Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Ірина Оберна-Мельник: «Сила жінки – у розумі»

119 Views
Ірина Оберна-Мельник: «Сила жінки – у розумі»

Кожен актор вносить у ролі часточку себе. Тому що для створення переконливого образу пропускає через себе життя і переживання свого персонажу. І це відчувають глядачі, які у захваті говорять: «Не грає, а живе на сцені». Цінною якістю повного втілення в образ наділена і актриса народного аматорського театру Палацу культури «Світлопільський» Ірина Оберна-Мельник. Її героїні – справжні жінки, які  сяють всіма різноманітними гранями тонкої натури прекрасної статі. Дивлячись на її ролі, ніколи не скажеш, що на сцені Ірина зовсім нещодавно. Хоча таланти і потяг до акторського ремесла проявилися у неї ще у дитинстві.

Ірина Оберна-Мельник: «Сила жінки – у розумі»

 Дівчинці подобалося виступати перед публікою. Коли велика дружна родина збиралася разом, Іринка забиралася вище, щоб усім було добре видно, і співала дитячі пісні. Вона навіть «заробляла» своїми концертами: коли їхала з бабусею автобусом до рідні у Глинськ, її садили поряд з водієм, і вона дорогою розважала пасажирів, за що вдячна публіка пригощала маленьку співачку хто яблуком, хто бубликом. Домашні посміювалися: «Ну яка з тебе артистка, там треба бути красунею». Це ставлення спричинило багаторічний комплекс. Розуміння того, що в акторській справі більш важливі харизма, працелюбність і талант, а не зовнішність, прийшло до Ірини набагато пізніше.

Але все-таки, незважаючи ні на що, в юності вона вирішила спробувати себе у театрі. Коли закінчувала школу, прийшла до режисера Юрія Дзбановського, який тоді ставив спектакль «Голубые олени» Дівчині дали роль — Юрій Ігорович нікому не відмовляв, усім давав шанс. Дебютувала Ірина наприкінці 70-х на сцені Палацу культури «Світлопільський». А потім все склалося так, що про театр довелося забути. Але не попрощатися з ним назавжди.

Ірина Оберна-Мельник: «Сила жінки – у розумі»

… У 2019 році Ірина працювала на виборах у комісії з Тетяною Бессмольною, яка і запросила її до театру. «Напевно, я наймолодша актриса у театрі», — жартує Ірина, зважаючи на свій поки що невеликий театральний досвід. — Для мене Тетяна Миколаївна завжди була актрисою №1 в Олександрії. Талановита, красуня, розумниця, я її дуже поважаю». Режисер театру Юрій Дзбановський дав починаючий актрисі сценарій вистави «Женский стол в охотничьем зале». Спершу Ірина готувала роль Некто – легковажної жінки, яка вдало вийшла заміж. Та зрештою зіграла іншу героїню — Шагане. Для першого разу добре, сказав режисер. Але Ірина самокритична і знає свої можливості, відчувала, що може краще.

«Щоб добре зіграти роль, треба не просто увійти в образ, а стати цією людиною, відчути те, що відчувала вона, — переконана Ірина. – А ще для актора дуже важливе почуття міри і самобутність. Правильно говорив Юрій Дзбановський: не можна дивитися виставу, над якою працює театр, у постановці інших колективів, щоб не копіювати акторів».

Шкода, що виставу «Женский стол в охотничьем зале» так і не побачили глядачі. Вона була презентована на сцені лише один раз – навесні 2020 року, у період пандемії, для участі в огляді-конкурсі «Театральна весна Кіровоградщини». Відновленню цей останній поставлений Юрієм Дзбановським спектакль не підлягає.

Ірина Оберна-Мельник: «Сила жінки – у розумі»
Ірина Оберна-Мельник: «Сила жінки – у розумі»
Ірина Оберна-Мельник: «Сила жінки – у розумі»

Зате глядач побачив Ірину на сцені і оцінив її гру у наступній виставі – комедії «По-модньому» за твором М.Старицького. Роль невелика, але дуже характерна. Ірина знайшла родзинки і цікаві ходи для розкриття своєї героїні – хитрої і корисливої міщанки Дембицької з претензією на аристократію, яка прагне вигідно одружити сина. І їй це дуже добре вдалося.  «По-модньому» — перша постановка режисера Тетяни Бессмольної, яку 16 грудня 2020 року в ході конкурсу обрано на посаду керівника народного аматорського театру ПК «Світлопільський». 

Отже, поки що у творчому арсеналі Ірини Оберної-Мельник – фахівця комунальної установи «Попельнастівський центр з обслуговування закладів та установ» — усього три ролі.

Ірина Оберна-Мельник: «Сила жінки – у розумі»

У виставі мотивами творів Шолом Алейхема «Мир вашому дому», над якою зараз працює народний аматорський театр ПК «Світлопільський», вона грає Голду – одну з головних героїнь. Хочеться зробити її унікальною, зізнається акторка.

Чи важко перевтілюватися в іншу людину? «Якщо ти любиш акторську справу, то це відбувається миттєво, — говорить Ірина. – Роль Голди я попросила сама – відчула, що зіграю її дуже щемно. І Тетяна Бессмольна віддала мені роль, яку хотіла втілити сама. Як мати двох доньок, я пропускаю образ цієї героїні крізь серце. Голда сильна жінка, тому мені близька. Її сила – в розумі. Вона знає де сказати, де промовчати, де поступитися, як підійти. У неї є сарказм. І всі її люблять».

Прем’єра спектаклю планувалася на 26 лютого. Але 24 почалася війна. Глядач вже сумує за театром, і хотілося б якнайшвидше показати виставу. Та всьому свій час.

Ірина Оберна-Мельник: «Сила жінки – у розумі»
Ірина Оберна-Мельник: «Сила жінки – у розумі»

«Майбутнє у театрального мистецтва є, у театрі свій глядач, — вважає Ірина. – Приміром, мій брат ніколи не був у театрі. А коли прийшов і побачив виставу, сказав: «Я навіть не знав, що це так класно». Кума частенько обурювалася: «Що таке – коли тобі не зателефонуй, ти все у театрі на репетиціях!» А коли побачила виставу «По-модньому», написала СМС: «Кумушка, ходи на репетиції, ходи!» У нас в театрі багато хороших акторів. Звичайно, на першому місці для мене Тетяна Бессмольна – вона дуже талановита і неперевершена у будь-якій ролі, хороший режисер. Олександр Богуцький, який був помічником режисера при Ю.Дзбановському, — досвідчений актор, дає дуже цінні поради. З Олександром Вознюком мені дуже легко працювати – він ідеальний партнер. Гармонійна у будь-якій ролі Оксана Радомська.  Дмитро Клюєв – просто незрівнянний, Марина Вороніна велика розумничка. Думаю, актором може стати кожен, якщо є бажання і працелюбність».

Режисер народного аматорського театру ПК «Світлопільський» Тетяна Бессмольна: «Ірина має шикарний дуже молодий вигляд. А головне – вона трудоголік, багато працює над собою. Цілеспрямована, наполеглива, ретельна і добросовісна – виконує всі завдання, не ображається на зауваження, на емоційні сплески режисера і акторів. Ірина створює той образ, який бачить режисер і якого потребує сценарій вистави. Усі хочуть вийти на сцену і виглядати красиво. Ні, дорогенькі, треба одягти брудну сукню – одягай, треба взути старі обрізані чоботи – будь ласка. Тільки тоді ти увійдеш у цей образ і зрозумієш, у яких умовах живе герой. Пройди його шлях, проживи його життя. Ірина працює саме так. Вона дуже любить театр, поважає кожного у колективі, і її також всі люблять. І я ніколи не пожалкую про те, що віддала їй свою роли Голди у виставі «Мир вашому дому». Вже на репетиціях видно – цей образ буде сильним і вдалим! У тандемі з Олександром Вознюком вони неперевершені, доповнюють один одного.

Ірина Оберна-Мельник: «Сила жінки – у розумі»

Коли місто побачить цю виставу? Коли повернуться з війни хлопці-актори, повернуться до Олександрії студенти. Вистава велика, об’ємна, заміна акторів практично неможлива. Хороша господиня не покаже гостям неошатний будинок. І я не покажу неготову виставу глядачу, який нас любить».

Тож наближаємо нашу Перемогу і чекаємо на зустріч з улюбленим театром!

В публікації використані фото Віталія Попоква.

Про інших акторів народного аматорського театру: Євген Грановский: «Судді людей мистецтва – глядачі» — Zametka — Новини Олександрія

Єлизавета Арська: «Театр – це моє життя!» — Zametka — Новини Олександрія

Александр Богуцкий: «Жизнь – творческая штука» — Zametka — Новини Олександрія

Актор — Zametka — Новини Олександрія

Оксана Радомська: «Глядачу потрібна душа» — Zametka — Новини Олександрія

Ірина Давидюк: «Час на сцені – це клубок емоцій – і таке щастя!» — Zametka — Новини Олександрія

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

This div height required for enabling the sticky sidebar