Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

«Вільна» — корисний простір для дівчат і жінок

132 Views
«Вільна» - корисний простір для дівчат і жінок

Інколи, щоб жити далі і бути сильною, або просто не втратити себе, жінці необхідно перезавантаження. Побути наодинці, виговоритися тому, хто вислухає і зрозуміє, зайнятися творчістю чи спортом, випити кави з подружкою або просто посидіти у спокої чи відчути добре ставлення, дружню підтримку, прийняти запропоновану допомогу. Навіть трохи побувши у такому середовищі, втомлена, знесилена жінка виліковується, наповнюється сенсом і готова йти далі, адже надихнулася, відчула енергію і почувається вільною.

21 лютого в Олександрії відкрився дружній до дівчат і жінок простір «Вільна» — комфортне середовище, творча майстерня, осередок, де створені умови для розвитку та підтримки. У фокусі простору – турбота про жінок та дівчат, їхнє фізичне та психологічне відновлення, розкриття творчого потенціалу. “Вільна” пропонує низку активностей для соціалізації, нових можливостей кар’єрного розвитку, дозвілля, консультації з представниками служб психосоціальної підтримки. Є куточок для діточок, щоб мами могли спокійно займатись йогою або мистецтвом, поки дитина під наглядом малює чи бавиться.

«Вільна» - корисний простір для дівчат і жінок

Абсолютно безкоштовно для жінок та дівчат: групові та індивідуальні сесії з психологинями; заняття з арт-терапії; тематичні зустрічі за кавою та чаєм; консультації щодо спеціалізованих сервісів та служб підтримки; майстер-класи з живопису, кулінарії, рукоділля, театрального мистецтва, догляду за собою; заняття з йоги, стретчингу, танці; кар’єрні сесії та зустрічі з жінками, що надихають; жіночий кінозал, розмовні клуби, уроки самозахисту.

«Вільна» - корисний простір для дівчат і жінок

Отже, простір надає можливість  жінкам отримати психологічну допомогу, працювати, вчитися або займатися іншими важливими справами. Проєкт запущено Благодійним Фондом «Посмішка ЮА» за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні  за фінансування USAID. Ініціатива реалізується в межах гуманітарного реагування UNFPA за підтримки урядів Великої Британії, Канади, Данії, підтримки американського народу (USAID), а також CERF та Ukraine Humanitarian Fund.

Працюють в олександрійському просторі «Вільна» три фахівчині:  адміністратор проєкту Галина Агашкова, соцпрацівниця Вікторія Єпік та психологиня Вікторія Вірич. Кар’єрні радниці, майстрині та тренерки запрошуватимуться до співпраці. Чай, кава, солодощі – безкоштовно. Відкрита Wi-Fi зона.

«Вільна» - корисний простір для дівчат і жінок

Координаторка просторів «Вільна» в Запоріжжі, Полтаві та Олександрії, координаторка напряму протидії гендерно зумовленому насильству фонду «Посмішка ЮА» Тетяна Велика повідомила, що простір в Олександрії – вже 12-ий з відкритих в Україні, а загалом їх планується створити 40. Простори «Вільна» вже працюють у Києві, Львові, Дніпрі, Харкові, Одесі, Чернівцях, Ужгороді, Ірпені, Сумах та інших містах для всіх бажаючих – місцевих та внутрішньо переміщених осіб. «Це дуже важлива та корисна подія для жінок, — зазначила пані Тетяна. —  Можна сказати, у жительок Олександрії з’явилася нова «подружка»: і для тих, хто перебуває у складних життєвих обставинах та потребує підтримки, і просто для приємного дозвілля. Чому така назва – «Вільна? Тому що кожна жінка вільна йти до своїх мрій».

«Вільна» - корисний простір для дівчат і жінок

На відкритті простору побувала Анна Копала, представниця UNFPA, фонду ООН у галузі народонаселення України. «Сьогодні через війну жінки дуже вразливі. Життя мільйонів жінок зруйновані, — сказала вона. —  Ми переживаємо негативні емоції – страх за себе і своїх дітей, чоловіків, рідних, ми відчуваємо небезпеку, невпевненість у майбутньому. Багато жінок були змушені змінити місце проживання, і їм дуже непросто починати все з чистого аркушу на новому місці. Мережа просторів «Вільна» створена, щоб будь-яка жінка, дівчина могла мати для себе безпечну зону, місце аби перепочити, відволіктися від постійних тривог, турбот, проблем і негараздів, відновитися і знову почуватися впевненою та щасливою. Тож я щиро запрошую всіх жительок Олександрії – матерів, доньок, бабусь, сестер, подруг, колежанок завітати до нашого простору, скористатися послугами, цікаво і з користю провести час, відновити ресурс, наповнитися жіночою енергією і силою».

«Вільна» - корисний простір для дівчат і жінок

Ірина Чемерис, заступниця Олександрійського міського голови: «Дуже приємно, що серед міст, де працюють простори «Вільна», є і Олександрія. Будь-яка ситуація нас чомусь вчить. Війна мене навчила тому, що крім базових послуг, які може надавати міська влада – освіта, медицина, культура – для людини важливо і те, як вона може себе реалізувати. Тому сьогодні Олександрія відкрита для будь-яких громадських організацій. Незважаючи на те, що в країні війна, у нас відкриваються дитячі, молодіжні, жіночі простори. Це говорить про те, що люди, які у нас проживають, які до нас приїхали, можуть себе реалізувати, обмінюватися думками, енергією, створювати нові проєкти. Дякую всім і впевнена, що цей простір буде успішним, тому що сама ідея підтримки жінок в Олександрії нова і це те, чого бракувало».   

У день відкриття простору завітали голови громадських організацій, представники соціальних служб тощо. Присутні долучилися до вправи «Секрет жіночої сили» і взяли участь у творчому майстер-класі «Кольори душі» — спільно створили арт-об’єкт – можна сказати, ресурсну картину для простору «Вільно».  

«Вільна» - корисний простір для дівчат і жінок

Адреса простору «Вільна» в Олександрії: проспект Соборний, 92 – у приміщенні колишнього магазину «Тандем» поряд з піцерією «Челентано». Графік роботи: середа-неділя з 11.00 до 20.00. Новини, анонси, повідомлення та розклад занять і майстер-класів можна дізнатися у телеграм-каналі «Вільна.Олександрія»: t.me/vilnaolex, а також на сторінках простору та БФ «Посмішка ЮА» у соцмережах, або за телефоном: (095)-080-13-46.

Приходьте і почувайтеся вільною. Тут вам завжди раді.

«Вільна» - корисний простір для дівчат і жінок
«Вільна» - корисний простір для дівчат і жінок
«Вільна» - корисний простір для дівчат і жінок
«Вільна» - корисний простір для дівчат і жінок
«Вільна» - корисний простір для дівчат і жінок

Читайте також: Те, чому не навчать у школі: сім ефективних навичок для тінейджерів

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

This div height required for enabling the sticky sidebar