Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Сплети сітку – врятуй життя

421 Views
Сплети сітку – врятуй життя

Вранці 9 вересня Соборна площа в Олександрії приміряла нове вбрання. Її вистелили маскувальними сітками, які з початку повномасштабної війни виготовляє волонтерська спільнота «Піксель».

Починали плести на двох локаціях, наразі кількість приміщень збільшилася до семи: дитяча та юнацька бібліотеки, дитячі садочки №2 і №20, Палац культури «Світлопільський», колишній універмаг «Жовтневий», де тепер працює благодійний фонд «Час добра» і Новостародубський ЗНЗ.

На даний час спільнотою вже сплетено понад 300 сіток, 50 з них – у Новому Стародубі.  Сітки на фронт відправляють разом із гостинцями, дитячими малюнками, листівками з побажаннями добра і скорішої Перемоги. Також на передову відправляють кікімори, кавери, бафи, скоби, мишоловки, окопні свічки і багато іншого.

Сплети сітку – врятуй життя

«Потреба у сітках дуже велика, але гостро не вистачає робочих рук, — говорить очільник спільноти «Піксель» волонтер Володимир Чех. – Саме з метою залучення людей і проводиться ця акція в центрі міста. Планували накрити сітками всю Соборну площу, але замовлень дуже багато, і готові сплетені вироби відразу відправляються Збройним Силам України. Після акції і за цими сітками приїдуть військові».

Перші сітки плели з порізаного на смужки одягу і фарбованої у колір хакі тканини, зараз – зі спанбонду – нетканого синтетичного матеріалу, що використовується як агроволокно, а також для виготовлення одноразового одягу, ізоляції, сумок, чохлів, засобів гігієни тощо. Сітки зі спанбонду легкі, стійкі до температурних перепадів та атмосферного впливу, добре зберігають форму. Основа для плетення сітки закуповується у Львові та Харкові. Зараз проблем із доставкою, які були у перші місяці повномасштабної війни, немає. Сітки і матеріал для плетіння якісні. Кошти для їх придбання збирає Володимир Чех. Про потреби оголошує на своїй сторінці у Facebook. Допомагають коштами усі бажаючі. Основна маса – з-за кордону, говорить Володимир.  Хто бажає і має можливість підтримати фінансово – номер картки Ощадбанку: 4790 7299 5287 1093.

Сплети сітку – врятуй життя
Володимир Чех

Зараз на сітки величезний попит, і «Піксель» отримав значне замовлення. Чим більше людей працюватиме, тим швидше виготовляться маскувальні сітки. Влітку плести допомагали учні, студенти, інколи – працівники закладів освіти. Але зараз почався навчальний рік. Волонтери запрошують усіх, хто хоче бути корисними своїй країні, приходити і допомагати у плетенні. Навіть одна-дві години на день – уже суттєва допомога армії. Серед тих, хто плете сітки, є і переселенці. Приміром, у «Жовтневому» їх більшість. Про те, що можна допомагати бійцям у такий спосіб, дізналися з банера на вході до приміщення БФ «Час Добра». До речі, цей благодійний фонд  також всіляко допомагає «Пікселю».

Сплети сітку – врятуй життя

Постійних плетунів на кожній локації небагато – по 10-15 осіб, у переважній більшості жінки. Саме на цих людях тримається ця важлива відповідальна робота. «Вони всі великі молодці, розумнички, — хвалить свою команду Володимир. — Велика їм подяка. Разом до Перемоги!»

Любов Шквиря вже півроку майже щодня плете сітки – з часу створення спільноти «Піксель». Освоїла різні способи і техніки плетіння. За день на локації, де працює Любов, виготовляють три сітки розміром 10 на 3 метри.

Сплети сітку – врятуй життя
Любов Шквиря

За свою працю волонтери отримали вже чимало подяк від хлопців-захисників. Своєю основною місією плетуни вважають захист життя наших бійців. Їхні вироби рятують військових – і це найвища нагорода для тих, чиї золоті руки щодня з любов’ю в’яжуть маскувальні сітки. До смужок матерії вони додають щирі молитви і часточку тепла своїх великих сердець.

Будь і ти корисним, допоможи своїй країні, приходь плести сітки! Твоя робота врятує чиєсь життя.  

Сплети сітку – врятуй життя
Сплети сітку – врятуй життя
Сплети сітку – врятуй життя
Сплети сітку – врятуй життя
Сплети сітку – врятуй життя
Сплети сітку – врятуй життя

Волонтери в Олександрії роблять велику справу. Ось декілька історій про них: Сітки для захисників, фруктовий сад і троянди на згадку – переселенці в Олександрії хочуть бути корисними — Заметка — Новини Олександрія (zametka.in.ua)

Переплетіння доль. Історія перша. Бабуся і онука — Заметка — Новини Олександрія (zametka.in.ua)

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

4 Comments

  Leave a Comment

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  This div height required for enabling the sticky sidebar