Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Костянтин Данильченко: “Коли місцева влада інвестує кошти в соціальну профілактику із залученням представників громадських організацій – це набагато ефективніше і дешевше для для громади і міського бюджету”

264 Views
Костянтин Данильченко: “Коли місцева влада інвестує кошти в соціальну профілактику із залученням представників громадських організацій – це набагато ефективніше і дешевше для для громади і міського бюджету”

Громадська організація “Олександрійський гендерний інформаційний центр” реалізує проєкт “Соціальне замовлення – якісні соціальні послуги у громаді”, метою якого є  адвокатування впровадження процедури соціального замовлення у діяльність органів місцевого самоврядування.
  Про важливість впровадження  даного механізму, досвід надання соціальних послуг громадськими організаціями   говорили з  Костянтином Данильченком, виконавчим директором благодійної організації «100 відсотків життя. Кропивницький».

 
 
Костянтине, розкажіть, будь ласка, які соціальні послуги надає ваша організація?
 
— Організація створена у 2005 році і вже 16 років надає соціальні послуги особам, які мають високий ризик інфікування соціально-небезпечними хворобами, зокрема: хворим на туберкульоз (у тому числі дітям), людям, які живуть з ВІЛ (в т.ч. дітям); людям, що вживають наркотики ін’єкційно; наркозалежним, які перебувають на замісній підтримувальній терапії, ув’язненим, засудженим, суб’єктам пробації, чоловікам, які мають секс із чоловіками, хворим на вірусний гепатит С. Такі послуги також надаються і в Олександрії.
 
Джерела фінансування таких соціальних послуг – кошти міжнародних донорів, а також Державного бюджету через Центр Громадського здоров’я МОЗ України.
 
Протягом трьох років за бюджетні кошти Кропивницької міської ради організаця надає послуги особам, що перебувають на обліку в органах пробації у Кропивницькому. Це послуги соціальної профілактики, які направлені на попередження і раннє виявлення таких хвороб як ВІЛ, туберкульоз, вірусний гепатит С, а також сприяння соціалізації людей, які в конфлікті із законом, шляхом відновлення паспорту.
 
—  З якими викликами довелося стикатися вашій команді для отримання фінансування послуг соціальної профілактики з місцевого бюджету?
 
— Це був тривалий процес, що вимагав від нас розуміння механізмів бюджетування, прийняття рішень на місцевому рівні та участі на всіх етапах аж до моменту надання послуг. Завдяки тому, що організація має багаторічний досвід надання соціальних послуг, кваліфікований персонал, а також розуміє і використовує напрацювання інших областей та організацій, цей процес був хоча і  складним, проте не недосяжним для нас.
 
Стати надійними партнерами місцевої влади і ефективніше відстоювати інтереси вразливих груп допомогло те, що наша організація не лише надає послуги соціальної профілактики, а й публічно про них звітує, а також проводить спільні з Кропивницьким Центром соціальних служб та Кропивницькою міською радою заходи.  
 
— Ви  проводили дослідження потреб громади? Яким чином  визначали актуальність послуг?
 
— Насамперед організація провела аналіз потреб клієнтів пробації, ризиковості їхньої поведінки, а також злочинності у Кропивницькому, в тому числі – повторно вчинених злочинів. Результатом досліджень стала аналітична довідка. Цей документ ми використовували у подальшій комунікації з місцевою владою, Центром соціальних служб та депутатами Кропивницької міської ради. Крім того, під час цього аналізу ми з’ясували, що коли місцева влада інвестує кошти в соціальну профілактику із залученням представників громадських організацій, – це набагато ефективніше і дешевше для попередження соціально-небезпечних хвороб, громади і міського бюджету.
 
—  Чи є механізм соціального замовлення перспективним для ГО? Для громад?
 
—  Механізм соціального замовлення є одним із засобів предметної взаємодії і співпраці місцевої влади, громади і громадських організацій. Він дає змогу не лише говорити про проблеми громади, а й безпосередньо залучати громаду, через громадські організації, до їх вирішення. А коли місцева влада взаємодіє з громадою і громадськими організаціями через механізм соціального замовлення чи закупівлю соціальних послуг – це означає, що вона розуміє потреби громади, зацікавлена в їх забезпеченні та ефективно використовує свої фінансові та адміністративні ресурси. Від такої співпраці у виграші будуть усі сторони – і в першу чергу громада.
 
 
Інтерв’ю створено ГО “Олександрійський гендерний інформаційний центр” в межах проєкту «Соціальне замовлення: співпраця влади і громади Кіровоградщини», що здійснює КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» за фінансової підтримки Національного фонду на підтримку демократії.

Раніше ми повідомляли: Про школу проєктного менеджменту, бізнес-інкубатор і наше оточення — Zametka — Новости Александрии

«Я проти» стереотипів і за право вибору — Zametka — Новости Александрии

 В Олександрії проходитеме фотовиставка-перфоманс “Моє Я” — Zametka — Новости Александрии
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

1 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  This div height required for enabling the sticky sidebar