Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Наталія Кірєєва: «Театр – це неповторна атмосфера»

140 Views
Наталія Кірєєва: «Театр – це неповторна атмосфера»
Наталія Кірєєва (у центрі) в ролі Зіньки у виставі «По-модньому». Фото: Віталій Попков

Акторка народного аматорського театру Палацу культури «Світлопільський» Наталія Кірєєва вміє бути переконливою у будь-якому образі. Їй подобаються комедійні вистави, але режисер Юрій Дзбановський бачив її у серйозних драматичних ролях.  

«Ми з Юрієм Ігоровичем Дзбановським були сусідами по дачі, — згадує Наталія. — Він деякий час за мною спостерігав, а потім сказав: «Вам треба в театр». Це було несподівано, і я стала шукати приводи для відмови. Але насправді мені хотілося, просто я боялася. А потім у театрі склалася ситуація, коли у спектаклі «Хомо еректус, або Обмін дружинами» виконавці головних ролей Дмитро Клюєв та Юлія Мержанова поїхали у Німеччину, а Юрій Ігорович хотів презентувати цю виставу на «Театральній весні Кіровоградщини». Він попросив мене замінити Юлію у спектаклі: «Допоможи, будь ласка, дуже потрібно, у тебе саме підходяща фактура». Я не змогла відмовити хорошому сусіду. І, попри відсутність сценічного досвіду,  наважилася  зіграти Марію Кошелькову. Ця роль стала моїм дебютом».

Наталія Кірєєва: «Театр – це неповторна атмосфера»

Це було у 2016 році. На 58-му обласному огляді-конкурсі аматорських театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини» із вдалим стартом Наталію привітав Євген Курман, на той час — головний режисер Кіровоградського академічного музично-драматичного театру імені М. Л. Кропивницького. Юрій Дзбановський роботою акторки-початківця залишився дуже задоволеним.

Працювати, звичайно, Наталії довелося багато – і з партнерами по виставі, і з режисером індивідуально. Бо роль доволі велика і серйозна. А як було страшно виходити на сцену! «До сих пір, на кожній виставі, перед тим як відкривається завіса, у мене тремтять руки і ноги. Але проходить буквально пара хвилин, і все минає», — зізнається акторка.  

Наступною роллю стала Наталка – подружка Проні у виставі «За двома зайцями». На жаль, спектакль «Женский стол в охотничьем зале», де Наталія зіграла лікаря-психіатра, через пандемію коронавірусу на широкий загал так і не показали – прем’єра пройшла у закритому залі лише для зйомки з подальшим представленням на «Театральну весну Кіровоградщини» у 2020 році.

Наталія Кірєєва: «Театр – це неповторна атмосфера»

«Театр – це особлива неповторна атмосфера. І командна робота, колективне мистецтво, — говорить Наталія. — Дуже важливо знати напам’ять текст, тому що актори дуже залежать від партнерів та їхніх реплік. Кожну роль треба пропустити через себе, зрозуміти свою героїню, її вчинки, поведінку, уявити себе на її місці. Інакше образ вийде неприроднім, фальшивим, і глядач це відразу помітить. Нову роль я виписую у блокнот, який завжди ношу з собою, і кожну вільну хвилинку вчу.  Намагаюся грати так, як відчуваю. Але режисери – спочатку Юрій Ігорович Дзбановський, а тепер Тетяна Миколаївна Бессмольна – мене постійно направляли і коригували. В процесі роботи нд виставою «Женский стол в охотничьем зале» наші з режисером погляди на мою героїню кардинально розходилися. Ми сварилися, і я навіть хотіла залишити театр. В результаті вийшов компроміс – не по-моєму, але й не по його».

Наталія Кірєєва: «Театр – це неповторна атмосфера»

Самій Наталії подобаються комедійні ролі: хочеться, аби глядачі під час вистави відволіклися від щоденних проблем і відпочили, забули про все погане. Тому роль Зіньки у виставі за п’єсою М.Старицького «По-модньому» вона погодилася грати попри те, що не дуже підходила за віком. Комедію «По-модньому» минулого року народний аматорський театр показав тричі, у тому числі на вечорі  пам’яті Почесного громадянина Олександрії, члена Національної спілки театральних діячів України режисера Юрія Дзбановського та на обласній конференція режисерів аматорських театральних колективів Кіровоградщини. Вистава зірвала овації. Режисера народного аматорського театру Тетяну Бессмольну та акторів за їхню майстерність буквально засипали букетами квітів.  За словами Наталії Кірєєвої, кожен з трьох показів був несхожим на інші, начебто щоразу нова вистава. Бо театр – це таїнство, і кожна вистава неповторна. Акторці дуже сподобалося грати на сцені «Олександрійського театру».

За спеціальністю Наталія – математик-програміст. З 18 років працювала на Олександрійському електромеханічному заводі. Робота дуже подобалася. У 2019 році, коли цех друкованих плат закрився, хотіла вступити на службу в поліцію. Під час проходження комісії познайомилася з колишнім начальником відділу кадрів Петрівської виправної колонії №49, і вже незабаром стала молодшим інспектором відділу охорони цього закладу. Колонія розташована посеред поля, поблизу села Новий Стародуб. Після суворих правил на відповідальній службі у театрі душа просто відпочиває.

Наталія Кірєєва: «Театр – це неповторна атмосфера»

«Коли граєш на сцені, дивитися на обличчя глядачів не можна, бо якщо упіймаєш чийсь погляд – провалиш роль, — розкриває акторську таємницю Наталія. —  І я так ніколи не роблю. А от по закінченні вистави завжди спостерігаю за реакцією залу. Коли бачиш задоволені радісні обличчя, відчуваєш неймовірний прилив енергії. Ці почуття не можна передати словами.

Колектив у нас в театрі просто супер. Це злагоджена команда, навіть сім’я. Вміємо і працювати, і відпочивати. Разом відзначаємо свята, і ніде й ніколи мені не буває настільки весело і комфортно, як у цій нашій компанії. З режисером Тетяною Бессмольною працювати легко і приємно. Зауваження вона робить м’яко, по-жіночому. До них і дослухаєшся охоче, і настрій не псується. І актриса Тетяна Миколаївна найкраща, у неї багатий досвід. Гармонійний у будь-якій ролі Євген Грановський. Дуже подобаються Олександр Богуцький, Оксана Радомська. Хороший партнер Роман Воронков. Оксана Кучеренко взагалі неперевершена. З нею максимально комфортно працювати. Це моя сценічна сестричка».

Наталія Кірєєва: «Театр – це неповторна атмосфера»
Зі сценічною сестричкою Оксаною Кучеренко. Фото: Віталій Попков

Режисер народного аматорського театру Палацу культури «Світлопільський» Тетяна Бессмольна: «У нашому театрі у кожного актора є основна робота. На репетиції збираються вечорами, вже заморені. Усі свої радощі та негаразди несуть у театр. Серед них і Наталія Кірєєва. Приємна у спілкуванні, активна, чуйна, доброзичлива. Веселої вдачі, дуже гарна, на сцені має ефектний вигляд. Але як акторка працює за настроєм. На жаль, не завжди має можливість ходити на репетиції через графік основної роботи. У виставі «Хомо еректус, або Обмін дружинами» замінила актрису і виконала головну, дебютну для неї, роль не гірше за Юлію Мержанову. «Женский стол в охотничьем зале» — також помітна роль, Наталія з нею впоралася. Вона вміє працювати, хватка, ціпка. Швидко увійшла в образ, перевтілилася в багату дівчину в комедії «По-модньому». Прислухається до зауважень, знаходить те, що задовольняє вимоги режисера. Ретельно готується до вистав, готує костюми, підбирає грим. Їй найбільше вдаються серйозні ролі. Наталія вміє бути переконливою, глядач їй вірить».  

Читайте і про інших акторів народного аматорського театру: Ірина Давидюк: «Час на сцені – це клубок емоцій – і таке щастя!» — Заметка — Новини Олександрія (zametka.in.ua)

Александр Богуцкий: «Жизнь – творческая штука» — Заметка — Новини Олександрія (zametka.in.ua)

Ірина Оберна-Мельник: «Сила жінки – у розумі» — Zametka — Новини Олександрія

Євген Грановский: «Судді людей мистецтва – глядачі» — Заметка — Новини Олександрія (zametka.in.ua)

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

1 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  This div height required for enabling the sticky sidebar