть улюбленої собаки. Бізнес-сніданок з нею теж відбувся 26 вересня.

Тетяна Гриценко: «Треба завжди залишатися людиною»

«Моїм головним стимулом у житті була і залишається моя донька, а тепер ще й онук, — говорить Тетяна. — Велика вдячність моїм батькам, чоловікові – мені пощастило зустріти свою половинку, близькість душ відчувалася від самого початку. Ми відчуваємо один одного і розуміємо з півслова. А взагалі я вдячна багатьом людям, які були поряд зі мною у різні етапи мого життя – друзям, партнерам, вчителям. Не зламатися після невдач, піднятися і йти далі допомагали оптимізм і самостійність, до якої мене привчали з дитинства. Ціную в людях щирість, порядність, почуття відповідальності, коли людина відповідає за свої слова і вчинки, якими б вони не були. У мене є мрії, які ще не здійснилися. Отже, є чого прагнути».

Тетяна Гриценко: «Треба завжди залишатися людиною»

Мотивуючі поради від Тетяни:

 • Якщо не йдеш вперед, значить, ідеш назад. Сталого положення немає.
 • Нашу самореалізацію гальмує наша занижена самооцінка.
 • У першу чергу треба бути у гармонії з собою. Навчитися філософськи сприймати невдачі: якщо не вийшло, значить, так треба, це не твій шлях. Звертати увагу на знаки і підказки Всесвіту. Нам усім посилають сигнали і дають шанси.
 • Труднощі загартовують. Не засмучуйтеся, коли все пішло не так, як ви планували. З кожної ситуації треба винести урок, проаналізувати і запитати не «За що мені це», а «Для чого?».
 • Вік – це стан душі.
 • Жінка має бути самодостатньою незалежно від посад чоловіка. Можна вийти заміж за бізнесмена, а він збанкрутіє. Гармонія у сім’ї є,  коли самодостатні і чоловік, і жінка, коли вони цікаві одне одному, доповнюють одне одного і всього досягають разом. 
 • Завжди щиро радію успіхам інших. У мене легка рука і зовсім немає заздрощів. Якщо я бажаю людині успіху, все збувається.
 • Ніколи не треба недооцінювати інших і переоцінювати себе. Навчатися можна у всіх, навіть у опонентів. У них можуть бути погані людські якості і дуже високі професійні.
 • Я трудоголик. Але не раджу брати з мене приклад – так не треба, можна швидко згоріти. Краще рівномірно розподіляти час і сили. Зараз читаю книгу Девіда Аллена «Як упорядкувати справи. Мистецтво продуктивності без стресу» — працюю над собою у цьому напрямку. 
 • Мої принципи: не приймати рішень на емоціях; не впадати у паніку і не здаватися – вихід завжди є; розраховувати тільки на себе; постійно саморозвиватися; залишатися людиною у будь-якій ситуації, незалежно від релігійних поглядів, політичних вподобань та іншого – це я ціную і в інших людях. Особливо щирість. Не терплю лицемірства, цинізму й подвійних стандартів.
 • Хочеться, щоб підприємці об’єднувалися,  були дружними, підтримували один одного. Тоді наше місто буде розвиватися. Я, наприклад, завжди намагаюся купувати речі у місцевих продавців. І до конкурентів ходжу для того, аби знайти свій напрямок, свою родзинку. Всім щиро бажаю розвитку і успіху!

Нагадаємо, бізнес-сніданки про НЕуспіх це — серія щомісячних зустрічей за чашкою ароматної кави або чаю з жінкою, що самореалізовується, яка готова відверто розповісти про НЕуспіх, свої помилки, невдачі, факапи та все те, що болить, змушує зупинятися, перешкоджає, ставить палки в колеса, заважає та, нарешті, веде до… успіху. Зібрані на сніданках кошти будуть направлені виключно на популяризацію ініціатив регіонального представництва ГО «Інша Жінка» в Олександрії та на створення додаткового ресурсу для підтримки інших жінок в бізнесі та самореалізації.

Про що говорили інші спікерки на бізнес-сніданках від ГО Інша жінка», читайте тут: Мария Дытынюк: «Доверяйте миру. Если сейчас что-то не получается, значит, впереди вас ждёт лучшее» — Zametka — Новости Александрии

Анна Орловська: «Важливо знайти те, від чого драйвить!» — Zametka — Новости Александрии

Инна Беланюк: «Самый главный навык – умение выбирать» — Zametka — Новости Александрии

Ірина Маленко: «Ніколи не припиняйте мріяти і робіть усе з любов’ю» — Zametka — Новости Александрии

Виктория Пегарькова: «Успех приходит к тем, кто выполняет своё предназначение» — Zametka — Новости Александрии

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

This div height required for enabling the sticky sidebar