Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Ярослав Шаповалов: «Культура – твердиня цивілізації»  

114 Views
Ярослав Шаповалов: «Культура – твердиня цивілізації»  

Ярослав Шаповалов – відома в Олександрії особистість, яку в першу чергу знають як засновника WOLIARТ club та WOLIART theatre, організатора багатьох мистецьких заходів. Нещодавно він зіграв одну з головних ролей у виставі народного аматорського театру «Мир вашому дому». Багатогранна і глибока людина, він бачить свою місію у розвитку культури і власним прикладом доводить: якщо вірити в себе, мати чіткі наміри і діяти – можна досягти практично будь-якої мети.

Одинадцятий фізико-математичний клас школи №15 Ярослав закінчив екстерном. Творчість у його житті була вже тоді – він займався танцями, малював, брав участь у шкільному театральному гуртку.  А ще – цікавився філософією та релігіями, багато часу проводив у читальній залі бібліотеки. Певний час був вегетаріанцем. Коли постало питання, ким бути, довго не вагався – бабуся знається на народній медицині, мама фармацевт, тож вирішив продовжити династію і допомагати людям бути здоровими. Навчався у Національному фармацевтичному університеті, де був актором студентського театру «Оазис», але покинув навчання, бо усвідомив, що майбутня діяльність не співпадає з переконаннями.  

Ярослав Шаповалов: «Культура – твердиня цивілізації»  

У 17 років Ярослав поїхав до Москви, де жила старша сестра. Мріяв заробляти гроші, навчатися і практикувати прикладну філософію. Влаштувався на роботу натурником (моделлю-демонстратором пластичних послуг) у ВДІК (російською – ВГИК), Суріковський інститут та приватні художні майстерні. До речі, живописна сюжетна художня робота із зображенням Ярослава є у запасниках Третьяковської галереї. Вночі підробляв офіціантом. Спав, поки їхав з роботи на роботу.

5 років служив у Москві в «Морській організації» – елітному братстві саєнтологів. Брав участь в організації концертів та інших заходів. Після цього прийшла впевненість у своїх силах. Ярослав розмірковував, у який сфері є найкращі можливості для самореалізації, і вирішив займатися творчою діяльністю.

Ярослав Шаповалов: «Культура – твердиня цивілізації»  

Наступного дня після звільнення з «Морської організації» прийшов на кіностудію «Мосфильм». Але на прохідній його без перепустки не впустили.  На зупинці поряд побачив зібрання людей зі списками. Виявилося – збирають масовку. Записався і знявся у телешоу для Казахстану, заробивши 500 рублів за 12-годинний знімальний день. Потім брав участь у зйомках серіалу. Згодом у Ярослава з’явився свій агент. Та грошей не вистачало. До того ж, зізнається, були певні проблеми через те, що за національністю Ярослав українець. Одного разу спробував себе у ролі аніматора, сподобалося. Як виявилося, аніматори заробляють більше ніж актори навіть великих театрів.  Ярослав створив власну агенцію свят, займався постановкою і створенням дитячих вистав. Здійснив паломництво через  Індію та Непал до Тибету. Впродовж чотирьох років працював у Тайланді, був партнером агенції Phuket Party Master – організатором, сценаристом, режисером шоу. Поставив льодове шоу «Лускунчик». Потім був Ізраїль, де за сприяння посольства України у центрі української культури в Бат-Ямі Ярослав презентував виставу «Красуня і Чудовисько».

Ярослав Шаповалов: «Культура – твердиня цивілізації»  

В один із приїздів до Олександрії допоміг відкрити та рекламувати кінозал у приміщенні колишнього міськкому КПУ на вулиці Діброви. А у 2017 році заснував у нашому місті Арт-клуб WOLIART (Всесвітня Організація Людей Мистецтва), місію якого бачить у створенні безпечного, культурного, етичного оточення шляхом просвітницької діяльності та реалізації творчих і соціальних проєктів. Згодом з’явився і WOLIART Theatre.

«Я не обмежуюся лише театральною діяльністю. Я саєнтолог, вивчаю і практикую саєнтологію, допомагаю тим, хто звертається до мене, використовуючи набуті знання та досвід. Людина – завжди причина, а не наслідок. Я безсмертна духовна істота, свою ідентифікацію й буттєвість визначаю за власним рішенням.

Єдиною твердинею цивілізації, яка необхідна усім людям незалежно від становища у системі, є культура. Культура – це те, що звеличує людину над твариною, і від її збереження залежить збереження людської цивілізації. Культура – це система цінностей і прояв внутрішньої міри людяності, здатність створювати та сприймати красу».

Ярослав Шаповалов: «Культура – твердиня цивілізації»  

Так сталося, шо у період пандемії Ярослав був в Олександрії, хоча мав намір їхати до Лос-Анджелесу. Це людина, для якої немає перепон та кордонів. У рідному місті він почав активно розвивати власну справу – WOLIART. Клуб став затишним і привабливим для молоді місцем, простором для спілкування та творчості. Вистави, які WOLIART Theatre показує на сценах олександрійських закладів культури, завжди окупаються, актори отримують винагороду за свою роботу.

Минулого літа у парку ім. Шевченка WOLIART Theatre просто неба презентував виставу «Сон у літню ніч» — показ складався із двох частин і тривав два дні по півтори години.

«Місія моєї діяльності – підвищувати культурний рівень, аби люди краще співіснували, — говорить Ярослав. – І ця вистава вийшла масштабною:  25 людей вивчили і грали Шекспіра, у більшості з них це був перший театральний досвід. І вийшло круто. Глядачі сприйняли дуже добре. Плануємо повторити «Сон у літню ніч» в РБК. Зараз готуємо нове мистецьке шоу».

Ярослав Шаповалов: «Культура – твердиня цивілізації»  

На 4 річницю WOLIARТ club Ярослав запросив міських діячів культури. Серед запрошених була і режисер народного аматорського театру Тетяна Бессмольна. Побачивши роботу Ярослава, вона запропонувала йому роль у виставі «Мир вашому дому».

 «Ми пишаємося, що така людина щирої відкритої душі грає у складі народного театру. Ніколи не бачила його похмурим – завжди з посмішкою на обличчі. Розумний, талановитий, організований, правдивий, — характеризує Ярослава режисер народного аматорського театру Тетяна Бессмольна. -В його акторській грі є відчуття наївності, образ виходить настільки реалістичним, що йому віриш беззаперечно. Він пропускає свій персонаж крізь себе і сприймає його глибоко.  З ним дуже легко працювати: все схоплює на ходу, бо має великий досвід актора і режисера. На одному з таких заходів, куди він запросив мене і Олександра Вознюка, ми і познайомилися. Я саме шукала актора на роль у виставі «Мир вашому дому», тож запросила Ярослава до нашого театру. Він чудово зіграв Мотла-кравця. Дуже хочу бачити його на сцені у наших наступних постановках. Він – людина мистецтва, яким живе. Організував власний театр. І це дуже добра справа – нехай молодь набуває досвіду».

Ярослав Шаповалов: «Культура – твердиня цивілізації»  

Працювати у колективі народного театру Ярославу сподобалося – доброзичливі приємні актори, мудра, виважена, професійна режисерка.  Він дуже глибоко сприйняв суть вистави і символізм свого персонажу. У творі чітко прописані постулати іудаїзму: гоніння євреїв триває до завершення певного циклу і приходу месії. Смерть Голди і народження дитини – це перехід душі, реінкарнація. І душа Голди приходить саме в родину Мотла, який вивчає Тору і, як і Тев’є, намагається зберегти традиції.

«Гра на сцені дає можливість передати концепцію драматурга, — вважає Ярослав. – Мені подобається бути актором, частиною єдиного ансамблю на сцені. Акторів видно, як і їхню працю. Режисер залишається за кадром, але вся відповідальність на ньому. Це великий тягар і хрест, бувають моменти, коли ти не розумієш, навіщо це тобі. Проте, якщо твоя місія вища за буденність, все зрештою стає на свої місця».

Ярослав Шаповалов: «Культура – твердиня цивілізації»  

Використані фото Вікторії Криниці та Віталія Попкова.

Про інших акторів народного аматорського театру: Александр Богуцкий: «Жизнь – творческая штука»

Оксана Радомська: «Глядачу потрібна душа»

Єлизавета Арська: «Театр – це моє життя!»

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

This div height required for enabling the sticky sidebar